Tęczowy Music Box

Tęczowy Music Box

poniedziałek, 28 lutego 2022

Małe Musicale (22-25) - Konin 1999-2006, T.Wielki '99, Kielce'2000, Tarnobrzeg 2000-01, Eurowizja '03-'05, 5:10:15, Złota Tarka '02-'03, Ziarno.

                                                             MAŁE MUSICALE (cz. 22)


MM1 – MAŁY TORUŃ (233)

MAŁE MUSICALE MM1 (emisja 6.2.1998)

W lutym 1998 roku Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 rozpoczęła emisję cyklicznych programów pt. "MAŁE MUSICALE". Do udziału w tych programach zostały zaproszone polskie zespoły taneczne, które wcześniej występowały w "Tęczowym Music Boxie" lub były laureatami festiwali w Koninie i Kielcach. Do premierowego odcinka zaprosiłem toruńską rewię dziecięcą "MAŁY TORUŃ". Musical został opatrzony tekstem Anny BERNAT a roli Dyrektora widowiska pt. "Podróż do krainy bajek" podjął się ROBERT ROZMUS. "MAŁY TORUŃ" zaprezentował piękne kostiumy, a oprawę muzyczną i aranżacje przygotował Artur GRUDZIŃSKI. Choreograf Rewii - Elzbieta KIEREJSZA- SZCZYPIŃSKA.

https://youtu.be/lQeXgKzO7Qc


MM2 – CARO DANCE (234)

MAŁE MUSICALE MM2 (emisja 13.2.1998)

Program "MAŁE MUSICALE" ze spektaklem "Porwanie Gwiazdki Smerfolandii" w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego "CARO DANCE" z Siedlec był drugą emisją tego typu na antenie TVP1. Kierownictwo artystyczne zespołu "CARO DANCE" sprawowali Iwona i Grzegorz ORZEŁOWSCY. Dobra oglądalność pierwszych spektakli "MAŁYCH MUSICALI" spowodowała, że ich emisje trwały przez dwa lata i na antenie miały możliwość pokazać się ze swoimi przedstawieniami najlepsze i największe zespoły taneczne w Polsce. Dyrektorem Teatru "MAŁYCH MUSICALI" był znakomity aktor Robert ROZMUS. Scenariusze do tych spektakli słowem wiązała ANNA BERNAT. Piękną scenografię zaprojektował Przemysław LEWANDOWSKI. Całość reżyserował MARIAN PYSZNIK. "MAŁE MUSICALE" były moim drugim hitowym pomysłem, który chciałem zrealizować po 7-letniej produkcji "Tęczowego Music Boxu". W ten sposób Redakcja "TĘCZOWEGO STUDIA" pod moim kierownictwem stała się zespołem produkującym kolejne dzieła artystyczne dla młodych talentów - tym razem tanecznych.

https://youtu.be/iGi50aqVlHg


MM3 – Rewia Dziecięca SYLABA (236)

MAŁE MUSICALE MM3 (emisja 27.3.1998)

Jest to trzeci program z cyklu "MAŁE MUSICALE" zrealizowany 27.3.1998 roku przez Naczelną Redakcję Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1. Udział w widowisku wzięła REWIA DZIECIĘCA "SYLABA" z Wyszkowa. Dyrektorem Rewii był bezkonkurencyjny Robert ROZMUS. Scenariusz widowiska przygotowała Anna BERNAT, a o choreografię "SYLABY" zadbała Irena ZDUNEK. W pewnym momencie na wizji występuje 4-letnia Kasia ZDUNEK (córka państwa Zdunków), obecnie choreografka Rewii Dziecięcej SYLABA.

https://youtu.be/4Xz77C8hmNw


MM3 extra – Rewia Dziecięca SYLABA

Wywiad z Ireną i Zbigniewem ZDUNKAMI

Jak zaczęła się historia o "Rewii Dziecięcej SYLABA" z Wyszkowa? Obecnie z dziewczętami pracuje już Katarzyna - córka małżeństwa Zdunków i wspomaga mamę Irenę w zajęciach choreograficznych zespołu. Premiera "MAŁYCH MUSICALI" pt. "Bal u Baby Jagi" odbyła się 27.3.1998 roku.

https://youtu.be/GgONLzM1-e0


MM4 – Zespół Artystyczny BUZIAKI (238)

MAŁE MUSICALE MM4 (emisja 24.4.1998)

Czwarty spektakl "MAŁYCH MUSICALI" był zrealizowany wspólnie z Zespołem Artystycznym "BUZIAKI" z Gorzowa Wielkopolskiego. Anna BERNAT - autorka scenariusza nazwała ten musical "BILETEM DO CYRKU". Dyrektorem Teatru "MAŁYCH MUSICALI" był jak zwykle ROBERT ROZMUS. Kierownictwo artystyczne Zespołu Artystycznego "BUZIAKI" było po stronie Izabelli SZAFRAŃSKIEJ. Choreografię do spektaklu przygotowały Magdalena PERA i Agnieszka KRAWCZYK.

https://youtu.be/PyN1LdRQTw4


MM5 – RELIESE (240)

MAŁE MUSICALE MM5 (emisja 29.5.1998)

"MAŁE MUSICALE" - program cykliczny realizowany przez Naczelna Redakcję Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 od 1998 roku. Scenariusze do wszystkich MAŁYCH MUSICALI pisała Anna BERNAT. W każdym programie występowały polskie zespoły taneczne pracujące przy ośrodkach kultury lub szkołach. Piąty odcinek premierowy poświęcony był zespołowi "RELIESE" z Nowego Dworu Mazowieckiego. Spektakl został zatytułowany "Skarby Sułtana". W roli dyrektora Teatru wystąpił ROBERT ROZMUS.

https://youtu.be/XzcotKVyIDg


MM6 – MOZAIKA (241)

MAŁE MUSICALE MM6 (emisja 29.5.1998)

"MAŁE MUSICALE" - program cykliczny realizowany przez Naczelną Redakcję Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 od 1998 roku. Scenariusze do wszystkich MAŁYCH MUSICALI pisała Anna BERNAT. W każdym programie występowały polskie zespoły taneczne pracujące przy ośrodkach kultury lub szkołach. Szósty odcinek poświęcony był zespołowi "MOZAIKA" z Przemkowa. Spektakl został zatytułowany "Kolorowy świat". Cieszę się, że autorka scenariusza Anna BERNAT – wykorzystała w musicalu moją kompozycję pt. "KOLOROWY ŚWIAT". W roli dyrektora Teatru wystąpił ROBERT ROZMUS.

https://youtu.be/rf-shXdEHvk


MM10 – HAND TO HAND (260)

MAŁE MUSICALE MM10 (emisja 10.12.1998)

"MAŁE MUSICALE" pt. "Mikołaj w dyskotece" to dziesiąty program, którego scenariusz napisała Anna BERNAT. W rolę Mikołaja i Mr. Browna wcielił się JÓZEF MIKA. Udział w musicalu wzięła grupa taneczna "HAND to HAND", której choreografem jest JACEK SENNEWALD. Grupa ta jest formacją taneczna współpracującą z "TĘCZOWYM MUSIC BOXEM" od samego początku tj. od 1990 roku.

https://youtu.be/nb5cNLvxhn8


MM11 – Rewia Dziecięca SYLABA i grupa „JUST 5” (262)

MAŁE MUSICALE MM11 (emisja 14.1.1999)

W dniu 14.1.1999 emitowany był 11-ty program "MAŁE MUSICALE" wg scenariusza ANNY BERNAT pt. ąPRÓBA GENERALNA". Główna rolę w musicalu odegrał JÓZEF MIKA oraz Rewia Dziecięca "SYLABA" z Wyszkowa kierowana przez Irenę i Zbigniewa ZDUNKÓW. Rejestracja odbyła się wyjątkowo w STUDIU KONCERTOWYM POLSKIEGO RADIA S1 im. Witolda Lutosławskiego. Gościnnie w "MAŁYCH MUSICALACH" wystąpiła grupa "JUST 5". Program reżyserował MARIAN PYSZNIK.

https://youtu.be/n0boNyFKaDA


MM15 – JELONKOWE RÓŻKI (269)

MAŁE MUSICALE MM15 (emisja 13.5.1999)

"MAŁE MUSICALE" - program cykliczny realizowany przez Naczelną Redakcję Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 od 1998 roku. Scenariusze do wszystkich MAŁYCH MUSICALI pisała Anna BERNAT. W każdym programie występowały polskie zespoły taneczne pracujące przy ośrodkach kultury lub szkołach. Piętnasty odcinek poświęcony był Dziecięcemu Zespołowi Tańca i Piosenki "JELONKOWE RÓŻKI" z gminy Miękinia. Kierownikami zespołu są Alicja i Jerzy ŚWIERKOWSCY. Spektakl został zatytułowany "Niespodzianki dinozaura". W roli dyrektora Teatru wystąpił JÓZEF MIKA.

https://youtu.be/Q7J5HJ7WmcQ


MM20 – TRZPIOTY (280)

MAŁE MUSICALE MM20 (emisja 9.12.1999)

"MAŁE MUSICALE" - program cykliczny realizowany przez Naczelną Redakcję Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 od 1998 roku. Scenariusze do wszystkich MAŁYCH MUSICALI pisała Anna BERNAT. W każdym programie występowały polskie zespoły taneczne pracujące przy ośrodkach kultury lub szkołach. Dwudziesty odcinek poświęcony był zespołowi akrobatyczno-rewiowemu "TRZPIOTY" z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Spektakl został zatytułowany "Listy do Świętego Mikołaja". W roli dyrektora Teatru wystąpił JÓZEF MIKA.

https://youtu.be/QTe8kw046qQ


MM22 – JAROMIRY (284)

MAŁE MUSICALE MM22 (emisja 23.6.2000)

W "MAŁYCH MUSICALACH" MM 22 udział wzięli JÓZEF MIKA oraz URSYNOWSKI TEATR TAŃCA "JAROMIRY" pod kierownictwem artystycznym Roberta ŚLIŻEWSKIEGO. Choreografię do musicalu przygotowali Danuta i Jarosław WOJCIECHOWSCY. Kierownictwo zespołu "JAROMIRY" było w rękach Karoliny WOJCIECHOWSKIEJ. "MAŁE MUSICALE" reżyserował MARIAN PYSZNIK.

https://youtu.be/CoG3U8b1rCs


TMB (259) SŁOWIAŃSKI BAZAR W ODESSIE

TĘCZOWY MUSIC BOX 259 (emisja 26.11.1998)

HIT ROKU 1998. Rewia Dziecięca "SYLABA" wygrywa "SŁOWIAŃSKI BAZAR" w Odessie.

To wydanie specjalne "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU" poświęcone Rewii Dziecięcej "SYLABA" z Wyszkowa i udziale tego zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "SŁOWIAŃSKI BAZAR 1998" w Odessie. W festiwalu tym wzięły udział zespoły z Jugosławii, Tatarstanu, Rosji, Bułgarii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Ukrainy, Macedonii i Polski. W finale każdy zespół musiał przedstawić 40-minutowy program estradowy typu show. Finał odbył się w amfiteatrze, a całość rejestrowała TV z Kijowa. Również ja posiadałem ze sobą kamerę telewizyjną i w programie są wykorzystane moje dokrętki filmowe. Podczas występu "SYLABY" widać mnie z kamerą przy scenie. Ostatecznie Rewia Dziecięca "SYLABA" otrzymała w konkursie główną nagrodę "ODKRYCIE FESTIWALU 1998". Jako ciekawostkę podam, że pojechaliśmy do Odessy piętrowym autokarem i z tego powodu mieliśmy kolejkę do zwiedzania naszego środka lokomocji. Miejscowi milicjanci pierwszy raz widzieli taki pojazd w Odessie. Przy okazji "SYLABA" zaprzyjaźniła się z szefową "SŁOWIAŃSKIGIO BAZARU" z Moskwy - Ludmiłą LUBIMOWĄ, którą mogliśmy gościć z młodzieżą z Moskwy na Festiwalu w Koninie. Potem z Ludmiłą LUBIMOWĄ spotykaliśmy się na kolejnych festiwalach na terenie Europy.

https://youtu.be/BTde4KvVObg


EWA KUKLIŃSKA

W chwilach wolnych w czasie wakacji udało mi się przygotować program rozrywkowy pod moją redakcją z EWĄ KUKLIŃSKĄ w roli głównej. Autorem scenariusza i reżyserem był WOJCIECH JAGIELSKI, zaś producentem LECH NOWICKI. Ewie KUKLIŃSKIEJ towarzyszył zespół P89 Jarosława STAŃKA i Krzysztof BANASZYK.

https://youtu.be/HXeegTmFRFQ


ZIARNO (cz. 23)

W roku 1998 w TVP1 zaszły pewne zawirowania personalne. Dyrektorem Programu 1 TVP został Sławomir ZIELIŃSKI. Dostałem zapewnienie, że w dalszym ciągu będę zajmował się promocją młodych talentów, będę pilotował realizację relacji z głównych festiwali dla dzieci i młodzieży Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, Harcerskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Produkcję cyklicznych programów muzycznych należało powoli eliminować z anteny TVP1. Promocją młodych talentów poza wakacjami i feriami szkolnymi miały się zająć magazyny dla dzieci i młodzieży – „5-10-15”, „Teleranek” oraz „Rower Błażeja”. Jednocześnie całej naszej grupie „TĘCZOWEGO STUDIA” zarekomendowano współpracę z Redakcją Katolicką i programem „ZIARNO”. Siostra MARIOLA KŁOS - Salezjanka jako osoba redakcyjnie odpowiedzialna za „ZIARNO” była bardzo otwarta na współpracę z naszą grupą. Wraz ze mną i reżyserem MARIANEM PYSZNIKIEM do „ZIARNA” przeszli red. MAŁGORZTA TERLECKA, muzyk akompaniator FRYDERYK BABIŃSKI, aktor JÓZEF MIKA i kierownik produkcji TADEUSZ JAKUBOWSKI. Pozostali współpracownicy – operatorzy kamer, realizatorzy światła i dźwięku, scenografowie, montażyści – wszyscy byli naszymi przyjaciółmi z „TĘCZOWEGO MUSIC BOXU”. Do programu „ZIARNA” – siostra MARIOLA przyjęła nasze sprawdzone pozycje programowe m.in. „MELOTURNIEJE” i „AKADEMIĘ PIOSENKI”.

https://m.katolik.pl/zycie-w-swietle-jupiterow,680,416,cz.html brudnopis tekst o Marioli


ZIARNO 1-1998

Wiosną 1998 roku rozpoczęła się współpraca twórców z "TĘCZOWEGO STUDIA" z Programem Redakcji Katolickiej "ZIARNO" w TVP1. Na pierwszy ogień rozpoczęły się emisje "MELOTURNIEJU". Premierowe nagranie od 10-tej minuty poprowadziły Małgorzata TERLECKA z szefową programu siostrą MARIOLĄ KŁOS . Udział w programie wzięły dwie drużyny: pierwsza schola "GAUDEAMUS" z Józefowa i druga schola "ZMARYCHWSTANIE" z Warszawy. Gościnnie odgadywana piosenkę zaśpiewała schola "GALILEA" z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła - Warszawa Pyry. Poza tym w "ZIARNIE" przedstawiono wyniki konkursu rysunkowego zorganizowanego przez CARITAS-POLSKA.

https://youtu.be/C5bPgPXzsBk


ZIARNO 2-1998

W programie gościnie wzięła udział Xymena ZANIEWSKA, która oceniała stroje komunijne. Od czasu 7:25 zaprezentowana została "Piosenka o Komunii". Potem od 19:05 rozpoczął się kolejny "MELOTURNIEJ", który poprowadziły Małgorzata TERLECKA i siostra Mariola KŁOS. Udział w nim wzięły drużyny: schola "GOŁĄBKI" z Radomia i schola "PŁOMYKI" z Warszawy. Odgadywaną piosenkę "BARKA" zaśpiewały dzieci ze szk. muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie.

https://youtu.be/VXsAnj4UosA


ZIARNO 3-1998

Na początku programu została powtórzona na życzenie "Piosenka o Komunii" (sł. Anna BERNAT, m. Aleksander PAŁAC). Dalej w programie przedstawiona została "AKADEMIA PIOSENKI" z udziałem zespołu "CHOCHLIKI". Program prowadziły Małgorzata TERLECKA i siostra Mariola KŁOS. Przy fortepianie zasiadał Fryderyk BABIŃSKI. "CHOCHLIKI" śpiewały piosenkę "MATKO BOGA". Program reżyserował jak zwykle Marian PYSZNIK.

https://youtu.be/evhuj94J-2k


ZIARNO 4-1998 EXTRA

Pierwsza część programu została poświęcona Alicji BACHLEDZIE-CURUŚ. Rozmowę z Alicją przeprowadziła siostra Mariola KŁOS. W programie zostały wykorzystane moje zdjęcia filmowe z planu zdjęciowego „PANA TADEUSZA” oraz wywiad o Alicji, jaki udzielił mi dla TVP reżyser filmu – ANDRZEJ WAJDA. Alicja BACHLEDA–CURUŚ była również laureatem I miejsca w kategorii solistów grupy dziecięcej na „IV Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek - BĘDZIN ‘98”. W końcowej części spotkania z Alicją – wykonana została piosenka „MOJE GRZECHY” w wersji angielskiej z przeznaczeniem dla widzów w całej Europie.

W II części „ZIARNA” zaprezentowana została „AKADEMIA PIOSENKI”, którą poprowadziły - siostra Mariola KŁOS i Małgorzata TERLECKA. Przy fortepianie zasiadał Fryderyk BABIŃSKI. Gościnnie w programie wziął udział zespół „ZIARENKA DOBRA” z Pleszewa, z którym uczyliśmy się piosenki „Zwróćmy ku Panu spojrzenia”

https://youtu.be/edKfrEj1JFY


ZIARNO 4-1998

Dziewczyny z Rewii Dziecięcej „SYLABA” w „ZIARNIE”. Korzystając z obecności Rewii Dziecięcej „SYLABA” z Wyszkowa na Międzynarodowym Festiwalu „SŁOWIAŃSKI BAZAR” w Odessie – dziewczyny podczas zwiedzania miasta wstąpiły do Kościoła Katolickiego, w którym od lat pracują Salezjanie - w ramach misji katolickiej. Ponieważ towarzyszyłem „SYLABIE” z kamerą – zarejestrowałem spotkanie sióstr Salezjanek, które okazały się potem przyjaciółkami naszej siostry MARIOLI KŁOS z „ZIARNA”. Była więc okazja na zarejestrowanie pozdrowień oraz fragmentu Mszy Świętej odprawionej specjalnie z okazji wizyty „SYLABY”. Potem siostry Salezjanki gościły na „Koncercie na Bis”, na którym „SYLABA” była gospodarzem w Odeskim Ośrodku Kultury. https://youtu.be/bAv6rr_KHEk


ZIARNO 5-1998 Boże Narodzenie

Program zaczyna się „MELOTURNIJEM”, który prowadzą siostra Mariola KŁOS oraz Małgorzata TERLECKA. Udział w muzycznym turnieju wzięły dwie schole – jedna z Radomia, druga z Męciny k. Nowego Sącza. W programie kolędowały dwa zespoły – Zespół Artystyczny „GAWĘDA” (fragment widowiska z kolędami z Parafii w warszawskich Pyrach) oraz Rewia Dziecięca „SYLABA” z Wyszkowa. W programie wystąpiła również MAJKA JEŻOWSKA.

https://youtu.be/qJeUMlUXHcE


ZIARNO 6-1999 Nowy Rok

ALICJA BACHLEDA-CURUŚ była gościem specjalnym „AKADEMII PIOSENKI”, która wzięła udział w nauce mojej kompozycji do tekstu Anny BERNAT „NA ZGODĘ POD JEMIOŁĄ”. Alicji towarzyszyli uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej nr 4 w Warszawie im. Karola Kurpińskiego. Przy fortepianie zasiadał FRYDERYK BABIŃSKI. „AKADEMIĘ PIOSENKI” poprowadziły - siostra Mariola KŁOS i Małgorzata TERLECKA. W ostatniej części programu znalazła się relacja z kolędowania, które odbyło się w łódzkim przedszkolu.

https://youtu.be/-D86NvVL67Q


ZIARNO 7-1999

Program zaczyna się piosenką „ALLELUJA” wykonywaną przez JOANNĘ i WERONIKĘ wraz z chórkiem. W 7:45 minucie występuje zespół „CHOCHLIKI” w „PIOSENCE O KACPERKU”. Od 19:45 minuty zaczyna się „AKADEMIA PIOSENKI” prowadzona jak zwykle przez Małgorzatę TERLECKĄ i s. Mariolę KŁOS. Przy akompaniamencie Fryderyka BABIŃSKIEGO zespół „DUSZKI” z Gdyni uczy piosenki „WEŹ MNIE PANIE ZE SOBĄ”.

https://youtu.be/yL-rquVfz04


ZIARNO 8-1999

Na początku „ZIARNA” emitowany był „MELOTURNIEJ”. Nowym współprowadzącym z siostrą MARIOLĄ KŁOS został JÓZEF MIKA. Udział w „MELOTURNIEJU” wzięły drużyny: schola "WIOLINKII" z Pruszkowa i schola z Augustowa. Odgadywaną piosenkę „WEŹ MNIE PANIE ZE SOBĄ” zaśpiewała schola „DUSZKI” z Gdyni.

https://youtu.be/PSgVvuVClDU


ZIARNO w WATYKANIE u Papieża JANA PAWŁA II

„ZIARNO” w „KAWIE czy HERBACIE”

W dniu 21 października 1998 rozpoczęła się oktawa obchodów XX-lecia Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Rewia Dziecięca "SYLABA" z Wyszkowa została zaproszona jako delegacja Telewizji Polskiej do uczestnictwa w wizycie w Watykanie. Jako cała ekipa programu "ZIARNO" pod kierownictwem s. MARIOLI KŁOS byliśmy wyposażeni duży widoczny dla Papieża transparent i dużo żółtych oraz błękitnych baloników z napisem "ZIARNO - TELEWIZJA POLSKA". Dzień wcześniej podczas naszego pobytu w Rzymie otrzymaliśmy potwierdzenie, że Papież został powiadomiony o naszej wizycie i pozdrowi program "ZIARNO". Do ostatniej chwili nie mieliśmy potwierdzenia, czy dojdzie do bezpośredniego spotkania z Papieżem, ale nagle dostaliśmy sygnał i rozpoczął się sprint do ostatniej bramki i chyba wtedy zostały zauważone nasze baloniki i Papież Jan Paweł II zrobił gest zezwalający na zbliżenie się "SYLABY" do fotela, w którym siedział. Było ponowne śpiewanie i wielkie zadowolenie Jana Pawła II z naszej wizyty. Telewizja Watykańska przedłużyła planowaną transmisję i dzięki temu obrazki z Watykanu trafiły do Warszawy jako materiał na żywo podczas pop

ołudniowych "Wiadomości" i powtórzone wieczorem w głównym wydaniu. Prosto z Watykanu Rewia Dziecięca "SYLABA udała się do Battipaglii na Międzynarodowy Festiwal "VERDINOTE", a następnie w drodze powrotnej w Rzymie wzięła udział w programie rozrywkowym Telewizji RAI 3.

Ja z kolei dziękuję Iwonce SZYMALLI i Pawłowi POCHWALE za ekspresowe zaproszenie mnie z "SYLABĄ" do programu "KAWA czy HERBATA" zaraz po naszym powrocie do kraju.

https://youtu.be/wat0vSlamcg


ZIARNO 9 – 1999

W programie „AKADEMIA PIOSENKI” – pt. „Jezus Chrystus naszym Panem jest”. Również jest felieton pt. „Zacznijmy razem” z udziałem ks. ANDRZEJA MULKI – Kawalera Orderu Uśmiechu na temat „JUBILEUSZU ROKU 2000”.

https://youtu.be/76m5VqYPh4E


ZIARNO 10 – 1999

W programie m.in. „MELOTURNIEJ” prowadzony przez siostrę Mariolę KŁOS i Józka MIKĘ. Walczą dwie drużyny – z Piły i z Wary nad Sanem. W pytaniach jest piosenka w wykonaniu Alicji Bachledy-Curuś oraz w wykonaniu zespołu „ZIARENKA DOBRA”.

https://youtu.be/mz_OmeUy6RQ


ZIARNO 11 – 1999

W programie m.in. „MELOTURNIEJ” prowadzony przez siostrę Mariolę KŁOS i Józefa MIKĘ. Walczą zespoły z Jastrzębia Zdroju i Nowej Rudy. W pytaniach jest prezentacja zespołu „JUST 5”. (J)

https://youtu.be/t4xzl8zCUjU


ZIARNO 12 – 1999

W programie m.in. „AKADEMIA PIOSENKI” i przypomnienie nauki piosenki „Duchu Święty przyjdź.

https://youtu.be/D-mrSsKpiEc


ZIARNO 13 – 1999

Program (em. 29.5.1999) poświęcony był przyjazdowi Ojca Świętego JANA PAWŁA II do Polski (za tydzień). Gościnnie w programie wystąpił zespół "JUST 5". "AKADEMIĘ PIOSENKI" z udziałem scholi parafii św. Andrzeja w Lubowidzu poprowadziła Małgorzata TERLECKA, przy fortepianie zasiadał Fryderyk BABIŃSKI.

https://youtu.be/R75eWN1Nq_E


ZIARNO 14 – 1999

W dniu emisji (5.6.1999) - z Watykanu do Gdańska przylatuje Papież JAN PAWEŁ II. W programie m.in. „MELOTURNIEJ” prowadzony przez siostrę Mariolę KŁOS i Józka MIKĘ. Walczą dwie drużyny – z Grabowca i „Przymierza Rodzin” z Warszawy. W pytaniach udział „Rewii Dziecięcej SYLABA” reprezentującej „ZIARNO” w Watykanie u Papieża Jana Pawła II.

Gościem programu jest zespół „JUST 5”.

https://youtu.be/8p26IfCqwOU


ZIARNO 15 – 1999

Tydzień temu rozpoczęła się w Polsce pielgrzymka Papieża JANA PAWŁA II. (emisja12.6.1999)

W programie prezentacja archiwalnych zdjęć Papieża z czasów młodości.

https://youtu.be/co6xo8CUCXg


ZIARNO 16 – 1999

W programie m.in. reportaż ze spotkania Papieża Jana Pawła II z delegacją Programu „ZIARNO” razem z siostrą Mariolą KŁOS, które odbyło się 14 czerwca 1999. W programie również przedwakacyjna "AKADEMIA PIOSENKI", którą prowadzą siostra Mariola KŁOS i Małgorzata TERLECKA. Przy fortepianie Fryderyk BABIŃSKI (emisja 19.6.1999).

https://youtu.be/A6pXpKUq_xY


TELEEXPRESS (263 B)

TELEEXPRESS (emisja 9.1.1999 g. 17.15)

W edycji V (1999) Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie sukces odniosła AGNIESZKA KOWALCZYK studentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Jedną z nagród był udział w Festiwalach Piosenki w Wenecji i Rzymie.

https://youtu.be/YUMPh3OlLqM


KONIN 1999 cz.1 (272)

W dniach 10-12 czerwca 1999 bardzo uroczyście odbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN 1999", którego organizatorem jest Koniński Dom Kultury. Dyrektorem KaDeKu jest ku zadowoleniu uczestników festiwalu i władz Konina - Adam AUGUSTIAŃSKI. W części 1 Koncertu Galowego udział wzięli: ZŁOTE DZIECI z Legnicy, BRAWO, Marcin ŁABNO, FANTAZJA, SŁONECZNA GROMADA, Patrycja KAWĘCKA z Radomia, PAMP, Anna STIEPANOWSKA z Ukrainy, PECH z Opola, Ewelina SIEWARGA, LUZ I z Siedlec, IMPERIUM TAŃCA, LAURYS i LELDE z Łotwy, FLEKS MINI, Karolina RZEŹWICKA i KAMIONEK z Warszawy (kilka utworów jest wyciszonych ze względu na brak praw autorskich do wykorzystania muzyki).

https://youtu.be/tMaxbvW2kMc


KONIN 1999 cz.2 (273)

Bardzo uroczyście zakończył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN 1999", którego organizatorem był Koniński Dom Kultury. Specjalnym gościem Dyrektora KaDeKu Adama AUGUSTIAŃSKIEGO - była ALICJA BACHLEDA-CURUŚ z Krakowa, która zaśpiewała piosenkę "Jestem przeciw", a towarzyszył jej zespół taneczny PECH z Opola. W części 2 Koncertu Galowego udział wzięli: RYTMIX z Konina, MŁODE BUGSY, Katarzyna KAROLCZAK, VIGOR, Iga PARADA i Marcin ŁABNO z Tarnowa, MAŁA NOWINKA ze Skwierzyny, MOZAIKA, MAŁA JUNOST z Rosji, Małgorzata MARKIEWICZ z Janowa Podlaskiego, IMPERIUM TAŃCA, ECHO PRAGA z Czech, gościnnie Alicja BACHLEDA-CURUŚ z Krakowa, PUENTA z Leszna, PROMIEŃ i ISKIERKI II.

https://youtu.be/7aTx9Og0RHo


KONIN 1999 (273) EXTRA

Wywiad Alicji BACHLEDY-CURUŚ z Bogumiłą WANDER - 13 czerwca 1999

Dzień po Koncercie Galowym XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "KONIN 1999" w studiu emisyjnym Oprawy Dnia Bogumiła WANDER gościła ALICJĘ BACHLEDĘ-CURUŚ. Tak się złożyło, że TELEWIZJA POLSKA również otrzymała Honorowy Aplauz Festiwalu. Wszyscy artyści, twórcy i realizatorzy tv byliśmy szczęśliwi, że Jubileusz w Koninie odbył się bezproblemowo, a Koncert Galowy uświetniła Alicja wraz z rodzicami. Bo to właśnie Oni, Rodzice powierzyli mi opiekę i obowiązki menadżerskie swojej córki Alicji.

https://youtu.be/tOe9VFCVYOE


KIELCE 1999 cz.1 (274)

XXVI Harcerski Festiwal Młodzieży Szkolnej KIELCE 1999 gościł w Kieleckiej Kadzielni kolejnych laureatów. To były najlepsze festiwale kieleckie przygotowywane przez super duet - Mariana PYSZNIKA i ZBIGNIEWA SKRZECZKĘ. Kolorową scenografię projektował i wykonywał Przemek LEWANDOWSKI. W Koncercie Galowym części 1 wystąpili: "Dziecięca PARADA", "KONTRA MINI", "GEST", Karolina RZEŹWICKA, "MAŁY BARTEK", "ZGRAJA" i Rewia Dziecięca "AKCENT".

https://youtu.be/FXFavj5Mysw


KIELCE 1999 cz.2 (275)

W Koncercie Galowym w części 2 wystąpili: Justyna DZWONEK, "BEZ KONCEPCJI", "PARADĘ', "IKI", "KORNELE B", "JARZĘBINKI", "BRAWO II", Gunars KALNIUS, "FANTAN", "WENA", "AKCENT", "SYLABA", "BARWINOK", "ALERT", "REVERENCE", "TIRLITONKI". W finale wystąpili wszyscy wykonawcy do choreografii Zbigniewa SKRZECZKI i mojej muzyki "Jeden pogodny dzień" wyśpiewanej przez "Sylabianki" z Wyszkowa.

https://youtu.be/tIq3zvtCPco


PLANETA RADOŚCI - Teatr Wielki - Królowa Szwecji SYLWIA - 277

W dniu 27 września 1999 roku odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie KONCERT GALOWY "PLANETA RADOŚCI", w którym udział na zaproszenie Prezydentowej JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ wzięły 3 Królowe i 12 żon prezydentów. Podczas Gali Jej Wysokość Królowa SYLWIA otrzymała ORDER UŚMIECHU. Order wręczył Kanclerz Kapituły OU - Cezary LEŻEŃSKI. Ze strony dzieci Kapitule asystowali Piotr DESZKIEWICZ (nasz prezenter TMB) oraz Marcin NOWICKI. Królową SYLWIĘ wprowadzały Joanna DZIARSKA (wokalistka z "CHOCHLIKÓW") i Marta KRUPIŃSKA.

https://youtu.be/k2Wwtd0YdV4


PLANETA RADOŚCI cz.1 - emisja 3.10.1999 – 277 EXTRA

27 września 1999 roku w gmachu Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie odbył się Koncert Galowy "PLANETA RADOŚCI" zorganizowany przez Prezydentową Jolantę KWAŚNIEWSKĄ. Gala została zorganizowana w ramach Konferencji z okazji X Rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. W Lożach Honorowych Teatru Wielkiego zasiadły trzy Królowe i dwanaście Żon Prezydentów. Przygotowania do Koncertu trwały trzy miesiące. Niezależnie od gości udało mi się zaprosić dziesięciu wykonawców, a nawet zespoły taneczne z krajów, z których byli goście honorowi Jolanty Kwaśniewskiej. Dla wielu królowych i żon prezydentów obecność dzieci występujących z ich krajów - była niespodzianką. Koncert przygotowali: reżyser Marian PYSZNIK, gł. choreograf Zbigniew SKRZECZKO, scenariusz Anna BERNAT, scenografia Przemysław LEWANDOWSKI I Małgorzata CHACHAJ - a prowadzili Edyta JUNGOWSKA I Krzysztof TYNIEC. Mnie tylko pozostała funkcja Kierownictwa Artystycznego.

https://youtu.be/fLaH7sZTdYI


PLANETA RADOSCI cz.2 – emisja 12.12.1999 - 281

17 września 1999 odbył się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie - Koncert Galowy "PLANETA RADOŚCI". Ten program jest skrótem wydarzeń, które zostały zaprezentowane z części pierwszej. Jednak tu są pewne szczegóły i smaczki. Ciekawostką było to, że na początku jako kierownik artystyczny całego przedsięwzięcia – zaproponowałem, aby goście honorowi czyli 3 królowe i 12 żon prezydentów do gmachu Teatru Wielkiego wchodzili bez widocznej ochrony. Goście przyjechali specjalnym autokarem pod samo wejście. I tu każdego gościa przejmowały dwie "SYLABIANKI" w długich sukniach. Po powitaniu przez Prezydentową Aleksandrę Kwaśniewską i gospodarza Teatru Wielkiego Waldemara DĄBROWSKIEGO - goście wchodzili po schodach w asyście wspomnianych "SYLABIANEK". Wszyscy panowie z podwójnymi słuchawkami wchodzili na widownię schodami równoległymi. Efekt filmowy był imponujący. W tej części programu swoją wypowiedź miała Ambasador Dobrej Woli UNICEF - Nana MOUSKURI.

https://youtu.be/ZC383qbWz34


GWIAZDY i GWIAZDKI TMB oraz „SALES ZAKIS 1999” z Rygi (282)

GWIAZDY i GWIAZDKI - czyli 10-lecie sukcesów zagranicznych "Tęczowego Music Boxu".

W części 1 programu przedstawiony został mix sukcesów TMB w ciągu lat 1989-1999. A sukcesy te odnosili: Patrycja MARKOWSKA, Alicja BACHLEDA-CURUŚ, Marysia SADOWSKA, Magda WAŁĘSÓWNA, Lenka ZUCHNIAK, Kasia LEBCHEN, Zuzanna MADEJSKA, Alicja JANOSZ, Agnieszka JODŁOWSKA, Paweł DYBEK, Anna SARNOWSKA, Przemek DEMIANIUK, Agnieszka KOWALCZYK, Marek NOWAK, Bracia GASIENICA-MRACIELNICY, Ewa TAMBORSKA, Bartosz FRYSZKOWSKI i zespoły Rewia Dziecięca SYLABA, HAND TO HAND, GAWĘDA, PRUSZKOWIACY, TUCHLIKI i FAJT MAX.

W drugiej przedstawiony został reportaż z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Krajów Nadbałtyckich "SAULES ZAKIS" (w tłum. Słoneczny Zajączek). Festiwal odbył się studiu TV Łotewskiej w Rydze. Przedstawicielkami z Polski były - Zuzanna MADEJSKA i Alicja JANOSZ. Gościnnie na festiwalu wystąpiła reprezentacja TV Włoskiej RAI.

https://youtu.be/lu_VeBj1gDY


DO GÓRY NOGAMI – z ALICJĄ BACHLEDĄ – CURUŚ

DO GÓRY NOGAMI (emisja 23.04.2000)

„DO GÓRY NOGAMI” to program autorski ANNY URBAŃSKIEJ, która była jednocześnie autorką scenariusza i producentką. Przeważnie program był poświęcony dorosłym gwiazdom estrady i filmu. Tym razem do programu trafiła bardzo młoda utalentowana gwiazda ALICJA BACHLEDA-CURUŚ odtwórczyni roli Zosi w „PANU TADEUSZU” w reżyserii Andrzeja WAJDY. Oczywiście pomogłem swojej koleżance redakcyjnej w realizacji tego programu. Ania URBAŃSKA otrzymała wiele materiałów filmowych wykorzystanych w programie – teledysk z moja kompozycją „MINUTA FANTAZJI” kręcony podczas festiwalu w Rovinj w Chorwacji, fragment występu 10-letniej Alicji w Sali Kongresowej – dwa tygodnie po otrzymaniu GRAND PRIX na festiwalu „Majowa Nuta” w Częstochowie, wywiady przeprowadzone z reżyserem Andrzejem WAJDĄ podczas rejestracji „PANA TADEUSZA” i teledysk „MARZYĆ CHCĘ”. Cały program został zrealizowany w cudownym klimacie przez młodych prezenterów - Ewelinę, Martę i Szymona.

https://youtu.be/PKzVsanQ8jE


KONIN 2000 cz.1 (300)

XXI KONIN 2000 cz.1 (31 maja- 4 czerwca 2000, emisja 13 lipca 2000)

Gościnie włoski aktor, prezenter związany z muzycznymi programami dla dzieci RAI 3 - w towarzystwie Rewii Dziecięcej "SYLABA" z Wyszkowa.

W dniach 1-3 czerwca 2000 odbył XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN 2000". Koncert Galowy poprowadzili dwaj młodzi telewizyjni redaktorzy Marcin KAMIŃSKI i Cyprian ZIĄBSKI. W części pierwszej Gali udział wzięli: "MINI PECH", "VIGOR 1", "BRAWO", Aleksandra BIENIOSZEK, Jakub ROMAŃCZUK, Julia RIMKUTIE z Litwy, "IMPERIUM TAŃCA", "PINOKIO", "PECH 3", "ZŁOTE DZIECI", Aliona GNATIUK z Ukrainy, "RELIESE III", "BRZDĄC", Jakub MAJOROWSKI, "MAŁY MIRAŻ", "SURPRIZ", UCCIO de SANTIS (gość z Włoch) z Rewią Dziecięcą "SYLABA", "RYTMIX", Tina GACNIK z "HAND to HAND" i Iwona WOŹNIAK.

https://youtu.be/k9Bwl4wMkYw


KONIN 2000 cz.2 (301)

XXI KONIN 2000 cz.2 (emisja 20 lipca 2000)

W drugiej części Gali wystąpili: "SANIGA", "DOMINO - Step", "KONTRA MINI 1", Magdalena MOCZYŃSKA, "PROMIEŃ", "BRAWO", Katarzyna i Natalia ROMASZEWSKIE, "KONTRAST", Marcin OSTROWSKI, "FUKS", "MINI PECH", "PERŁY", Olena SIŃCZUK, "KAMIONEK", Karolina RZEŹWICKA, "FLEX", UCCIO de SANTIS - (gościnnie z Włoch) wraz z Rewią Dziecięcą "SYLABA" oraz "CLIS".

https://youtu.be/YCvAQ5HyYrI


DZIENNIK KRAJOWY TVP2 – KONIN 2000 (301 extra)

Informację o odbywającym się w Koninie Festiwalu Piosenki i Tańca podał DZIENNIK KRAJOWY TVP2. Potem news ten o gościnnych występach popularnego włoskiego aktora UCCIA DE SANTISA w Koninie podała telewizja RAI3.

https://youtu.be/-a3CCDJtGEg


UCCIO de SANTIS po „KONINIE”

UCCIO de SANTIS - aktor, prezenter festiwalu w San Remo, twórca pracujący przy produkcji programów muzycznych dla dzieci i młodzieży w Telewizji Włoskiej RAI 3. Osobiście Uccia poznałem podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Tralcio d'Oro" w Mariotto. Potem została na ten festiwal zaproszona "Rewia Dziecięca "SYLABA" i... worek się rozsypał. Włosi pokochali "SYLABĘ", a szczególnie Uccio de Santis. Korzystając zaproszenia Uccia do Wyszkowa, zaprosiłem go również do Konina. Co było dalej - to już inna bajka. Przez kolejne lata podróżowaliśmy wspólnie z "SYLABĄ". To były dziesiątki koncertów z Ucciem po południowych Włoszech, udział w cyklu 40 programów telewizyjnych RAI 3...

https://youtu.be/fCRB-ZmNEes


KIELCE 2000 cz.1 (302)

XXVII HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2000 cz.1

Festiwal odbył się dniach 8-24 lipca 2000 i był to ostatni festiwal w Kielcach w XX wieku. Koncerty Galowe prowadzili Agata KONARSKA z TVP POLONIA i Tomasz KAMMEL z TVP1.

W części 1 Gali wystąpiły zespoły: „GWAR” – Gliwice, „WARTAKI” – Koło, „MAŁA ZGRAJA” – Wrocław, „FUNKY” – Legnica, Magdalena GRUDZIŃSKA – Zduńska Wola, Dagmara OKRZYCKA – Opole, „AJKI” – Ciechocinek, „ŚWIERSZCZE” – Trzemeszno, „APLAUZ” – Stargard Szczeciński i „”BRAWO” – Błonie. https://youtu.be/7JvS9ia8320


KIELCE 2000 cz.2 (303)

XXVII HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEZY SZKOLNEJ 2000 cz.2

Koncert Galowy prowadzili Agata KONARSKA z TVP POLONIA i Tomasz KAMEL z TVP1.

W części 2 Gali wystąpiły zespoły: „KONTRAST” – Zduńska Wola, Marina ŁUCZENKO – Stalowa Wola, Milena KOWALCZYK – Ciechocinek, „MAGNUM”- Sampława, „GEST II” – Czechowice Dziedzice, „JARZĘBINKI” – Bielsko-Biała, „BEZ KONCEPCJI” – Stąporków, „RADOŚĆ” – Winnica (Ukraina), „MOZAIKA” – Przemków, „WENA” – Łask.

https://youtu.be/IyMSh1seNPc


WYGRAJ SUKCES 2000 – TARNOBRZEG (306)

V Konkurs Piosenki „WYGRAJ SUKCES”

W 2000 roku w Tarnobrzegu odbyła się V edycja Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES". Ten konkurs zapoczątkowany 1996 roku - to był bardzo dobry pomysł lidera i kompozytora Jarosława PIĄTKOWSKIEGO. W jury zasiadali m.in. Krystyna KWIATKOWSKA i Krzysztof HEERING - więc można było się spodziewać profesjonalnych ocen wokalistów. Prowadziłem rozmowy w Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży nad wprowadzeniem relacji tego konkursu do programu ogólnopolskiego TVP1 od 2001 roku.


W pierwszej części Koncertu Galowego zwróciłem uwagę na młodziutką MARINĘ ŁUCZENKO (24:30). Potem bardzo się ucieszyłem, że weźmie udział za rok. Była bardzo dobra - bo w roku 2001 wyjechała z Tarnobrzegu z upragnionym GRAND PRIX - a jej sukces pokazany był w TVP1.

https://youtu.be/suBr-kAWfKc część 1

W części 2 Koncertu Galowego udział wzięli: Agnieszka FREILICH, Damian WRÓBEL, Karolina ŁUKASIEWICZ, Marlena MĘCZYŃSKA, Bartek OKOŃSKI i Uliana WOROBEJ.

Produkcja: OTV Oddział RZESZÓW.

https://youtu.be/CLsFojlLOh0 część 2


WYGRAJ SUKCES 2001 – TARNOBRZEG (321)

VI Konkurs Piosenki „WYGRAJ SUKCES” (emisja 13.9.2001)

W 2001 roku w Tarnobrzegu odbyła się kolejna VI edycja Konkursu Piosenki „WYGRAJ SUKCES”. Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży ponownie wsparła Jarosława PIĄTKOWSKIEGO w jego misji promocji młodych talentów. W wersji telewizyjnej KONCERTU GALOWEGO udział wzięli:

- Marlena PAWLIK z Tarnobrzega,

- Adrianna WENCLEWSKA z Łodzi,

- Anna JANICKA z Tarnowskich Gór,

- Maja WOJCIECHOWSKA z Goleniowa,

- Anna KASZYŃSKA z Władysławowa,

- Weronika BOCHAT z Solca Kujawskiego (12:30),

- Katarzyna FILA z Polichna,

- Monika MALEC z Krakowa (16:30),

- Agnieszka KONARSKA z Kielc (17:15),

- Krzysztof KOZIEŁ z Kurozwęk,

- Paulina KIEŁBIK z Łodzi,

- Monika WIŚNIOWSKA z Wrocławia,

- Magda SOBIERAJ z Ożarowa,

- Kamil Kałuża z Sieradza,

- Damian WRÓBEL z Kostrzynia,

- Zuzanna MADEJSKA z Krakowa (30:00),

- Dominika KASPRZYCKA z Radomia,

- Karol MANKIEWICZ z Tarnowskich Gór,

- Judyta NOWAK ze Staszowa,

- Anna GAD z Końskich,

- Emilia TARASIEWICZ z Suwałk,

- Sylwia KURASIEWICZ ze Stalowej Woli,

- Magdalena SUPEŁ z Warszawy

GRAND PRIX VI Konkursu Piosenki „WYGRAJ SUKCES” – TARNOBRZEG 2001

otrzymała MARINA ŁUCZENKO (44:30). Marinko gratuluję Ci tego sukcesu… To był bardzo dobry początek Twojej kariery…

Koncert Galowy 2001 stał na bardzo wysokim poziomie. Pomimo, że od 2001 roku minęło wiele lat kilka osób ma swoją wysoką pozycję na estradzie, w telewizji czy filmie. Do nich należą WERONIKA BOCHAT, MONIKA MALEC, AGNIESZKA KONARSKA i ZUZANNA MADEJSKA (przy ich nazwiskach podałem czasy emisji). Bardzo się cieszę, że byłem producentem telewizyjnym tego odcinka i filmik zostanie w internecie i pamięci wielu osób.

https://youtu.be/Ln1SEB0Sanc


WIELKANOC PEŁNA CZARÓW (328 B)

„WIELKANOC PEŁNA CZARÓW” wg scenariusza Anny MAKOWIECKIEJ (emisja 31.3.2002)

W Pierwszy Dzień Świąt Wielkiej Nocy w programie TVP1 emitowany był program Anny MAKOWIECKIEJ pt. WIELKANOC PEŁNA CZARÓW”. Jako producent byłem bardzo zadowolony, ponieważ program przygotowywał najlepszy zespół redakcyjny dla dzieci – Agnieszka ŻMIJEWSKA, Regina SAWICKA i Beata WASZCZUK. Główną rolę grał MACIEK POL – iluzjonista, również jak ja Kawaler Orderu Uśmiechu - w roli Pana Maćka. A towarzyszyli mu – Iza TOMASZEWSKA jako sąsiadka, Agnieszka SZYMAŃSKA z roli mamy, a tatę zagrał Artur PASTUSZKO. Role dziecięce grali – Ada JAWORNICKA, Martyna SANDACH, Kasia SZCZĘSNA i Piotruś WIECZOREK.

https://youtu.be/y_tAGN0-vc4


KONIN 2002 ŚWIATOWY KONKURS PIOSNKI (329)

KONIN (24 maja 2002)

W ramach XXIII Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2002 odbył się ŚWIATOWY KONKURS PIOSENKI. Koncert Galowy prowadzili AGATA MŁYNARSKA i MACIEJ DOWBOR. Koncert Galowy był kolejnym sprawdzianem dla Organizatorów EUROWIZJI do podjęcia decyzji odnośnie realizacji EUROWIZJI DLA DZIECI. W 2002 roku w Koninie 12 Stacji Telewizyjnych - m.in. z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowenii, Ukrainy, Wietnamu (gościnnie), Włoch i Polski zarekomendowało swoich przedstawicieli do konkursu piosenki. Reżyserii Koncertu Galowego podjął się WOJCIECH TRZCIŃSKI, przy mojej współpracy producenta.

W drugiej części programu telewizyjnego wystąpili: Olena GNATUK z Ukrainy, Tuan Linh Leonard DO z Wietnamu, Zsuzsi LADOS z Węgier, Elena Castellani z Włoch i Zuzanna MADEJSKA z Polski.

W przerwie przed ogłoszeniem wyników swój recital miała MAJKA JEŻOWSKA. Ostatecznie III miejsce zajęła Zuzanna MADEJSKA, II miejsce Azra BEGIĆ z Bośni i Hercegowiny i I miejsce – GRAND PRIX otrzymała Ana VARGEK z Chorwacji.

Sponsorem ze strony TVP była firma „DANONE”, a na scenie zaprezentowała się postać DANONINA znana z programu „5-10-15”. W postać tę wcieliła się jedna z tancerek zespołu „RYTMIX” z Konina – Ewelina WSZĘDYBYŁ, potem nasza koleżanka redaktorka i tancerka m.in. na Festiwalu w Kielcach.

https://youtu.be/NpUcLAzIQeg


KONIN 2002 BRĄZOWE APLAUZY (330)

KONIN (22-25 maja 2002)

XXIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN 2002 rozhulał się na dobre. Odbył się pod patronatem Ministra Kultury, Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF z siedzibą w Californii, Prezes Telewizji Robert Kwiatkowski funduje Nagrodę Główną, rejestracje telewizyjne są przez dwa dni i nikt nie protestuje, że koncert kończy się koło północy, Majka JEŻOWSKA obchodzi swoje urodziny w Koninie, a widownia nie pozwala zakończyć Koncertu Galowego z jej udziałem. Wszystko za przyzwoleniem Prezydenta Konina i Dyrektora KDK Adama AUGUSTIAŃSKIEGO. Ponownie na antenie TVP mamy bardzo dużo emisji - 5 x po 50 minut, a szefowa Dwójki NINA TERENTIEW zabrania wycinania kogokolwiek z programu. Po prostu akceptowała ten wysoki poziom młodych talentów. TVP POLONIA retransmituje KONIN jeszcze raz. Program prowadzą: AGATA MŁYNARSKA i debiutujący w Koninie MACIEK DOWBOR. Reżyseria WOJTKA TRZCIŃSKIEGO była super zawodowa. Jako szef artystyczny festiwalu miałem znakomitych redaktorów TVP do współpracy: DOROTĘ RZEPECKĄ z 5-10-15 i PIOTRKA SZUKALSKIEGO z "Dwójki". W Koncercie Galowym "BRĄZOWE APLAUZY" udział wzięli: BRAWKO z Błonia, KONTRA MINI z Gorzowa Wlkp., Angelika KULIGA z Białegostoku, Dawid FRAGO z Węgier, Karol WRÓBLEWSKI z Bielska Podlaskiego, MAŁY BARTEK z Góry Kalwarii, FUKS II z Konina, Karolina STYN z Gdyni, KWIATY BUKOWINY z Czerniowców na Ukrainie, RYTMIX 2 z Konina, ISKIERKI z Leszna, CLIS ze Słowacji i gościnnie MAJKA JEŻOWSKA w Koncercie Urodzinowym.

https://youtu.be/NBvWM1Qwask


KONIN 2002 SREBRNE APLAUZY (331)

XXIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN 2002 odbył się w Konińskim Amfiteatrze nad Wartą. Koncert prowadzili AGATA MŁYNARSKA i MACIEJ DOWBOR. W Koncercie Galowym "SREBRNE APLAUZY" udział wzięli: ADENA z Opola, RYTMIX 3 z Konina, Kacper ANDRZEJEWSKI ze Zduńskiej Woli, Adrianna WENCLEWSKA, PECH 1 z Opola, FLEX MINI ze Szczecina, Marta MOSZCZYŃSKA z Kowalewa Pomorskiego, A'VISTA z Bełchatowa, STUDIUM PIOSENKI z Wrocławia, FLEKS ze Szczecina, GLOBE z Sankt Petersburga z Rosji. Gwiazdą Koncertu Galowego była MAJKA JEŻOWSKA.

https://youtu.be/W7fvpHMYBkI


KONIN 2002 ZŁOTE APLAUZY (332)

XXIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN 2002 "ZŁOTE APLAUZY" ponownie zadziwił widzów w Koninie. Koncert prowadzili: Agata MŁYNARSKA i Maciej DOWBOR, a reżyserował Wojciech TRZCIŃSKI. Chciałbym jako szef artystyczny festiwalu zwrócić uwagę na scenografię MARKA GRABOWSKIEGO. Telewizyjna Dwójka dała na swojej antenie bardzo dużo czasu do emisji - 5 odcinków po 50 minut z możliwością podwójnej powtórki - pod warunkiem, że będzie odjazdowo. Marek powiedział "DLA MOJEJ CARYCY NINY - WSZYSTKO". Wybudował stację kolejową, wyłącznie z PERONEM nr 2, z kasą nr 2, z lokomotywą i wagonami wyłącznie "DRUGIEJ KLASY". Pod koniec Gali dojechała Gwiazda wieczoru MAJKA JEŻOWSKA. Miała w tym dniu swoje urodziny i wcześniejszy koncert, z którego musiała dojechać ok. 200 km. Ale widownia czekała, odśpiewała 100 LAT... a potem nie chciała MAJKI wypuścić ze sceny... Czas pracy ekip festiwalowych i telewizyjnych został bardzo przekroczony, ale materiał filmowy okazał się na tyle dobry, że było warto... Koncert skończył się już po północy... a potem jeszcze przez 10 minut był festiwal ogni sztucznych nad Wartą. W części ZŁOTE APLAUZY udział wzięli: LECHOWIA - gościnnie z Kanady, MAK z Zabrza, KAMION DANCE z Warszawy, JUNOST z Czerniowców na Ukrainie, DUET BRZDĄC z Trzcianki, Sebastian PLEWIŃSKI z Legnicy, JAZZGOTKI z Wrocławia, GLOBE z Petersburga z Rosji, KOLOR II z Białegostoku, SPOKO 2 z Zielonej Góry, KLUB PIOSENKI DEBIUT z Wrocławia, Marina ŁUCZENKO ze Stalowej Woli, KLEKS ze Staszowa, PEREDWISTA ze Lwowa na Ukrainie i JUNOST z Briańska w Rosji. Gwiazdą na koniec była "urodzinowo" - MAJKA JEŻOWSKA.

https://youtu.be/oWE-LSWjL-I


KONIN 2002 NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH (333)

XXIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN 2002 rozhulał się na dobre. Odbył się pod patronatem Ministra Kultury i Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF z siedzibą w Californii. Program prowadzą: AGATA MŁYNARSKA i MACIEK DOWBOR. Reżyseria WOJTKA TRZCIŃSKIEGO była super zawodowa. Jako szef artystyczny festiwalu miałem znakomitych redaktorów TVP do współpracy: DOROTĘ RZEPECKĄ z 5-10-15 i PIOTRKA SZUKALSKIEGO z "Dwójki".

W Gali "NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH" wystąpili: BRAWKO z Błonia, Magdalena MOCZYŃSKA z Konina, RYTMIX 2 z Konina, Kacper ANDRZEJEWSKI ze Zduńskiej Woli, FUKS II z Konina, Marcin RADKE z Konina, ADENA z Opola, PECH I z Opola, Joanna SYCH z Konina, Adrianna WENCLEWSKA z Łodzi, FLEKS ze Szczecina, Marta MOSZCZYŃSKA z Kowalewa Pomorskiego, Federica CASTELLANI z Włoch, Tuan Linh Leonard DO z Wietnamu, KAMION DANCE z Warszawy, SPOKO 2 z Zielonej Góry, Ana VARGEK z Chorwacji (to ona dostała Nagrodę Prezesa TVP), Marina ŁUCZENKO ze Stalowej Woli i Zuzanna MADEJSKA z Krakowa. Te dwie ostatnie wokalistki Marina i Zuzanna - do dnia dzisiejszego robią karierę w branży rozrywkowej.

https://youtu.be/7YPwM0cXlCc


ZIELONA GÓRA 2002

III FESTIWAL PIOSENKI ZJEDNOCZONEJ EUROPY

Zielona Góra już po raz trzeci gościła u siebie wykonawców europejskich na FESTIWALU PIOSENKI ZJEDNOCZONEJ EUROPY. To był jeden z lepszych festiwalowych odcinków… Koncert Galowy prowadził profesjonalnie ARTUR ORZECH. Wykonawcom towarzyszył „BIG WARSAW BAND” p/k STANISŁAWA FIJAŁKOWSKIEGO. Na klawiszach grał mój ulubiony kolega ARTUR GRUDZIŃSKI.

Osobiście nie siedziałem jeszcze nigdy w tak zgodnym jury.

EUGENIUSZ BANACHOWICZ, MAREK GASZYŃSKI (przewodniczący jury), ALEKSANDER PAŁAC, MAREK STEFANKIEWICZ i RYSZARD WOLAŃSKI. Sami koledzy, przyjaciele – a wyniki i werdykt zgodny jak u pięcioraczków. GRAND PRIX otrzymał od nas PIOTR CUGOWSKI, od jurorów TVP3 – również, ale nie jednogłośnie…

W Koncercie Galowym wystąpili:

GALINA KLETSKO – Rosja

ZESPÓŁ „RUSTIC” – Rumunia

BARBARA SADŁOWSKA – Polska

PIA PATERNO – Włochy

„SAULES KLIOSAS” – Litwa

JANA BURASOVA – Słowacja

ANGELA – Portugalia

MAGDALENA KUJAWSKA – Polska

LILIA WAWRIN – Ukraina

PAOLA VALIĆ – Chorwacja

VIORICA LOZOVA – Mołdawia

DUET „ALINEAS” – Francja

LITTLE GUNNAR – Łotwa

PRISCILLA PSAILA – Malta

DARIA URIZCZENKO – Białoruś

PIOTR CUGOWSKI – Polska

https://youtu.be/3IzoBSgUy1c


ŚWIĄTECZNE PREZENTY (334 extra)

ŚWIĄTECZNE PREZENTY – zwiastun TVP1 (9.12.2002)

To jest zapowiedź programów świątecznych, które będą emitowane w dniach 24 i 25 grudnia 2002.

https://youtu.be/YPKu9P9eKSI


ŚWIĄTECZNE PREZENTY cz.1 (334)

SWIĄTECZNE PREZENTY (emisja 24.12.2002)

Widowisko artystyczne pióra Anny BERNAT – pod patronatem Aleksandry MILLER, w reżyserii Mariana PYSZNIKA - odbyło się w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

W części 1 udział wzięły zespoły – „STONOGA”, „PĘDZIWIATRY”, „BEMOLEK”, „KRAJKI” oraz wokaliści – Natalia BEDNARSKA, Adrianna WENCLEWSKA („Musimy wierzyć”) i Paulina KIEŁBIK. Podczas widowiska odbyły się prezentacje Naczelnej Redakcji Programów dla dzieci i Młodzieży TVP1 – „JEDYNECZKI” i „BUDZIKA”.

https://youtu.be/l-doJykRA0A


ŚWIĄTECZNE PREZENTY cz.2 (335)

ŚWIĄTECZNE PREZENTY (emisja 25.12.2002)

W części 2 udział wzięły zespoły – „STONOGA” i „PĘDZIWIATRY” oraz soliści Paulina LEWANDOWSKA, Olga FIDRYSIAK („A ja lubię jazz”), Dominika RYDZ, Zuzanna MADEJSKA i Justyna KRZYCZMANIK.

Podczas widowiska odbyły się prezentacje Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 – „TELERANKA”, „DO GÓRY NOGAMI”, „5-10-15” oraz wręczono Ordery Uśmiechu dla ANNY DYMNEJ i JANKA WOJDAKA.

https://youtu.be/W3yAkF7YvO0


ZŁOTA TARKA 2002 (338)

XXXII „ZŁOTA TARKA” – „OLD JAZZ MEETING – IŁAWA” 2002

W dniach 12-14 lipca 2002 odbył się 8-my raz w Iławie i 32-gi Festiwal „ZŁOTA TARKA” – „OLD JAZZ MEETING – IŁAWA 2002”. Podczas Koncertu Galowego zostały wręczone dwie „ZŁOTE TARKI” a otrzymali je: „FIVE O’CLOCK” z Częstochowy i „BIG BAND UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO”.

W koncercie „JAZZ DLA DZIECI” udział wzięła Ewa KONARZEWSKA wraz z „BLUES FELLOWS DIXIELAND GROUP”. W Gali Wieczornej udział wzięli:

- Wojciech KAMIŃSKI

- MALMO JAZZ KINGS – Szwecja

- Dorota MIŚKIEWICZ, Anna SERAFIŃSKA, Jacek KOTLARSKI, Janusz SZROM i „ALL STARS BIG BAND”

- OSCAR KLEIN – Austria oraz JAZZ MAKERS – Polska

- Andrzej ROSIEWICZ i „ALL STARS BIG BAND”

- PIANO SUMMIT – Mieczysław MAZUR i Wojciech KAMIŃSKI

- GINA DUNN – USA oraz „JAZZ BAND BALL ORCHESTRA – Polska

Scenariusz i realizacja – Aleksander PAŁAC i Ryszard WOLAŃSKI

https://youtu.be/mXPPazcFyIQ


KIELCE 2002 cz.1 (339 A)

XXIX HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W lipcu 2002 roku na Kadzielni Kieleckiej odbył się XXIX HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ "KIELCE 2002". Koncert Galowy prowadzili Agata MŁYNARSKA i Jarosław KULCZYCKI. W części pierwszej Koncertu Galowego udział wzięli: "PYZA", "FM 98", Monika SZUCHALSKA, Małgorzata NAKONIECZNA, "MAŁOLATY", "UŚMIECH", "104 ADH", Agnieszka SADOWSKA, "BECIAKI", "MAŁY BARTEK", Klaudia SUCHANEK jako "Leśny duszek" i Karol WRÓBLEWSKI.

https://youtu.be/uEmO8qGtu3A


KIELCE 2002 cz.2 (339 B)

XXIX HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W lipcu 2002 roku na Kadzielni Kieleckiej odbył się XXIX HARCERSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 2002”. Koncert Galowy prowadzili Agata MŁYNARSKA i Jarosław KULCZYCKI. W części drugiej Koncertu Galowego udział wzięli: „ZGRAJA”, „JELONKOWE RÓZKI”, „BEZ KONCEPCJI”, „MOLBORZANIA”, „SZKOLNIACY”, „GRZEŚ”, SEBASTIAN PLEWIŃSKI z EWELINĄ WSZĘDYBYŁ, Judyta NOWAK, „PRYMAT”, „RYTMY CZASU” ze Lwowa, „GEST”, „MOZAIKA”, Justyna GÓRSKA i „KOLOR BIAŁYSTOK”.

https://youtu.be/A9pQJw7uUDU


5-10-15

Nadszedł taki moment mojej pracy w Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1, że zostałem producentem kilku cyklicznych programów naszej Redakcji. Jednym z nich był bardzo lubiany przez dzieci i młodzież program „5-10-15”. Kiedy ja rozkręcałem swój niedzielny „TĘCZOWY MUSIC BOX”, to program Bożeny WALTER „5-10-15” – działał już na pełnych obrotach. Teraz po latach rozpocząłem współpracę przy „5-10-15” z IWONĄ KLOREK, DOROTĄ RZEPECKĄ, AGNIESZKĄ CIECIERSKĄ, JOANNĄ FICIŃSKĄ oraz kierowniczką produkcji IWONĄ ROSSOCHACKĄ.

Jako producent do programu wprowadziłem sponsora – firmę „DANONE”. W ten sposób został podreperowany lekko budżet Redakcji. Po krótkich konsultacjach z główną autorką programu - Iwoną KLOREK wprowadziliśmy postać DONONINO. Po pewnym czasie i negocjacjach sponsora z Biurem Reklamy TVP – DANONINO zaczął mówić. Postać DANONINA zaprezentowałem również na festiwalu w Koninie i mógł on tam wręczać nagrody.


5-10-15 „JAJO CZY KURA” – WIELKANOC 2002

5-10-15 (emisja 1.4.2002)

W dniu 1 kwietnia 2002 w Drugi Dzień Świąt Wielkiej Nocy został wyemitowany program specjalny „5-10-15” pt. „JAJO CZY KURA”, w którym udział wzięli m.in. dorośli czyli nasi koledzy prezenterzy telewizyjni – BEATA CHMIELOWSKA, IWONA SCHYMALLA, TOMASZ KAMEL, GRZEGORZ MIŚTAL oraz dzieci. Gościnnie wystąpił Zespół „DZIECI z BRODĄ”. Scenariusz programu przygotowała IWONA KLOREK razem z AGNIESZKĄ ŻMIJEWSKĄ przy mojej skromnej pomocy jako producenta.

https://youtu.be/vRylfDDsHBI


5-10-15 SZORTPRESS

Jednym z elementów programu „5-10-15” był serwis informacyjny dla młodzieży czyli „SZORTPRESS”. W jednym z wydań była informacja o terminach Świąt Wielkanocnych oraz o POLSKIM KOMITECIE POMOCY SPOŁECZNEJ i akcji zapewnienia letniego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. W Koncercie Charytatywnym PKPS w Sali Kongresowej wzięły udział m.in. MARYSIA SADOWSKA i ALICJA BACHLEDA-CURUŚ.

https://youtu.be/XiZxr-DW-TI


KONCERT CHARYTATYWNY PKPS

W Sali Kongresowej w Warszawie odbył się Koncert Charytatywny PKPS w ramach akcji zapewnienia letniego wypoczynku dzieciom z ubogich rodzin. Jedną z Gwiazd Koncertu była ALICJA BACHLEDA-CURUŚ oraz liczne formacje taneczne.

https://youtu.be/ML2a-tZ798Y


LATO 2002 - BIURO PODRÓZY 5-10-15

5-10-15 (emisje poranne na żywo w każdą sobotę lata 2002)

W czasie wakacji w 2002 roku mieliśmy wydania poranne w soboty emitując „BIURO PODRÓŻY 5-10-15” i to w dodatku na żywo.

https://youtu.be/5-dEe0hUf_s


DOMOWE PRZEDSZKOLE

DOMOWE PRZEDSZKOLE – poranny program cykliczny dla dzieci młodszych od poniedziałku do piątku.

Jako producenta – nie ominęła mnie funkcja producenta porannych programów dla dzieci takich jak „DOMOWE PRZEDSZKOLE”. W jednym z programów gościem - wodzirejem był TOMASZ MARZECKI. W drugiej części programu kamera odwiedziła przedszkole mojej córki Asi, gdy swoje czary mary z bańkami pokazywał GARRY THOMAS – gość z USA – jednocześnie lektor języka angielskiego.

https://youtu.be/By9vHDoNiIA


DO GÓRY NOGAMI

DO GÓRY NOGAMI – to był program cykliczny autorski Anny URBAŃSKIEJ przy współpracy moich dwóch koleżanek redakcyjnych Doroty RZEPECKIEJ i Joanny GRZYMKIEWICZ. Każdy program był poświęcony innej gwieździe – przeważnie z grupy aktorów i piosenkarzy. Pod koniec 2002 roku zostałem producentem kilku programów.


MACIEJ STUHR – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 29.09.2002)

Program prowadzili: Ewelina RUCKGABER, Magda STĘPIEŃ i Michał BIELECKI.

https://youtu.be/rYnWTVNnCko


KASIA KOWALSKA z córką OLĄ – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 27.10.2002)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA, Joanna MIECZKOWSKA i Łukasz GRZESZCZAK.

https://youtu.be/at2_9_AwdzA


HALINA MLYNKOVA – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 24.11.2002)

Program prowadzili: Joanna MIECZKOWSKA, Dominka LUTYŃSKA i Marcin ŁABNO.

https://youtu.be/YMWzO3x5P54


ARTUR ŻMIJEWSKI – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 25.12.2002)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA i Joanna MIECZKOWSKA

https://youtu.be/UrVad0WsSOM


Każdy program był poświęcony innej gwieździe – przeważnie z grupy aktorów, piosenkarzy i w tym wypadku artystów fotografii.

TOMASZ GUDZOWATY – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 26.1.2003)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA i Joanna MIECZKOWSKA

https://youtu.be/BvvO5hCeARs


EDYTA JUNGOWSKA – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 23.3.2003)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA i Joanna MIECZKOWSKA

https://youtu.be/5aNNFl5hO3M


JUSTYNA STECZKOWSKA – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 4.4.2003)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA i Joanna MIECZKOWSKA

https://youtu.be/-CpRHbc-J6Q


Każdy program był poświęcony innej gwieździe – przeważnie z grupy aktorów, piosenkarzy i w tym wypadku golfisty.

MARCIN STELMASIAK – „DO GÓRY NOGAMI” (emisja 9.5.2003)

Program prowadzili: Dominika LUTYŃSKA, Edwin NOWAK i Joanna MIECZKOWSKA

https://youtu.be/DHfkHf1qAVI


KONIN 2003 cz.4 (345)

KONIN (10-15 czerwca 2003)

W dniach 11-15 czerwca 2003 odbył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN 2003". W części 4 Koncertu Galowego pt. "Najlepsi z Najlepszych" udział wzięli: "BARTEK1", "FLIK", Julia PAWŁOWSKA, "KOLOR", Monika MALEC, Weronika BOCHAT, "RYTMIX 2", Katarzyna ŁAPAJ, Nikol KULESZA, "NOWINKA", "PRYMA", Natalia KRAKOWIAK, "KOLOR II", Sebastian PLEWIŃSKI, Katarzyna MARONA i "PECH 1". W tym Koncercie Galowym zwróciłbym uwagę na trzy talenty, które związały swoją obecną karierę ze sceną, teatrem i kultura, a są to Monika MALEC, Sebastian PLEWIŃSKI, a szczególnie Weronika BOCHAT - już jako zawodowa aktorka. Ciekawostką jest fakt, że była członkini zespołu "RYTMIX" - Ewelina WSZĘDYBYŁ podczas Gali pełniąc rolę asystentki reżysera Mariana PYSZNIKA zatańczyła etiudę baletową podczas występu Sebastiana PLEWIŃSKIEGO.

https://youtu.be/lV0vKPZXShA


KONIN – EUROKONKURS (cz.24)

W 2001 i 2002 roku w ramach Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie rozpoczęliśmy jako Telewizja Polska starania o powołanie do życia EUROWIZJI DLA DZIECI. Koncerty, które nazwaliśmy na roboczo "EUROKONKURSAMI" zostały zarejestrowane przez TVP, a następnie potraktowane przez kierownictwo EBU jako materiał sondażowy.


KONIN 2003 - EUROKONKURS (341)

KONIN (10-15 czerwca 2003)

W ramach XXIV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI i TAŃCA "KONIN 2003" odbył się w czerwcowy wieczór po raz trzeci "EUROKONKURS", w którym wzięli udział wokaliści z 12 krajów europejskich. Uczestnicy byli oceniani automatycznie przez 12 jurorów. Oto lista wokalistów: "KARAMELKI" z Białorusi, Kristina SVILENOWA z Bułgarii, Nikolina LJUBIĆIĆ z Chorwacji, Ewa PETERSONE z Estonii, Roberta CIUBYTE z Litwy, Alina ROZUMNAJA z Łotwy, Izabela DOMINIK z Niemiec, Julia PAK z Rosji, Rok HVALA ze Słowenii, Ludmiła WARGOCKA z Ukrainy, Enrico GIACCO z Włoch i Sebastian PLEWIŃSKI z Polski.

Koncert Galowy prowadzili - Agata MŁYNARSKA i Maciej DOWBOR.

https://youtu.be/v5jwA-9X6fs


JUNIOR EUROVISION 2003

ELIMINACJE DO KONCERTU KRAJOWEGO (350 D)

Mój pomysł organizacji "EUROWIZJI DLA DZIECI" zaczął się realizować. Przez kilka lat drążyłem temat od dnia, gdy Telewizja Polska została członkiem EUROWIZJI, a INTERWIZJA z biurem w Pradze przeszła do historii. W latach 2001 i 2002 organizowaliśmy "EUROKONKURSY" w Koninie, zalążki przyszłej EUROWIZJI DLA DZIECI. No i udało się. W 2003 odbył się pierwszy Koncert "JUNIOR EUROVISION" w Kopenhadze.

Podczas polskich eliminacji otrzymaliśmy 150 zgłoszeń. Do eliminacji w dniu 27.9.2003 jury wstępne wybrało 30 wykonawców. Przesłuchania odbyły się w studiu S3 w Polskim Radiu. Udział wzięli:

Magda ĆWIKLIŃSKA z Władysławowa

Agata KORWIN z Nowego Sącza

Justyna KOSELA z Częstochowy

Renata GALIN z Wlenia

Anna GRZELAK z Olsztyna

Weronika BOCHAT z Solca Kujawskiego

Monika CHUDZYŃSKA ze Śladowa

Anna KOŚCIELSKA ze Stalowej Woli

Patrycja KOWALSKA ze Szczecina

Marina ŁUCZENKO ze Stalowej Woli

Zuzanna MADEJSKA z Krakowa

Małgorzata KOTWICA z Przyszowa Stawu

Aleksandra MARSZAŁ z Wrześni

Monika MALEC z Wrocławia

Marta MOSZCZYŃSKA z Konina

Dominika RATAJCZYK z Kalisza

Sebastian PLEWIŃSKI z Legnicy

Paweł SKIBA z Terespola

Dominika RYDZ z Dobronia

Agata STODOLNA z Torunia

Barbara SMYK ze Skierniewic

"STONOGA" z Łodzi

Paulina STEFANIAK z Piastowa

Kasper ZBOROWSKI-WEYCHMAN z Suwałk

Kamila STOLARCZYK z Inowrocławia,

"WIGOR" - ogólnopolska grupa artystyczna

Adrianna WENCLEWSKA z Łodzi

Katarzyna ŻURAWIK z Konina.

W programie wypowiadali się jurorzy: Patrycja MARKOWSKA, Irena SANTOR, Mieczysław SZCZEŚNIAK, Krzysztof ANTKOWIAK, Elżbieta SKRĘTKOWSKA, Janusz TYLMAN oraz Aleksander PAŁAC - jako inicjator tego zamieszania. Dodam tylko, że działałem w bardzo silnej, cudownej grupie - z BARBARĄ PIETKIEWICZ z Biura Współpracy z Zagranicą, Niną TERENTIEW dyrektorem TVP2, Elżbietą NAGŁOWSKĄ szefową programów dziecięcych w TVP2 i Mirosławem LASOTĄ producentem.

https://youtu.be/6O_vHJhGEaQ


JUNIOR EUROVISION 2003

STUDIO EMISYJNE TVP2 przed Koncertem Krajowym (350 E)

Jak na dobrego menadżera przystało, zaprosiłem do Studia Emisyjnego TVP2 wszystkich uczestników KONCERTU KRAJOWEGO "EUROWIZJI DLA DZIECI 2003". Nikt zaproszony do studia nie mógł tego jeszcze oglądać ponieważ był to program na żywo. W studiu z młodzieżą rozmawiała IWONA KUBICZ, a "SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA" to: Agata KORWIN, Justyna KOSELA, Agata STODOLNA, Weronika BOCHAT, Magdalena ĆWIKLIŃSKA, "STONOGA", Kasper ZBOROWSKI-WEYCHMAN, Sebastian PLEWIŃSKI, "WIGOR", Marta MOSZCZYŃSKA, Marina ŁUCZENKO, Dominika RYDZ i Katarzyna ŻURAWIK.

https://youtu.be/RFxGF2XDlyY


JUNIOR EUROVISION 2003

KONCERT KRAJOWY - POLSKI FINAŁ EUROWIZJI DLA DZIECI (350 B)

W niedzielę 28 września 2003 o godz. 20.00 w Programie TVP2 odbyła się transmisja na żywo Koncertu Krajowego Polskiego Finału Konkursu Piosenki „Eurowizji dla Dzieci 2003”. Koncert prowadził Jarosław KULCZYCKI. Jury redakcyjne pod kierownictwem Zygmunta KUKLI spośród 200 przesłanych nagrań piosenek konkursowych wybrało 13 utworów do Koncertu Finałowego. W Studiu S5 zgodnie z regulaminem zasiadło jury zastępcze w składzie (na wypadek, gdyby prawidłowo nie zadział wybór za pomocą wysyłanych smsów): Irena SANTOR, Ernest BRYL, Janusz TYLMAN, Zygmunt KUKLA, Wojciech JAGIELSKI, Joszko BRODA, Krzysztof ANTKOWIAK, Georgina TARASIUK, Aleksander PAŁAC i Robert KAMYK jako sekretarz. W Koncercie Krajowym udział wzięli:

1 AGATA KORWIN „Dziecko na pokaz”

2 JUSTYNA KOSELA „Wakacyjna niespodzianka”

3 AGATA STODOLNA „Kropeleczka”

4 ZUZANNA MADEJSKA „Ty”

5 MAGDALENA ĆWIKLIŃSKA „Bluesowe zwierzaki”

6 „STONOGA” „Trzepak show”

7 KASPER ZBOROWSKI-WEYCHMAN „Lato”

8 SEBASTIAN PLEWIŃSKI „Jeśli kochasz”

9 „VIGOR” „Wrzuć na luz”

10 MARTA MOSZCZYŃSKA „W obronie marzeń”

11 MARINA ŁUCZENKO „Sen”

12 DOMINIKA RYDZ „Mój świat”

13 KATARZYNA ŻURAWIK „Coś mnie nosi”

Gwiazdą Koncertu Krajowego był ANDRZEJ PIASECZNY. Podczas jego recitalu odbyło się głosowanie za pośrednictwem smsów. Największą liczbę punktów otrzymała KATARZYNA ŻURAWIK z Konina i zespół „RYTMIX”, który jej towarzyszył. Finał „EUROWIZJI DLA DZIECI” został zaplanowany na 15 listopada 2003 w Kopenhadze.

https://youtu.be/z11q9RNnmUQ Koncert Krajowy

https://www.youtube.com/watch?v=F_2uVK3W5so Zuzanna MADEJSKA „Ty”


EUROWIZJA DLA DZIECI – KOPENHAGA 2003 (350 C)

We wrześniu 2003 odbyły się pierwsze eliminacje do EUROWIZJI DLA DZIECI. Odbyły się one w Studiu S-5 w Warszawie. Głosami telewidzów, popartych głosami jurorów - do Kopenhagi na inauguracyjną EUROWIZJĘ DLA DZIECI pojechała KASIA ŻURAWIK z Konina. W Koncercie Krajowym towarzyszyły jej koleżanki z zespołu "RYTMIX" również z Konina. Do Kopenhagi pojechaliśmy dużą grupą. Wynajęliśmy autokar i ruszyliśmy z Warszawy, po drodze z Konina zabraliśmy Kasię Żurawik, tancerki z "Rytmixu", choreografkę Wiesię WOLNĄ i przez Niemcy dotarliśmy do Kopenhagi. Prezenterem telewizyjnym był Jarek KULCZYCKI z TVP2, a w skład delegacji, oprócz mnie wchodzili - Barbara PIETKIEWICZ i Robert KAMYK. Pierwszą edycję EUROWIZJI DLA DZIECI w Kopenhadze wygrał młody zdolny wokalista DONO JELUSIĆ z Chorwacji.

https://youtu.be/0Y3VcjYHyqg Katarzyna ŻURAWIK i grupa „RYTMIX” - reprezentanci z Polski


IŁAWA 2003 – OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA cz.1 – (348 B)

ZŁOTA TARKA (14-16 sierpnia 2003) cz.1

Tradycyjnie w Iławie w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbył się XXXIII Festiwal Jazzu Tradycyjnego „OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA”, w tym X Jubileuszowy w Iławie. Dla młodych widzów z zespołem BLUES FELLOWS DIXIELAND GROUP swój koncert dała EWA KONARZEWSKA.

W części 1 Koncertu Galowego udział wzięli: HANNA BANASZAK, EWA BEM, KRZYSZTOF KILIAŃSKI, LORA SZAFRAN, EWA KONARZEWSKA oraz zespoły: ALL STARS BIG BAND, BLUES FELLOWS DIXIELAND GROUP i HERITAGE HALL STOMPERS. Koncert prowadził Andrzej PAWLIK. Rejestrację telewizyjną wozem transmisyjnym przygotował ANDRZEJ LUCIŃSKI przy współpracy redakcyjno-reżyserskiej RYSZARDA WOLAŃSKIEGO i mojej na zlecenie TVP3 Regionalnej – Oddziału w Gdańsku.

https://youtu.be/16oAY8NPSsI


IŁAWA 2003 – OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA cz.2

ZŁOTA TARKA (14-16 sierpnia 2003) cz.2

Tradycyjnie w Iławie w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbył się XXXIII Festiwal Jazzu Tradycyjnego „OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA”, w tym X Jubileuszowy Festiwal w Iławie.

W części 2 Koncertu Galowego pt. JAZZ W SMOKINGACH” udział wzięli: HANNA BANASZAK, EWA BEM, KRZYSZTOF KILIAŃSKI, LORA SZAFRAN oraz „ALL STARS BIG BAND” pod kierunkiem Jana PTASZYNA WRÓBLEWSKIEGO. Koncert prowadził Andrzej PAWLIK

https://youtu.be/aiwswjDmLM8


IŁAWA 2003 – OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA

ZŁOTA TARKA (14-16 sierpnia 2003) reportaż

Tradycyjnie w Iławie w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbył się XXXIII Festiwal Jazzu Tradycyjnego „OLD JAZZ MEETING – ZŁOTA TARKA”, w tym X Jubileuszowy w Iławie.

W reportażu z Koncertu Galowego udział wzięli: HANNA BANASZAK, WAYNE BARTLETT, EWA BEM, LORA SZAFRAN oraz „ALL STARS BIG BAND”, ARON BURTON BLUES BAND, BIG BAND UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO, DIXIELAND BAND, DIXIE SHOW BAND, FIVE O’CLOCK, HOT DIXIE SOCIETY, OKIVIER FRANC QUINTET, DANIEL BECHT,PAUL AND HIS GANG, E WILLOWS REVIVAL SINGERS , ZBIGNIEW CZWOJDA ORCHESTRA. Koncert prowadził Andrzej PAWLIK

https://youtu.be/6V4CAxRQKdI


KONIN 2004 – EUROKONKURS (355)

Prezentowany już czwarty "EUROKONKURS" w Koninie cieszył się nadal bardzo dobrą opinią w Polsce jak i krajach europejskich emitujących "KONIN" w całości lub w formie reportażowej.

W „EUROKONKURSIE 2004” udział wzięli: Teodora GANCHEVA (Bułgaria), Teele UTT (Estonia), Martins TALBERGS (Łotwa), Viktoria PAK (Litwa), Anna CZERNIKOWA (Mołdowa), Pia LEIER (Niemcy), Marina ŁUCZENKO (Polska), Julia ZEMSKAJA (Rosja), Brina PUSELC (Słowenia), Antonina MARCZUK (Ukraina) i Kevin de SABBATA (Włochy). "EUROKONKURS 2004" wygrała przedstawicielka Polski - Marina ŁUCZENKO.

https://youtu.be/ROyhWM5e6EU


KONIN 2004 cz. 1 (356)

KONIN (1-6 czerwca 2004)

Koncert Galowy XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2004 odbył się jak zwykle w Konińskim Amfiteatrze nad Wartą. Liczba uczestników z Polski i zagranicy była imponująca - ponad 1700 osób. Rejestracja telewizyjna trwała w piątek i w sobotę po pięć godzin. Efekt antenowy w TVP2 i TVP POLONIA też był imponujący. Razem z redakcją przygotowałem pięć programów po 50 minut (250 minut tj. przeszło 4 godziny). W tym jeden koncert był z gośćmi zagranicznymi jako "EUROKONKURS" i był również emitowany w skrótach w zagranicznych stacjach telewizyjnych. W sumie razem KONIN 2004 był oglądany wg sondaży przez przeszło 5 milionów odbiorców. To się czuło po ilości billboardów sponsorskich i reklam. W części 1 Koncertu Galowego wystąpili: REKIN z Żywca, ZŁOTE DZIECI z Legnicy, Aleksandra ANDRUKIEWICZ z Białego stoku, FATUM SOKOLIK 2 z Sokołowa Podlaskiego, SŁONECZNA BRYGADA z Barlinka, Dominika RYDZ z Łodzi, DZIEDAT PRIEBES z Łotwy, FLEKS MINI ze Szczecina, RYTMIX z Konina, Maja GAWŁOWSKA z Ostrowa Wlkp. (co ciekawe z moją kompozycją "LEŚNE DUSZKI"), KAMION DANCE z Warszawy i PECH MINI z Opola.

https://youtu.be/qg2e5T0FH-s

https://youtu.be/8Tqo-dKR4ZM Extra Dominika RYDZ (z KWADro przed Eurowizją w Lillehammer)


KONIN 2004 cz.2 (357)

Koncert Galowy XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2004 odbył się jak zwykle w Konińskim Amfiteatrze nad Wartą. Liczba uczestników z Polski i zagranicy była imponująca - ponad 1700 osób. Rejestracja telewizyjna trwała w piątek i w sobotę po pięć godzin. Efekt antenowy w TVP2 i TVP POLONIA też był imponujący. Razem z redakcją przygotowałem pięć programów po 50 minut (250 minut tj. przeszło 4 godziny). W tym jeden koncert był z gośćmi zagranicznymi jako "EUROKONKURS" i był również emitowany w skrótach w zagranicznych stacjach telewizyjnych. W sumie razem KONIN 2004 był oglądany wg sondaży przez przeszło 5 milionów odbiorców. To się czuło po ilości billboardów sponsorskich i reklam. W części 2 Koncertu Galowego wystąpili: FLEKS ze Szczecina, Paulina BOHDAN z Kołobrzegu, Antonina MARCZUK z Ukrainy, JUNOST 1 z Briańska, Martyna ZAJAC ze Szczecina, FLIK III z Kalisza, BINGO z Kutna, SZYK ze Szczecina, Studio Piosenki FART z Bielska Podlaskiego, GLOBUS z Rosji, Ewelina BABIARZ z Rzeszowa, OKEY z Opalenicy, Jakub MAJOROWSKI z Włocławka, i KLEKS ze Staszowa.

https://youtu.be/AK5XxslZ8-M


KONIN 2004 cz.3 (358)

Na Festiwalu w Koninie wiele osób debiutowało i dziś są gwiazdami lub wkrótce będą... KONIN 2004 był szczęśliwy dla Weroniki BOCHAT z Solca Kujawskiego - zdobyła ZŁOTY APLAUZ. Po kilku miesiącach z Werką i całym zespołem KWADro polecieliśmy do Lillehammer na Eurowizję dla Dzieci. Obecnie Weronika BOCHAT jest już aktorką, absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie i można ją oglądać w Teatrze SYRENA - również w Warszawie.

Festiwale w Koninie zawsze miały zawodową ekipę reżysersko - realizacyjną. Rok 2004 należał do Krzysztofa JAŚLARA. Ja swoją funkcję kierownictwa artystycznego pełniłem już po raz dwunasty. A do pracy w Koninie namówił mnie razem z ekipą TVP - scenograf Marek GRABOWSKI - który projektował i wykonywał scenografię od początku istnienia festiwalu konińskiego. W części 3 Koncertu Galowego wystąpili: SUKCES z Mrągowa, SURPRIZ z Ukrainy, SZYK ze Szczecina, WERONIKA BOCHAT z Solca Kujawskiego, FATUM SOKOLIK 3 z Sokołowa Podlaskiego, DEBIUT z Wrocławia, PROMIEŃ z Ukrainy, Anna HNATOWICZ z Włocławka, TRANS z Międzyrzecza, Magdalena DIAKÓW z Pyskowic i KARAMEL z Rosji.

https://youtu.be/0-YLxvZuCBs

https://youtu.be/GyUc22CaByo extra „SUKCES” z Mrągowa – ZŁOTY APLAUZ


KONIN 2004 cz.4 (359)

W dniach 1-6 czerwca 2004 odbył się Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN 2004". Koncert Galowy prowadził ROBERT ROZMUS. Czwarta część Gali nosiła nazwę "GOSPODARZE i NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH". W pierwszej części Gali wystąpili: FLICK z Kalisza, Katarzyna ŁAPAJ z Konina, Maja GAWŁOWSKA z Ostrowa Wlkp., Magdalena IWIŃSKA z Konina, "PECH MINI" z Opola, Magdalena MOCZYŃSKA z Konina, RYTMIX II" z Konina i Dominika RYDZ z Pabianic. Następnie został wręczony ORDER USMIECHU dla dr ELŻBIETY ZAWADZKIEJ - promotorce polskiej kultury w Niemczech, założycielce dziecięcego zespołu "POLONIA" i przewodniczącej Stowarzyszenia Kultury POLONIA w Monachium. Order Uśmiechu wręczali: MAREK MICHALAK, BARBARA KOLAGO i HALINA SROCZYŃSKA. Specjalnie dla dr Elżbiety ZAWADZKIEJ śpiewała KATARZYNA ŻURAWIK uczestniczka I Eurowizji dla Dzieci w Kopenhadze. W drugiej części programu wystąpili: AGATA STODOLNA z Torunia, MARTA FLOREK z Limanowej i SEBASTIAN PLEWIŃSKI z Legnicy - jako śpiewający ambasadorowie kultury polskiej za granicą, główni laureaci festiwali zagranicznych. Gwiazdą Gali był zespół "SISTARS".

https://youtu.be/DWP2kNJLpJ0


KIELCE 2004 cz.1 (360)

W lipcu 2004 roku odbył się "XXXI Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej KIELCE".

Nad Kadzielną wybudowano dach i do dzisiejszego dnia u harcerzy jest cudownie. Przez wiele lat Festiwale Kieleckie realizowałem ze stałą ekipą w osobach reżysera Mariana PYSZNIKA i głównego choreografa Zbigniewa SKRZECZKO (obaj panowie już nie żyją). Ze strony Chorągwi Kieleckiej miło wspominam współpracę z Elą KUBIEC. W pierwszej części Koncertu Galowego „KIELCE 2004” udział wzięły zespoły GRAFFITI z Głogowa, SILESIANA z Rudy Śląskiej, KROPELKI z Ćmińska, BARTEK II z Góry Kalwarii, 17 ADH z Nowin, APLAUZ ze Stargardu Szczecińskiego, RE-GE-DE z Koszalina, KONTRAMINI II z Gorzowa (naruszone zostały prawa autorskie do muzyki), GEST z Czechowic-Dziedzic i Krzysztof KOLADA z Legnicy. Prowadzącymi Koncert Galowy byli MARCIN KAMIŃSKI i CYPRIAN ZIĄBSKI - młodzi redaktorzy TVP1.

https://youtu.be/E1nmDi35IEY


KIELCE 2004 cz.2 (361)

W drugiej części Koncertu Galowego udział wzięły zespoły: "KONTRA MINI" z Gorzowa Wlkp, "LABIRYNT" z Żar, "BUZIAKI" z Gorzowa Wlkp., "PUENTA" z Leszna, "KLIPS" z Jastrzębia oraz wokaliści Agnieszka DYK, Agata STODOLNA, Justyna GÓRSKA i Katarzyna KRAWCZONEK. Koncert Galowy reżyserował Marian PYSZNIK z głównym choreografem Zbigniewem SKRZECZKO. Kierownictwo muzyczne było w rękach Jerzego GUMUŁY.

https://youtu.be/C8itTyTyK4A


Koncert Krajowy „EUROWIZJA DLA DZIECI 2004” (365)


Koncert Krajowy "Eurowizji dla Dzieci 2004" - odbył się w Studiu S-5 w Warszawie. Prowadzili go Zuzanna MADEJSKA i Michał JUSZCZAKIEWICZ. Konkurs oceniany był przez jury dorosłe i dziecięce. W konkursie udział wzięli: zespół FART („Śpiewaj”), Julia KOPCZYK („Jestem jaka jestem”), Patrycja KOWALSKA („Wyobraźnia”), zespół GRAFFITI („Dogonić marzenia”), Agata STODOLNA („To samo”), Paweł PIETRZYK („Rockendrollowe sny”), Adriana WENCLEWSKA („Chcę pamiętać”), Monika BEKALARSKA („Mur”), Kasper ZBOROWSKI-WEYCHMAN i Dominika GUZEK („Czary”), Agata KORWIN („Swoje zdania”), zespół KWADro” („Łap życie”), Natalia GOERNE („Mam marzenia do spełnienia”). Najwięcej głosów otrzymał zespół wokalny "KWADro" wykonujący własny utwór pt. "ŁAP ŻYCIE".

https://youtu.be/1hq4Vlz4Q6s


EUROWIZJA DLA DZIECI – Lillehammer 2004 (370)

W listopadzie 2004 roku polska ekipa udała się do Lillehammer na Galę Finałową "JUNIOR EUROVISION". Bezpośrednia transmisja z Norwegii do wszystkich stacji telewizyjnych w Europie stowarzyszonych w EBU odbyła się 20 listopada 2004. Opiekę nad zespołem KWADro i osobami towarzyszącymi młodzieży objęliśmy razem - ja i red. Iwona KLOREK z 5-10-15. https://youtu.be/auyp1bWYYCM


PROGRAM 5-10-15

Program "5-10-15" to był w swoim czasie najpopularniejszy magazyn dla dzieci i młodzieży. Na początku liderem programu była nasza redakcyjna koleżanka Bożena Walter. Potem stery redakcyjne przejęły Iwona KLOREK i Dorota RZEPECKA. Przez pewien okres miałem przyjemność być producentem tego programu. To właśnie wtedy do "5-10-15" wprowadzone były na stanowiska prezenterów w ślad za Kasprem ZBOROWSKIM – dwie dziewczyny: DOMINIKA RYDZ i WERONIKA BOCHAT. To było trio cudownych młodych utalentowanych wokalnie osób. Do dnia dzisiejszego są oni w gronie ludzi kultury, którzy zasługują na wzory dla młodych talentów.

https://youtu.be/38QnR3btitk


SZOPKA NOWOROCZNA

SZOPKA NOWOROCZNA „TERAZ WYSPA” pióra Marcina WOLSKIEGO I MARKA MAJEWSKIEGO. Emisja 31.12.2004.

Reżyseria: Jerzy KRYSZAK. Kierownictwo artystyczne: Aleksander PAŁAC https://www.youtube.com/watch?v=lg3fNTJT1zk


TALENT ZA TALENT (cz. 25)

Wiosną 17 kwietnia 2004 roku na antenie TVP1 zaczął się pokazywać nowy cykliczny program pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Pomysł audycji, którego autorem była red. Iwona KLOREK - przewidywał wywiad z gwiazdą oraz zadania do wykonania dla obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu.


Zygmunt KUKLA (1-351)

TALENT ZA TALENT – ZYGMUNT KUKLA 1 (emisja 17.4.2004)

W pierwszym programie "TALENT ZA TALENT" gościem był ZYGMUNT KUKLA. Gośćmi ze strony młodzieży była 10-letnia wówczas utalentowana AGATA STODOLNA z Torunia, następnie zespół taneczny „HAND TO HAND” z Warszawy i członkowie pracowni ceramicznej z warszawskiej „DOROŻKARNI”. Program prowadzili: Zuzanna MADEJSKA i Bartosz KAŃTOCH. Powracając do Zygmunta KUKLI to, co nas łączy poza sprawami zawodowymi - obaj 27 sierpnia obchodzimy urodziny, jako drugie fakultety wybraliśmy ten sam zawód menadżera - jesteśmy absolwentami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Kiedy żeśmy się poznali - bardzo dawno. Pod koniec lat 80-tych pracowałem z Zarządzie Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (ZPR) jako kierownik Działu Artystycznego i poproszono mnie o rozmowę i opinię - z młodym dobrze zapowiadającym się dyrygentem Zygmuntem Kuklą, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Był wolny vacat po Aleksandrze Maliszewskim, który wyjechał z ALEXBANDEM na kontrakt zagraniczny. Potem już było tylko bardzo dobrze i zawodowo...

https://youtu.be/2a8pvt9uJPo


Jacek CYGAN (2 - 352)

TALENT ZA TALENT – JACEK CYGAN 2 (emisja 15.5.2004)

15 maja 2004 roku na antenie TVP1 pokazany został drugi program cykliczny pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Pomysł audycji, którego autorem była red. Iwona KLOREK - przewidywał wywiad z gwiazdą oraz zadania do wykonania dla obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W programie "TALENT ZA TALENT" gościem był JACEK CYGAN - poeta, autor tekstów piosenek i twórca w swoim czasie "DYSKOTEKI PANA JACKA". Program prowadzili: Zuzanna Madejska i Bartosz Kańtoch. Uczestnikami programu ze strony młodzieży byli Marina ŁUCZENKO, Sebastian PLEWIŃSKI, Zespół LUZ z Egurrola Dance Studio, Agnieszka GRZYBOWSKA grająca na marimbie oraz młodzi filmowcy. Osobiście z Jackiem CYGANEM znamy się od czasów studenckich i działalności w ruchu studenckim, ponieważ nim zostaliśmy twórcami Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - studiowaliśmy na tej samej uczelni. Podczas realizacji programu "TECZOWY MUSIC BOX" użyczałem Jackowi miejsca antenowego na promocję "DYSKOTEKI PANA JACKA". Po siedmiu latach miałem przyjemność zarejestrować Koncert Galowy w teatrze "KOMEDIA" - kończący działalność „Dyskoteki Pana Jacka”.

https://youtu.be/7xkTfNskUvc


Marek Agustin EGURROLA (3 – 353)

TALENT ZA TALENT – MAREK AGUSTIN EGURROLA 3

Jest to już trzeci program z cyklu „TALENT ZA TALENT” zaprezentowany na antenie TVP1. W każdym programie występuje gwiazda oraz utalentowana młodzież. Pomysł audycji, którego autorem była red. Iwona KLOREK - przewidywał wywiad z gwiazdą oraz zadania do wykonania dla obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W programie "TALENT ZA TALENT" gościem był MAREK AGUSTIN EGURROLA - tancerz, choreograf, instruktor, mistrz tańca w turniejach międzynarodowych i juror konkursów tanecznych. Program prowadzili: Zuzanna Madejska i Bartosz Kańtoch. Uczestnikami programu ze strony młodzieży byli: Marta MASŁOWSKA, GRUPA CYRKOWA z Lipinek, Zespół Harcerski „GAWĘDA” i grupa „F3” z Chicago.

https://youtu.be/BTNs4u_CrmQ


Magda STUŻYŃSKA (4 - 354)

TALENT ZA TALENT – MAGDA STUŻYŃSKA 4

W programie "TALENT ZA TALENT" gościem była aktorka MAGDA STUŻYŃSKA. Program prowadzili: Zuzanna Madejska i Bartosz Kańtoch. Na scenie młodzieżowej wystąpią: młody aktor Marcin ŁABNO i Rewia Dziecięca "SYLABA" z Wyszkowa. Na wyróżnienie w programie zasługuje właśnie kuźnia talentów tanecznych z Wyszkowa. Z Rewią Dziecięcą "SYLABA" spędziłem w autokarze dziesiątki tysięcy kilometrów podczas wojaży artystycznych po całej Europie, a najwięcej po Włoszech podczas występów i realizacji cyklicznych programów telewizyjnych z Uccio de Santisem - znanym włoskim aktorem i prezenterem telewizyjnym. W programie również krótka relacja z wręczenia Orderu Uśmiechu dla Elżbiety Zawadzkiej z Monachium.

https://youtu.be/lilof-I0xvE


Edyta JUNGOWSKA (8 – 375)

TALENT ZA TALENT - EDYTA JUNGOWSKA 8

Wiosną 2004 roku na antenie TVP1 zaczął się pokazywać nowy program cykliczny pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Scenariusz audycji przewidywał wywiad z gwiazdą oraz pytania obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W kolejnym 8-mym programie "TALENT ZA TALENT" gościem była EDYTA JUNGOWSKA. Program prowadzili - Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO. Po stronie młodych talentów byli m.in. Zespół "RYTMIX" z Konina, grupa góralska "GILOWIANKA" z Gilowic k. Żywca i Magdalena KOSIŃSKA z Wrześni. W programie przedstawione zostały dwa felietony, jeden o akcji "Uśmiech dla babci i dziadka", w którym udział wziął zespół "SUKCES" p/k AGATY DOWHAŃ z Mrągowa i drugi felieton ze spotkania z Polonią dziecięcą w Kiszyniowie w Mołdowie.

https://youtu.be/kCz7zWxbzYg


Michał MILOWICZ (10 - 383)

TALENT ZA TALENT – MICHAŁ MILOWICZ 10

Wiosna 2004 roku na antenie TVP1 zaczął się pokazywać nowy program cykliczny pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Scenariusz audycji przewidywał wywiad z gwiazdą oraz pytania obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W kolejnym 10-tym programie "TALENT ZA TALENT" gościem był Michał MILOWICZ. Po stronie młodych talentów były m.in. Dominika RYDZ i Weronika BOCHAT - prowadzące program "5-10-15", Julia ŁOPUSZYŃSKA i Jan OLEK – duet harf celtyckich oraz Formacja Taneczna „RELIESE” z Żyrardowa. W programie przedstawiliśmy również felieton muzyczny z miejscowości RUDZISZKI na Litwie z okazji Festiwalu Piosenki Polskiej na Litwie. Program prezentowali: Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

https://youtu.be/Dogflxx1o10


Krzysztof JANCZAK czyli Pan JAPA (13 - 382)

TALENT ZA TALENT – KRZYSZTOF JANCZAK 13

W programie "TALENT ZA TALENT" gościem był KRZYSZTOF JANCZAK czyli "Pan JAPA". Program prowadzili: Zuzanna Madejska i Marcin Łabno. Na scenie młodzieżowej wystąpią: Sebastian PLEWIŃSKI, kwartet wokalny Polonii Litewskiej "FANTAZJA" z Ejszyszek i Rewia Dziecięca "AKCENT" z Częstochowy. Krzysztof Janczak swoją karierę zaczął w środowisku studenckim, absolwent polonistyki, ulubieniec dzieci. Gdy został KAWALEREM ORDERU USMIECHU - nasza współpraca rozpoczęła się bardzo intensywnie. Po naszym kontakcie w Kabarecie POD EGIDĄ, Krzysztof trafił do programu "5-10-15" i jako aktor do różnych seriali filmowych dla dzieci i również dla dorosłych. Dodam tylko, że autorem scenografii do cyklu programów TALENT ZA TALENT jest Przemysław LEWANDOWSKI. Najpiękniejsze projekty scenograficzne do "MAŁYCH MUSICALI", Festiwali "KIELCE", "WYGRAJ SUKCES" i widowisk w Teatrze Wielkim w Warszawie - były właśnie tworzone w pracowni Przemka LEWANDOWSKIEGO, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - rodowitego górala z Bukowiny Tatrzańskiej.

https://youtu.be/6gHZYt1TpyA


Marysia SADOWSKA (14 - 383)

TALENT ZA TALENT – MARYSIA SADOWSKA 14

Wiosna 2004 roku na antenie TVP1 zaczął się pokazywać nowy program cykliczny pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Scenariusz audycji przewidywał wywiad z gwiazdą oraz pytania obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W kolejnym 14-tym programie "TALENT ZA TALENT" gościem była Marysia SADOWSKA. Po stronie młodych talentów były m.in. Dominika RYDZ i Weronika BOCHAT - prowadzące program "5-10-15" oraz Dziecięca Formacja Tańców Latynoamerykańskich "KAMION -DANCE". Program prezentowali: Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO. Teraz kilka słów o gościu programu MARYSI SADOWSKIEJ. Pod koniec lat 80-tych Prezes Marian PŁAZA założył FUNDACJĘ SZTUKI DZIECKA. W ramach tej Fundacji zostałem jednym z dyrektorów ds. młodych talentów. Tak się składa, że pierwszą stypendystką Fundacji została 13-letnia wówczas Marysia SADOWSKA. Za pośrednictwem Fundacji w 1989 roku zostałem zaproszony wraz z Marysią na Światowy Festiwal Muzyki, który odbywał się w Nagoi. Nasz lot z Londynu do Japonii nad biegunem z międzylądowaniem na Alasce trwał 23 godziny. A potem przez tydzień przebywałem i czułem się jak na innej planecie, ale to już inna bajka... Marysia była pierwszą Polką, która uczestniczyła w największym wówczas festiwalu na świecie, ze specjalnym koncertem dla młodych wokalistów i do tego młodych twórców.

https://youtu.be/qU0eH__5iGA


Dariusz LEWANDOWSKI (15 – 384)

TALENT ZA TALENT – DARIUSZ LEWANDOWSKI, WERONIKA BOCHAT, MICHALINA ŁABACZ i KASPER ZBOROWSKI

W kolejnym 15-tym programie „TALENT ZA TALENT” gościem był DARIUSZ LEWANDOWSKI – dziennikarz, aktor, tancerz, choreograf i producent. Po stronie młodych talentów wystąpił zespół polonijny z Solecznik na Litwie, grupa folklorystyczna z Zawidza Kościelnego, grupa gimnastyczna z Klubu „LEGIA” z Warszawy oraz soliści wokaliści – Michalina ŁABACZ z Suwałk, Weronika BOCHAT z Solca Kujawskiego i Kasper ZBOROWSKI z Suwałk. Program prowadzili Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

Jeśli chodzi o wokalistki - to MICHALINA ŁABACZ i WERONIKA BOCHAT –PIOTROWSKA są aktorkami filmowymi, telewizyjnymi i absolwentkami PWST w Warszawie. KASPER ZBOROWSKI specjalizuje się w fotografii artystycznej i działa w kulturze jako pedagog i aktor.

https://youtu.be/bHhVS7C2ncs


ROBERT JANOWSKI (18 – 387)

TALENT ZA TALENT – ROBERT JANOWSKI 18

W kolejnym 18-tym programie „TALENT ZA TALENT” gościem był Robert JANOWSKI – człowiek wielu zawodów – lekarz weterynarz, aktor, muzyk, piosenkarz i prezenter telewizyjny. Po stronie młodych talentów wystąpili: zespół taneczny „CZARNE STOPY” z Łodzi, młodzież z Bractwa Staromiejskiego Ratusza w Malborku, zespół muzyki dawnej „AMBER” również z Malborka i Dominika GUZEK z Tarnowskich Gór. Program prowadzili: Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO. Reżyserem tego jak i całego cyklu „TALENTA ZA TALENT” był MARIAN PYSZNIK. Po programie spotkaliśmy się w trójkę – Marian PYSZNIK, Robert JANOWSKI i ja i zwróciliśmy razem uwagę na bardzo zdolną wykonawczynię piosenki Wojtka MŁYNARSKIEGO – DOMINIKĘ GUZEK. To było profesjonalne wykonanie aktorskie, z zawodową interpretacja i rekwizytami. Dziś mogę tylko poinformować, że DOMINIKA GUZEK jest aktorką, absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.

https://youtu.be/zLrR8CKCWZk


Patrycja MARKOWSKA (19 – 388)

TALENT ZA TALENT – PATRYCJA MARKOWSKA 19

Wiosną 2004 roku na antenie TVP1 zaczął się pokazywać nowy program cykliczny pt. "TALENT ZA TALENT". W każdym programie występowała gwiazda oraz utalentowana młodzież. Scenariusz audycji przewidywał wywiad z gwiazdą oraz pytania obu stron - gościa i utalentowanej młodzieży w studiu. W kolejnym 19-tym programie "TALENT ZA TALENT" gościem była PATRYCJA MARKOWSKA. Po stronie młodych talentów wystąpiła Agnieszka KONARSKA z Kielc, zespół wokalny „JORDAN” z Wrześni, formacja taneczna „MAŁE KIELCZANKI” z Kielc i dziewczyny z Sekcji Kick-Boxing Klubu Sportowego z Piaseczna. W końcowej części programu PATRYCJA MARKOWSKA zmierzyła się z jedną z bokserek.

Tak się składa, że dziesięć lat przed urodzeniem się Patrycji współpracowałem z tatą Grzegorzem MARKOWSKIM i Zbigniewem HOŁDYSEM przy organizacji największego w tamtych czasach koncertu rockowego „PERFECT DAY” na Stadionie Dziesięciolecia. Widownia w dniu 12 września 1987 roku liczyła 40.000 osób. Sprzęt na organizację tego koncertu zbierany był z całej Polski. Byłem wówczas skromnym kierownikiem Działu Programowego w Zarządzie ZPR-ów i jednocześnie wśród menadżerów estradowych byłem jedynym inż. elektroenergetykiem ze specjalnością niezawodności zasilania. Połowa ważnych zakładów energochłonnych po praskiej stronie Warszawy tego wieczora musiała przerwać pracę na kilka godzin. Ale koncert się udał…

https://youtu.be/L_7GHvUoZXw


ROBERT KORZENIOWSKI (20 – 390)

TALENT ZA TALENT – ROBERT KORZENIOWSKI 20

W 20-tym programie „TALENT ZA TALENT” gościem był ROBERT KORZENIOWSKI - mistrz świata w chodzie na 20 i 50 km, sportowiec i jednocześnie mój kolega telewizyjny – kierownik Redakcji Sportowej. Bardzo dobrze, że udało mi się pomiędzy zebraniami redakcyjnymi i kolegium u prezesów - zaprosić ROBERTA KORZENIOWSKIGO do wzięcia udziału w programie „TALENT ZA TALENT”. Cały program był dokładnie przygotowany włącznie z piosenką Justyny HOLM i Jana WOJDAKA pt. ”SUKCESU BLISKA” , którą zaśpiewała Monika GĘBALA. To była niespodzianka dla naszego gościa w studiu, lekko się wzruszył – gdy usłyszał piosenkę o sobie i dla niego specjalnie dedykowaną od autorki tekstu JUSTYNY HOLM. Drugim zaskoczeniem dla Roberta KORZENIOWSKIEGO i dla mnie było pojawienie się w studiu również mistrzyni świata w Taekwon-Do MARZANNY PAWLIK. Przybyła ona do studia jako instruktorka wraz z grupą młodzieży Klubu Taekwon-Do z Legnicy. Poza osobami już wymienionymi z grona młodych talentów należy wymienić jeszcze młodzież z Klubu Tańca Towarzyskiego „STYL” z Pałacu Młodzieży w Warszawie. Program prowadzili – Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

Specjalną uwagę z grona młodych talentów w studiu wymieniłbym MONIKĘ GĘBALĘ Z Olkusza. Kilka miesięcy wcześniej otrzymała I miejsce na Festiwalu Piosenek Jana Wojdaka w Krakowie za wykonanie utworu „SUKCESU BLISKA” i ten fakt był pretekstem zaproszenia ROBERTA KORZENIOWSKIEGO do studia. Mogę się podzielić dalszymi informacjami o Monice. Została ona absolwentką Studium Aktorskiego LART oraz PWST w Krakowie, jest aktorką i miała ostatnio swoje role w serialach „OJCIEC MATEUSZ” i „PRZYJACIÓŁKI”.

https://youtu.be/3Xb6Yw8OYc4


Rafał BRYNDAL (21 – 391)

TALENT ZA TALENT – RAFAŁ BRYNDAL 21

W kolejnym 21-szym programie „TALENT ZA TALENT” gościem był RAFAŁ BRYNDAL – tekściarz, dziennikarz, prezenter telewizyjny i autor „Rozmów rolowanych”. Po stronie młodych talentów wystąpiła Monika MALEC z Wrocławia, Paweł ORŁOWSKI z Włocławka, zespół „BALBINY” z Malborka oraz formacja taneczna „IDOL” z Radomia. Chociaż raz udało naszym prezenterom programu Zuzi MADEJSKIEJ i Marcinowi ŁABNO wyrolować RAFAŁA BRYNDALA. Tak się złożyło, że wśród młodych talentów, które wzięły udział w programie – Monika MALEC z Wrocławia, Anna SZATYBEŁKO i Tadeusz SEIBERT oboje z Malborka – dziś są liczącymi się postaciami polskiej estrady, radia i telewizji. Osobę RAFAŁA BRYNDALA jako kolegę ze Stowarzyszenia Autorów ZAIKS cenię sobie osobiście, gdyż przyczynił się bardzo do promocji jubileuszu 50-lecia mojej pracy twórczej.

https://youtu.be/FdIC84YtcsQ


Paweł DELĄG (22 – 392)

TALENT ZA TALENT – PAWEŁ DELĄG 22

W kolejnym 22-gim programie „TALENT ZA TALENT” gościem był aktor, absolwent PWST w Krakowie – PAWEŁ DELĄG. Grupę młodych talentów reprezentowali: Małgorzata NAKONIECZNA z Kielc, Sekcja Batiku z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy, Formacja „SŁOŃCE” – „SŁONECZNA GROMADA” z Barlinka i tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego z Kobyłki. Program prowadzili – Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

https://youtu.be/d3qYRwfv2Rc


Grażyna WOLSZCZAK (23 – 397)

TALENT ZA TALENT – GRAŻYNA WOLSZCZAK 23

W kolejnym 23-cim programie „TALENT ZA TALENT” gościem była aktorka, absolwentka PWST w Warszawie – GRAŻYNA WOLSZCZAK. Po stronie młodych talentów znaleźli się: Katarzyna MIEDNIK z Dzierżoniowa, Adrianna PATŁASZYŃSKA z Nowego Dworu, grupa taneczna „DISCO-MIM” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci słabosłyszących i niedosłyszących z Kielc oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wrześni.

Program prowadzili – Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

A teraz kilka informacji o młodych talentach, które wystąpiły w programie. Katarzyna MIEDNIK latem 2006 roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „SŁOWIAŃSKI BAZAR” w Witebsku otrzymała nagrodę GRAND PRIX za wykonanie piosenki „A ja lubię jazz”. Pierwszy raz kilkunastoletnia Polka podniosła z siedzeń 10-tysięczna widownię w Witebskim Amfiteatrze. Drugą osobę, która chciałbym wyróżnić to Adrianna PATŁASZYŃSKA, która w 2014 roku odebrała prestiżową nagrodę IDO Outstanding Achievement Awards za zdobycie 10 indywidualnych tytułów Mistrza Świata w kategorii jazz dance oraz modern.

Ten odcinek w całości i we fragmentach był wielokrotnie prezentowany w europejskich stacjach telewizyjnych za sprawą prezentacji grupy tanecznej młodzieży słabosłyszącej i niedosłyszącej z Kielc. Zespół „DISCO – MIM” przyjechał ze swoją choreografką IRENĄ BOROWSKĄ. To oni nie słysząc muzyki – tańczyli wg specjalnych wskazówek choreografa, nowego języka migowego dla tancerzy – co było widoczne na materiałach filmowych. Dla ułatwienia na podłodze ustawiono poziomo basowe kolumny głośnikowe, które przenosiły drgania podłogi jako dodatkowy sygnał dla tancerzy.

https://youtu.be/tixTaCnD4ZY


Małgorzata KOŻUCHOWSKA (24 – 398)

TALENT ZA TALENT – MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA 24

W kolejnym 24-tym programie „TALENT ZA TALENT” gościem była aktorka, absolwentka PWST w Warszawie, urodzona podobnie jak ja we Wrocławiu – MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. Młodymi talentami w programie byli: wokalistka z korzeniami polskimi Dominika NOWAK z Monachium, tancerz Dariusz BUJNOWSKI z Kielc, młodzież z Pracowni Plastyki i Rzeźby Domu Sztuki z Warszawskiego Ursynowa i zespół taneczny „ASTER” z Tomaszowa Mazowieckiego. Program prowadzili Zuzanna MADEJSKA i Marcin ŁABNO.

https://youtu.be/lwE1-eJNgpI


Krzysztof TYNIEC (25 – 403)

TALENT ZA TALENT – KRZYSZTOF TYNIEC 25

W kolejnym 25-tym programie „TALENT ZA TALENT” (2006) gościem był absolwent warszawskiej PWST, aktor najbardziej znany dzieciom i młodzieży, biorący udział w wielu cyklicznych programach telewizyjnych – KRZYSZTOF TYNIEC. Postać CZARODZIEJA w „Tęczowych Dobranockach” pióra Doroty GELLNER - o godzinie 19.00 w TVP1 w swoim czasie biła rekordy oglądalności. Krzysztof TYNIEC był prowadzącym dziesiątki Koncertów Galowych „TĘCZOWEGO MUSIC BOXU” m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej , Teatrze Wielkim oraz w katowickim „SPODKU”. Program prowadzili: JOANNA MIECZKOWSKA i Marcin ŁABNO.

W programie po stronie młodych talentów wystąpiła Klaudia WALENCIK z Tych, formacja „GRAWITACJA” z Piaseczna i młodzież z Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi. Specjalną uwagę zwróciłem na Klaudię WALENCIK, która trafiła do programu „TALENT ZA TALENT” po otrzymaniu GRAND PRIX na VI Festiwalu Piosenek Jana Wojdaka w Krakowie w 2005 roku. Dziś KLAUDIA WALENCIK jest już absolwentką Wydziału jazzu i muzyki estradowej w Akademii Muzycznej w Katowicach i jest aktorką „TEATRU MAŁEGO” w Tychach.

https://youtu.be/4kuzk2MVrUQ


Marta LIPIŃSKA i Krzysztof KOWALEWSKI (26 – 400)

TALENT ZA TALENT – MARTA LIPIŃSKA i KRZYSZTOF KAWALEWSKI - emisja 17.4.2006

W programie Wielkanocnym „TALENT ZA TALENT” gośćmi byli MARTA LIPIŃSKA i KRZYSZTOF KOWALEWSKI – moi ukochani aktorzy z „RADIOWEJ TRÓJKI” – m.in. programów „KOCHAM PANA PANIE SUŁKU” pióra JACKA JANCZARSKIEGO oraz wielu programów Teatru TVP, których byłem redaktorem i jednocześnie kompozytorem muzyki. Po stronie młodych talentów w studiu gościłem Grupę Folklorystyczną i Grupę Plastyczna – obie z Łowicza oraz formacje taneczną „CARO DANCE” z Siedlec i Warszawy. Prowadzącymi program Wielkanocny byli – Joanna MIECZKOWSKA i Marcin ŁABNO.

https://youtu.be/mXM7wajYLEA


UCCIO DE SANTIS i Rewia Dziecięca „SYLABA” (27 – 401)

TALENT ZA TALENT – UCCIO DE SANTIS - emisja 6.5.2006

W cyklu programów rozrywkowych dla dzieci i młodzieży "TALENT ZA TALENT" wystąpił UCCIO DE SANTIS - gwiazda Telewizji Włoskiej. Zgodnie z zasadami tego programu Uccio dostał zadania do wykonania od dzieci polskich, które występowały już z nim w Mariotto na Festiwalu "TRALCIO d'ORO" - Julii KOPCZYK, Agaty STODOLNEJ, Kasi HOŁYŃSKIEJ i "SYLABY". Uccio zrewanżował się zadaniami dla polskiej widowni w studiu. Pierwszy kontakt z Ucciem de Santisem Rewia Dziecięca "SYLABA" miała w 1998 roku. Rok potem zaczęła się stała współpraca. Uccio przyjeżdżał wiosną na Koncerty "SYLABY" do Wyszkowa, a "SYLABA" brała udział w letniej trasie koncertowej Uccia na południu Włoch oraz w programach telewizyjnych. Program w studiu prowadzili Joanna MIECZKOWSKA i Marcin ŁABNO. Program z Ucciem de Santisem miał największą oglądalność biorąc pod uwagę wielokrotne emisje w TVP1 oraz TV POLONIA.

https://youtu.be/75aNZgO3zDc


KATARZYNA GRONIEC i formacja taneczna „PECH” (28 – 402)

TALENT ZA TALENT – KATARZYNA GRONIEC 28

W dwudziestym ósmym programie "TALENT ZA TALENT" wystąpiła KATARZYNA GRONIEC. Program prowadzili Joanna MIECZKOWSKA i Marin ŁABNO. W programie udział wziął zespół "PECH" z Opola. Z przyczyn technicznych

- brak jest końcówki programu.

https://youtu.be/CSAXRG6hlvc


KONIN 2005

MIASTECZKO PANA ANDRESENA” cz.1

W ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2005 z okazji obchodów 200-lecia urodzin HANSA CHRISTIANA ANDERSENA zaprezentowane zostało widowisko pt. „MIASTECZKO PANA ANDRESENA”. Rolę Hansa Christina ANDERSENA grał aktor ROCH SIEMIANOWSKI w asyście MARCINA ŁABNO.

https://youtu.be/ZmB7wwysSt0


KONIN 2005

MIASTECZKO PANA ANDRESENA” cz.2

W ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2005 z okazji obchodów 200-lecia urodzin HANSA CHRISTIANA ANDERSENA zaprezentowane zostało widowisko pt. „MIASTECZKO PANA ANDRESENA”. Rolę Hansa Christiana ANDERSENA grał aktor ROCH SIEMIANOWSKI w asyście MARCINA ŁABNO.

https://youtu.be/WHjnxC5ODjo


KONKURS EUROWIZJI DLA MŁODYCH TANCERZY 2005

11.edycja KONKURSU EUROWIZJI DLA MŁODYCH TANCERZY 2005

ELENA KARPUCHINA i MICHAŁ WYLOT - oboje związani z Państwową Szkoła Baletową w Gdańsku zostali uczestnikami 11.edycji "KONKURSU EUROWIZJI DLA MŁODYCH TANCERZY 2005". Organizację Konkursu przewidziano w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Odbywa się on co drugi rok w obiektach rekomendowanych przez Nadawców Telewizyjnych należących do EBU. Od 19 czerwca 2005 rozpoczęły się warsztaty muzyczne, rejestrowane i emitowane przez TVP. Cały Konkurs ma się zakończyć 22 czerwca. Do studia programu "PYTANIE NA ŚNIADANIE" Iwona SZYMALLA i Paweł POCHWAŁA zaprosili naszych uczestników Konkursu Elenę KARPUCHINĘ i Michała WYLOTA. W studiu stawili się również - Szef Międzynarodowego Jury, tancerz IREK MAKHAMEDOV oraz szef Europejskiej Unii Nadawców UBU - JEROEN DEPRAETERE. Ze strony polskiej obowiązki organizatora pełniła BARBARA PIETKIEWICZ - kierownik Działu Eurowizji w Biurze Współpracy z Zagranicą TVP. Ja się zobowiązałem do wszystkich czynności menadżerskich i redakcyjnych Konkursu.

https://youtu.be/CmD9uvPTcD8


FESTIWAL im. ANNY JANTAR - WRZEŚNIA

Festiwal Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni organizowany był w latach 2004–2008. Dwie ostatnie edycje nosiły nazwą - Festiwal Twórców Polskiej Piosenki. Początkowo festiwal był poświęcony wyłączenie twórczości Anny Jantar, w następnych latach zmienił formułę i objął również innych twórców polskiej piosenki. Odbywał się w Amfiteatrze im. Anny Jantar. Organizatorem festiwalu było miasto i gmina Września.

Miałem przyjemność być jurorem we wszystkich edycjach festiwalu i przygotowywać redakcyjnie jako producent materiał filmowy do emisji na antenie TVP. Laureatami GRAND PRIX zostali:

2004 – Edyta KRĘGIEL i Kasia WILK

2005 – Weronika BOCHAT

2006 – Sebastian PLEWIŃSKI

2007 – Agnieszka KONARSKA

2008 – Martyna ZAJĄC

Koncerty Galowe odbywały się w Amfiteatrze im. Anny JANTAR we Wrześni. Dyrektorem festiwalu był MICHAŁ KOSIŃSKI, a reżyserem MARIAN PYSZNIK. Z ramienia Telewizji Polskiej festiwal nadzorował LESZEK NOWICKI przy współpracy JAROSŁAWA KUKULSKIEGO i JANUSZA KONDRATOWICZA.


WRZEŚNIA 2005

W dniu 15 lipca 2005 odbył się Koncert Galowy II Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny JANTAR we Wrześni. Prezentowany materiał filmowy jest w wersji roboczej przed emisją. Orkiestrą festiwalową dyrygował MACIEJ SZYMAŃSKI.

W części pierwszej Koncertu Galowego udział wzięli: Magdalena PIOTROWSKA z Nysy, Tomasz WACHOWIAK z Wrześni, Magdalena KRIGER z Katowic, Weronika SZYPURA z Modrza, Paulina BYLIŃSKA z Miłosławia, duet Agnieszka KONARSKA z Kielc i Tomasz HOFFMAN z Warszawy, Ludmiła MAŁECKA z Bielska-Białej, Natalia GADZINA ze Złocieńca, Ewa PORTNA z Kościana, Aleksandra MARSZAŁ z Wrześni, duet Dominika RYDZ z Łodzi i Sebastian PLEWIŃSKI z Legnicy, Beata NOSZCZYŃSKA z Poznania, Joanna DOLATA z Wrześni, Tomasz HOFFMAN z Warszawy, Weronika BOCHAT z Solca Kujawskiego, Natalia GADZINA ze Złocieńca, Magdalena KOSIŃSKA z Wrześni, Dominika RYDZ z Łodzi, Sebastian PLEWIŃSKI z Legnicy, Joanna DOLATA z Wrześni, z telebimu ANNA JANTAR, gościnnie Katarzyna WILK z Lubina

jako laureatka GRAND PRIX 2004, Agnieszka SADOWSKA z Wrocławia.

https://youtu.be/mYNxR89gwRY


W drugiej części Koncertu Galowego udział wzięli: Edyta KRĘGIEL, w roli Gwiazd – MEZO i KASIA WILK (Grand Prix 2004), Weronika BOCHAT z Solca Kujawskiego nagrodzona GRAND PRIX 2005, Agata ZAŁUSKA, Anna SZMIGIEL z Niemiec, Rausa KAUSZIUTE z Łotwy i potem były piosenka finałowa „Zawsze gdzieś czeka ktoś” w wykonaniu wszystkich wokalistów. Koncert Galowy uświetniła swoim recitalem IRENA JAROCKA. Prowadzącymi festiwal byli – Agnieszka HAMELUSZ i Andrzej OGÓRKIEWICZ. Na koniec na scenę wyszli szefowie Koncertu Galowego – Michał KOSIŃSKI, Rafał PODRAZA, Marian PYSZNIK, Maciej SZYMAŃSKI, Janusz KONDRATOWICZ i ja jako producent telewizyjny tego zamieszania. Dopiero gdy ogląda się po raz kolejny relację na żywo bez montażu widać wszystkie wpadki. Szczególnie końcowy recital IRENKI JAROCKIEJ odbył się bez większych prób. Na antenie TVP zostały pokazane tylko fragmenty, zgrabnie pomontowane i szkoda mi było nie pokazać w całości tego Galowego Koncertu, tym bardziej, że wiele występów już nie da się powtórzyć… Zawsze można wszystko zwalić na producenta…

https://youtu.be/HZzcfMWExp4


RAZEM WE WSPÓLNEJ EUROPIE

X. FESTIWAL KULTURY DZIECIECEJ – MONACHIUM 2005

Organizatorem Festiwali Dziecięcych w Monachium była dr Elżbieta ZAWADZKA, założycielka Stowarzyszenia „POLONIA” w Monachium. W roku 2005 uczestniczyłem wraz z grupą polskich wykonawców w X. Jubileuszowym Festiwalu. Dla TVP POLONIA przygotowałem 15 minutowy program. Bazą tego programu był załączony w całości surowy materiał filmowy bez montażu. Wszystko zaczęło się warsztatami tanecznymi. Potem było spotkanie wszystkich uczestników w Wydziale Kultury Konsulatu Generalnego w Monachium. Potem była wycieczka krajoznawcza w góry. W zdjęciach filmowych udział wzięli m.in. Marta FLOREK, Sebastian PLEWIŃSKI, Weronika BOCHAT, Dominika RYDZ, Agata DOWHAŃ z zespołem „SUKCES”, Agata STODOLNA, Karolina RYMKIEWICZ z Wilna, zespół „KWIATY POLSKIE”, Marysia KOSIŃSKA i Dorota DZIARSKA.

https://youtu.be/PAyeZX6okR8


KONIN 2006 (405)

KONIN 2006 cz.1 reportaż "WPADNIJ DO KONINA" - emisja 31.8.2006

XXVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "KONIN" (9-10 czerwca 2006) organizowany przez Koniński Dom Kultury odnosił swoje największe sukcesy, a j abyłem obserwatorem i współtwórcą tych sukcesów od 16 lat. Największym plusem była dobrze zorganizowana kadra KaDeKu, akceptacja wszystkich nowinek technicznych ze strony Telewizji Polskiej, chęć współpracy i gotowość całej kadry pedagogicznej, instruktorów i rodziców do tworzenia tego wielkiego dzieła dla młodych talentów - jakim był doroczny Festiwal w Koninie. W tym roku Iwona KLOREK - moja koleżanka redakcyjna z "5-10-15" przygotowała profesjonalny reportaż pt. "WPADNIJ DO KONINA". Wiele osób, bywalców tego festiwalu, poczuje cudowny klimat jaki tworzy się tylko tu - raz w roku, przez kilka dni. Dziękuję ci Królu Scenografie Marku GRABOWSKI, że wciągnąłeś mnie w to szaleństwo. Ja wciągnąłem kolejne osoby, wprowadziłem koncerty z gośćmi zagranicznymi z zaprzyjaźnionych stacji telewizyjnych, zaprosiłem do współpracy koleżeństwo z redakcji "5-10-10" razem z prowadzącymi ten program Weroniką BOCHAT, Dominika RYDZ i Kasprem ZBOROWSKIM. Dzięki wielkie dla Patrycji MARKOWSKIEJ za przyjęcie zaproszenia wzięcia udziału w Koncercie Galowym...

https://youtu.be/yaPtIMGaeQg


KONIN 2006 (406)

KONIN 2006 cz.2 - "ŚWIATOWE TALENTY"

- emisja 1.9.2006

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcego Piosenki i Tańca w Koninie (9-10 czerwca 2006) odbył się kolejny koncert z udziałem wokalistów zagranicznych. W roku 2006 Konin odwiedzili: Zlatka DYMITROVWA, Marios TOFI, Iiris VESIK, Thomas PORTIER, Rustem ZHUGUNUSSOV, Urte SILALYTE, Kamila OTWINOWSKI, Natasza RUDENKO, Iva SETINSEK Julia KOPCZYK. Solistom zagranicznym towarzyszyły polskie zespoły taneczne FUKS, RYTMIX, BARTEK, AKWARELE i PECH. Grand Prix Konkursu "ŚWIATOWE TALENTY" otrzymała Julia KOPCZYK z Polski.

Galę prowadzili prezenterzy programu "5-10-15" Weronika BOCHAT, Dominika RYDZ i Kasper ZBOROWSKI-WEYCHMAN.

https://youtu.be/V55kvjkujKk


SŁOWIAŃSKI BAZAR - WITEBSK 2006

Międzynarodowy Festiwal „SŁOWIAŃSKI BAZAR” (7-14 lipca 2006)

Festiwale w Witebsku maja swoja historię. W wielkim letnim amfiteatrze, który może pomieścić 12.000 osób na widowni – odbywają się największe koncerty festiwalowe organizowane wspólnie przez telewizje rosyjską, białoruską i ukraińską. Sam amfiteatr w zamyśle miał być miejscem do organizowania festiwalu polskiej piosenki - w krajach na wschód od Polski. Po latach stało się inaczej… W Witebsku zaczęto organizować festiwal z podziałem na dwie kategorie wiekowe – dla dzieci i dla dorosłych. W 2006 w konkursie dziecięcym wystartowała KASIA MIEDNIK (KASIA BELLA). W tym festiwalu brałem udział jako juror. Jednak, gdy wyniki wskazywały na prawdopodobną wygraną naszej reprezentantki – wycofałem się z końcowych negocjacji, tym bardziej, że Kasia MIEDNIK śpiewała moją kompozycję „A JA LUBIĘ JAZZ”. Ostatecznie KASIA MIEDNIK z Witebska wyjechała ze swoim upragnionym GRAND PRIX i jako jedyna z festiwalu dziecięcego śpiewała w Koncercie Galowym w Amfiteatrze wraz laureatami dorosłymi i gwiazdami.

Również w listopadzie 2006 roku Kasia MIEDNIK otrzymała GRAND PRIX na VII Festiwalu Dzieci i Młodzieży – „TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA”. Dziś Katarzyna MIEDNIK jest piosenkarką, kompozytorką – działa na estradzie, w teatrach – bardzo odważnie...

http://pl.youtube.com/watch?v=uc8DAm6TzDs


UNIVERSONG 2006 - Wyspy Kanaryjskie

Międzynarodowy Festiwal „UNIVERSONG 2006” na Wyspach Kanaryjskich.

Pierwszą reprezentantką z Polski była wówczas 19-letnia maturzystka MARTA FLOREK z Limanowej. Nominację do wzięcia udziału w Festiwalu „UNIVERSONG” otrzymała ona ode mnie podczas Koncertu Galowego „Piosenek Jana Wojdaka” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Marta na Wyspach Kanaryjskich zaśpiewała piosenkę pt. „SUPERMENKA” z repertuary Kayah. Jej udział w festiwalu okazał się bardzo szczęśliwy. Marta FLOREK wróciła do Polski z trzema nagrodami: GRAND PRIX, z nagrodą za najlepszą piosenkę i nagrodą Rozgłośni Radiowych. To zapoczątkowało jej udziały w programach radiowych i telewizyjnych oraz rozpoczęcie studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku – Jazz i muzyka rozrywkowa.

http://pl.youtube.com/watch?v=_uCKCp0mEbA


SZOPKA NOWOROCZNA „W SZAFIE”

SZOPKA NOWOROCZNA „W SZAFIE” pióra Marcina WOLSKIEGO i Marka MAJEWSKIEGO

(31 grudnia 2006). Reżyseria Janusza i Andrzeja ZAORSKICH. Kierownictwa artystyczne – Aleksander PAŁAC.

https://www.youtube.com/watch?v=7FuPqEZ-osI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz