Tęczowy Music Box

Tęczowy Music Box

poniedziałek, 28 lutego 2022

Tęczowy Mini Box (18) - Majowa Nuta'92 i '93, Konin'93, Kielce '93, Sala Kongresowa'93

                                                         TĘCZOWY MINI BOX (cz. 18)

We wrześniu 1992 roku redakcja "TĘCZOWEGO MUSIC BOX-u" otrzymała propozycję emisji krótkich programów dla młodych widzów w czwartki o godz.19.00. Miały być one częścią składową „WIECZORYNEK” z jednoczesną emisją krótkich filmów animowanych. Czas antenowy 24-minutowy był dzielony po połowie. Pozostały czas antenowy przed „WIADOMOŚCIAMI” był do dyspozycji Biura Reklamy.


TĘCZOWY MINI M-1

TĘCZOWY MINI BOX-1 (emisja 3.9.1992)

Pierwszy premierowy 10-minutowy program prowadzony był przez Julię WOLSKĄ.

W programie przedstawiliśmy piosenki „CHOCHLIKÓW”: „Sposób na upał”, „Roześmianą piosenkę”, „Na cztery i na sześć” i „Podwórkowy młyn”.

https://youtu.be/mUwPS7z5_Qk


TĘCZOWY MINI M-2

TĘCZOWY MINI BOX-2 (emisja 10.9.1992)

Drugi program z tego cyklu, który prowadziła Julia WOLSKA poświęcony był młodej wokalistce Agnieszce KOWALCZYK z Kielc.

https://youtu.be/afjWnAzTbp8


TĘCZOWY MINI M-3

TĘCZOWY MINI BOX-3 (emisja 17.9.1992)

Trzeci program „WIECZORYNKI DLA DZIECI” rejestrowany był w przedszkolu przy ul. Kajakowej w Warszawie, do którego uczęszczała moja córka Joasia. Inicjatorem zabawy o misiach był aktor TOMASZ MARZECKI. Program zakończył się teledyskiem piosenki „NIEDŹWIADKI – NIEJADKI” w wykonaniu Tomka MARZECKIEGO i zespołu „CHOCHLIKI”

https://youtu.be/alBcc1mI8vg


TĘCZOWY MINI M-4

TĘCZOWY MINI BOX-4 (emisja 24.9.1992)

W dniu 24 września 1992 roku kamera "TĘCZOWEGO MINI BOXU" zawędrowała do studia radiowego S7. Redaktor Barbara KOLAGO i Marek HOJDA uczyli wraz z zespołem "CHOCHLIKI" utworu pt. "ROZEŚMIANA PIOSENKA". Marka HOJDĘ wspomagali muzycy - Adam LEWANDOWSKI na perkusji i Mariusz BOGDANOWICZ na gitarze basowej. Na koniec audycji został zaprezentowany teledysk, który zarejestrowaliśmy wcześniej podczas sesji filmowej w Zakopanem.

https://youtu.be/_yrVEiZDXzs


TĘCZOWY MINI M-5

TĘCZOWY MINI BOX-5 (emisja 1.10.1992)

Piąty 10-minutowy program „TĘCZOWEGO MINI BOXU” prowadzony był przez Julię WOLSKĄ.

W programie przedstawiliśmy piosenki „CHOCHLIKÓW”: „Roześmianą piosenkę”, „Szkolny pociąg”, „Kochajmy ptaki” i „Piosenkę stu zakątków świata”.

https://youtu.be/mLraJXtzaXc


TĘCZOWY MINI M-6

TĘCZOWY MINI BOX-6 (emisja 8.10.1992)

Szósty program z tego cyklu, który prowadziła Julia WOLSKA poświęcony był OLDZE SAWIC, debiutującej wokalistce, członkini zespołu dziecięcego „CHOCHLIKI”. Drugim talentem Olgi obok śpiewania – było pisanie wierszy. Może dlatego, że jej mama była polonistką w szkole. W programie piosenki w wykonaniu Olgi i „CHOCHLIKÓW”. Dziś mogę poinformować, że Olga MULLAY (SAWINC) wyszła za mąż za Szkota, mieszka w Szkocji i jest bardzo szczęśliwą mężatką.

Z tym programem wiąże się jeszcze zabawna historyjka. Kiedy na początku pracowałem w Redakcji Dziecięcej TVP nie mogłem znaleźć miejsca w przedszkolu na mojej córki Joasi. Rozwiązanie się znalazło gdy zostałem rytmikiem w przedszkolu. W nagrodę za ładne śpiewanie na moich zajęciach zaprosiłem jedną 5-letnią dziewczynkę Matyldę do udziału w "Tęczowym Music Boxie" i to właśnie tą, która śpiewała razem z Olgą piosenkę "Czary mary".

https://youtu.be/6NY6YlDFiGM


TĘCZOWY MINI M-7

TĘCZOWY MINI BOX-7 (emisja 15.10.1992)

W siódmej „Wieczorynce” pt. „CHORA ŁAPKA” wystąpił aktor TOMASZ MARZECKI. Rejestracja programu ponownie odbyła się w przedszkolu przy ul. Kajakowej w Warszawie. W inscenizacji zabawy z zajączkami w lesie wzięła udział młodsza grupa „CHOCHLIKÓW” oraz kompozytor głównego motywu muzycznego „CHOREJ ŁAPKI” - MAREK STEFANKIEWICZ.

https://youtu.be/7NWQUyQXUdo


TĘCZOWY MINI M-8

TĘCZOWY MINI BOX-8 (emisja 22.10.1992)

W studiu radiowym kompozytor piosenki "KOCHAJMY PTAKI" - MAREK HOJDA i red. BARBARA KOLAGO uczyli tej piosenki razem z zespołem "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/FcumURBTF1I


TĘCZOWY MINI M-9

TĘCZOWY MINI BOX-9 (emisja 29.10.1992)

Jesienią 1992 roku TĘCZOWY MINI BOX gościł w szkole muzycznej Fundacji "OSTOJA" w Warszawie. Dzieci w tej szkole uczą się grać na instrumentach klawiszowych. Obecni byliśmy podczas lekcji i popisów najzdolniejszych uczniów.

https://youtu.be/jii_O1bY-Xs


TĘCZOWY MINI M-10

TĘCZOWY MINI BOX-10 (emisja 5.11.1992)

TĘCZOWY MINI BOX był emitowany w czasie "Wieczorynki" 5 listopada 1992 roku o godz.19.00. Julia WOLSKA prezentowała piosenki "CHOCHLIKÓW": "Kochajmy ptaki", "Nasza gra", "Kto kocha deszcz?" i "Dbajcie o kwiatki".

https://youtu.be/ZJLuFrDsfQw


TMB (53)

TĘCZOWY MUSIC BOX-53 (emisja 8.11.1992)

TĘCZOWY MUSIC BOX zaprezentował w programie wiele informacji o pierwszym starcie Telewizji Polskiej w Koncercie Młodych Wykonawców Muzyki Klasycznej Eurowizji w Walencji, następnie ciekawostki o ruchu drogowym oraz zaprezentowany został reportaż z wizyty "CHOCHLIKÓW" w Zakopanem. W programie wystąpili: zespół ZGRAJA z Wrocławia, RADIOWE NUTKI, CHOCHLIKI oraz 14-letni pianista Paweł DYBEK.

https://youtu.be/XCikM-Yh_tI


TĘCZOWY MINI M-12

TĘCZOWY MINI BOX-12 (emisja 19.11.1992)

W ramach "TĘCZOWEGO MINI BOXU" Tomasz MARZECKI bawił się w "Kąciku dla maluchów" z najmłodsza grupą "CHOCHLIKÓW". "Wieczorynka" została zarejestrowana w przedszkolu w Pyrach na warszawskim Zielonym Ursynowie. Emisja odbyła się 19.1.1992 o godz. 19.oo

https://youtu.be/jWMjQOLUZ-I


TĘCZOWY MINI M-13

TĘCZOWY MINI BOX-13 (emisja 26.11.1992)

W studiu Polskiego Radia nagraliśmy kolejny TĘCZOWY MINI BOX. W roli nauczyciela piosenki "DBAJCIE O KWIATKI" wystąpiła osobiście sama kompozytorka BARBARA KOLAGO i jednocześnie współautorka cyklu programów "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", które emituje od marca 1990 roku Program TVP1. Przy nauce piosenki "DBAJCIE O KWIATKI" pomagają w studiu muzycy - Marek STEFANKIEWICZ przy fortepianie, Arkadiusz ŻAK grający na gitarze basowej i Wojciech KOWALEWSKI przy instrumentach perkusyjnych. Śpiewają - Agnieszka JODŁOWSKA i "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/s-Vlp3fTrHU


TĘCZOWY MINI M-14

TĘCZOWY MINI BOX-14 (emisja 3.12.1992)

TĘCZOWY MINI BOX był emitowany w czasie "Wieczorynki" 3 grudnia 1992 roku o godz.19.00. Julia WOLSKA prezentowała piosenki: "DBAJCIE O KWIATKI" (Agnieszka JODŁOWSKA), "JA TAKI MAŁY" (Mieszko PAWLAK i Marek HOJDA), "DOMOWA DYSKOTEKA" ("CHOCHLIKI") i "OWOCOWA PIOSENKA" ("RADIOWE NUTKI").

https://youtu.be/kmUub2Xp0M8


TĘCZOWY MINI M-15

TĘCZOWY MINI BOX-15 (emisja 10.12.1992)

TĘCZOWY MINI BOX 15 prezentuje piosenki wykonywane przez Ewę DOBRZYNIECKĄ. Program prowadzi Julia WOLSKA a oglądać będziemy piosenki: "Bezdomne koty", "Zając malowany" i "Okulary".

https://youtu.be/dUIpLqOmapU


TMB (54) MAJOWA NUTA - 1

MAJOWA NUTA-1 (emisja 6.12.1992)

Na początku lat 90-tych dzięki programowi „Tęczowy Music Box” zaczęły być modne relacje z festiwali dziecięcych dla wokalistów i tancerzy w Koninie i Kielcach. W maju 1992 roku zapadła decyzja o powołaniu w Częstochowie nowego festiwalu tylko dla wokalistów. Eliminacje zaczęły się w maju i może dlatego festiwal został nazwany „MAJOWĄ NUTĄ”. Inicjatorem konkursu wokalnego był Stanisław ZIELIŃSKI, który przy poparciu red. Barbary KOLAGO, reżysera Mariana PYSZNIKA i moim – zaproponował organizację KRAJOWEGO FESTIWALU MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI „CZĘSTOCHOWA 1992”. Efekt naszej wspólnej pracy Stanisława Zielińskiego i ekipy „TĘCZOWEGO MUSIC BOXU” był znakomity. Młodzi telewidzowie TVP1 dostali prezent Mikołajkowy, bowiem 6 grudnia 1992 roku odbyła się premierowa emisja, popularnego do dziś Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „MAJOWA NUTA”. Koncert Galowy poprowadził Jerzy POŁOŃSKI, a wystąpili w nim młodzi wokaliści tacy jak: Ewa Wlazłowska, Maja Jawor, Monika Bociek, Małgorzata Burcan, Katarzyna Chojnacka, Ilona Jeziorska, Agnieszka Kowalczyk, Anna Bzowska, Ewelina Pałgan, Magda Cuglewska, Agnieszka Młynarek i Katarzyna Stasiuk. Z częścią z nich spotkałem się w studiu telewizyjnym podczas pracy, są znani na estradach w Polsce i za granicą. Z pewnością nasi internauci są ciekawi co robią uczestnicy Koncertu Galowego I Krajowego Festiwalu „MAJOWA NUTA” po 28 latach…

https://youtu.be/N5B4wU-xbGg


TĘCZOWY MINI M-16

TĘCZOWY MINI BOX-16 (emisja 17.12.1992)

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia '92 - "TĘCZOWY MINI BOX" zawitał z MONIKĄ BORYS i zespołem "CHOCHLIKI" do Centrum z zabawkami "KIDI LAND" na Placu Konstytucji w Warszawie. Przy rejestracji programu była niezła zabawa i trzeba było sklep zamknąć. Ale było kolorowo i wesoło. Na koniec rejestracji doszedłem do wniosku razem z Jarkiem KUKULSKIM i Marianem PYSZNIKIEM, że warto było...

https://youtu.be/TfrvZqdYAQg


TĘCZOWY MINI M-17

TĘCZOWY MINI BOX-17 (emisja 31.12.1992)

Na "Sylwestrową Wieczorynkę 31.12.1992" antena TVP1 przygotowała program z Markiem HOJDĄ i naukę piosenki " Domowa dyskoteka" (sł. Anna Bernat, m. Aleksander Pałac). W studiu Markowi HOJDZIE towarzyszył zespół "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/GNfME8ogeTk


TMB (55) KONCERT NOWOROCZNY 1993 cz.1

TĘCZOWY MUSIC BOX 55 (emisja 3.1.1993)

Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 w dniu 3 stycznia 1993 emitowała "KONCERT NOWOROCZNY TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. W Koncercie udział wzięły zespoły: PANTERA, CHOCHLIKI, RADIOWE NUTKI oraz goście z Austrii - SBAFF i U-10. Gościnnie z CHOCHLIKAMI wystąpiła Irena WOŹNIACKA. Jak zwykle prowadzenie koncertu objął KRZYSZTOF TYNIEC. W ramach współpracy EBU - fragmenty koncertu były emitowany w Telewizji Austriackiej.

https://youtu.be/930438Gmz0k


TMB (56) KONCERT ZIMOWY 1993 cz.2

KONCERT ZIMOWY TMB (emisja 7.2.1993)

MONIKA BORYS i MAREK HOJDA byli gwiazdami Koncertu Zimowego "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU" w Sali Kongresowej w Warszawie. Koncert prowadził KRZYSZTOF TYNIEC, a udział wzięły zespoły: PĘDZIWIATRY, CHOCHLIKI, RADIOWE NUTKI, PANTERA oraz soliści: Joanna BOGUCKA i Agnieszka JODŁOWSKA.

https://youtu.be/gH4KirSRwbo


TMB (56 EXTRA) „CHOCHLIKI” i Monika BORYS

Tradycją Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 były Koncerty Galowe w Sali Kongresowej w Warszawie. Widownia liczyła ponad 2000 miejsc, a szósty koncert był rejestrowany wozem transmisyjnym. Każde widowisko miało swoją Gwiazdę. Jedną z nich podczas "KONCERTU ZIMOWEGO" w 1993 roku była Monika BORYS, a gospodarzem ze strony dzieci - zespół "CHOCHLIKI". Koncerty były organizowane wspólnie ze Stołeczną Estradą. Scenariusz: Barbara Kolago i Aleksander Pałac, reżyseria: Marian Pysznik

https://youtu.be/wzTqs-31gmM


TĘCZOWY MINI M-18

TĘCZOWY MINI BOX-18 (emisja 7.1.1993)

Kto kiedyś oglądał "MISIA Z OKIENKA"?

W programie rozmowy z BRONISŁAWEM PAWLIKIEM, ARTUREM BARCISIEM i TOMASZEM MARZECKIM o kolędowaniu w czasach ich dzieciństwa. Pomiędzy rozmowami nowe kolędy śpiewa zespół "CHOCHLIKI": „Rozśpiewały się obłoki”, „Dzieciątko, dzieciąteczko” i „Jest taki wieczór”.

https://youtu.be/woycsp2SUjk


TĘCZOWY MINI M-19

TĘCZOWY MINI BOX-19 (emisja 14.1.1993)

Na Dobranoc w Wieczorynce "TĘCZOWY MINI BOX" ponownie z Tomkiem MARZECKIM. W "KĄCIKU DLA MALUCHÓW" prezentacja trzech piosenek: "Niedźwiadki - niejadki", "Chora łapka" i Popatrzcie na jamniczka".

https://youtu.be/qxp-V2LPulA


TĘCZOWY MINI M-20

TĘCZOWY MINI BOX-20 (emisja 21.1.1993)

Marek HOJDA podsumowuje w programie styczniowym "TĘCZOWEGO MINI BOXU" tzw. "nauki piosenek" w okresie od września do grudnia 1992 roku. A były nimi: "Roześmiana piosenka", "Kochajmy ptaki", "Dbajcie o kwiatki" i "Domowa dyskoteka".

https://youtu.be/Iv6U0zY93Ok


TĘCZOWY MINI M-21

TĘCZOWY MINI BOX-21 (emisja 28.1.1993)

W programie Agnieszka JODŁOWSKA wraz z zespołem "CHOCHLIKI" rozmawia z redaktorem "Sztandaru Młodych" Dariuszem MICHALSKIM znanym też pod pseudonimem "Metronom". Pan red. D. Michalski jest twórcą przyznawania nagród dziennikarskich dla ludzi i instytucji kultury. Taką właśnie doroczną nagrodę otrzyma wkrótce "TĘCZOWY MUSIC BOX". Przy okazji w programie został ogłoszony konkurs dla telewidzów - jakie zespoły występujące w naszych programach są oni w stanie rozpoznać.

https://youtu.be/FFoEVc0deWA


TĘCZOWY MINI M-22

TĘCZOWY MINI BOX-22 (emisja 4.2.1993)

Jest to program inauguracyjny ZGADYWANEK MUZYCZNYCH. Emisja tych programów planowana była w czwartki w ramach "Wieczorynek TĘCZOWEGO MINI BOXU" o godz. 19.00. Pierwszy program poprowadził Andrzej BUTRUK. W teleturnieju muzycznym brały udział dwie drużyny. Po każdej poprawnej odpowiedzi - na tablicy odsłaniana była jedna nutka melodii. Zespół, który pierwszy odgadł tytuł melodii - wygrywał teleturniej. W programie udział wzięli przedstawiciele zespołów: NASTOLATKI z Woźnik oraz KLEKS z Kielc. Ekspertem w programie był prof. Andrzej BANASIEWICZ. Udział w zadawaniu pytań brali również kompozytorzy Edward PAŁŁASZ i Romuald TWARDOWSKI.

https://youtu.be/DIjXNAlmOis


TĘCZOWY MINI M-23

TĘCZOWY MINI BOX-23 (emisja 11.2.1993)

"Wieczorynkę" z Tomaszem MARZECKIM oparliśmy na "Piosence o rybkach". Przy fortepianie Tomkowi MARZECKIEMU i "Chochlikom" akompaniował Krzysztof HEERING.

https://youtu.be/cytHzmcWric


TĘCZOWY MINI M-24

TĘCZOWY MIN BOX-24 (emisja 18.2.1993)

W lutym 1993 roku Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 wprowadziła nową formułę pod nazwą - "ZGADYWANKI MUZYCZNE" w ramach czwartkowych TĘCZOWYCH MINI BOX-ów emitowanych o godz.19.00. W programie tym brały udział dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. W oglądanym programie walczyła drużyna zespołu tanecznego "NOWINKA" ze Skwierzyny z drużyną szkoły podstawowej z Kielc. Czy było łatwo odgadnąć melodię? Proszę oglądać program do końca... "Zgadywanki muzyczne" prowadził Andrzej BUTRUK, a ekspertem muzycznym był Edward PAŁŁASZ.

https://youtu.be/NmW8Bm_CHU0


TĘCZOWY MINI M-25

TĘCZOWY MINI BOX-25 (emisja 25.2.1993)

W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" Marek HOJDA uczył piosenki " pt. "W moim mieście pada śnieg" (z repertuaru "Pędziwiatrów"). W studiu asystowały mu dzieci w zespołów "Pędziwiatry' i "Chochliki".

https://youtu.be/0FfFSDJ0Gz8


TMB (57) METRONOM

TĘCZOWY MUSIC BOX (emisja 7.3.1993)

TĘCZOWY MUSIC BOX - obchodzi swoje Trzecie Urodziny. Przyznawane są doroczne nagrody muzyczne "METRONOMY". Nagrody w 1993 otrzymali m.in.: JERZY OWSIAK, RYSZARD RYNKOWSKI, PROGRAM II TVP, "POLSKIE ZOO" i ZPR-y. Jest to jednocześnie program wspomnieniowy dla wielu osób... Zespół "CHOCHLIKÓW" przeprowadził wywiad z Jurkiem OWSIAKIEM - dyrygentem Największej Orkiestry Świątecznej, a Krzysztof Tyniec przeprowadził wywiad z Gabrysią OWSIAK obecnie z zawodu muzykiem - Jurka bratanicą. W programie wystąpił Big Band BEDNARSKA "BBB" pod dyrekcją Jana PTASZYNA WRÓBLEWSKIEGO. I na koniec odbyła się inauguracja cyklu koncertów ogólnopolskich "ODKRYWAMY TALENTY". Pierwszy koncert odbył się w Gdańsku. Gościnnie w programie wystąpił też Zespół Folklorystyczny "PRUSZKOWIACY".

https://youtu.be/bc47kzFceu4


TMB (57 EXTRA – Oprawa TVP1 o przyznaniu METRONOMU)

Pod koniec 1992 roku „TĘCZOWY MUSIC BOX” – program Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 została nagrodzony przez „Sztandar Młodych” i środowisko twórców „METRONOMEM” – nagrodą specjalną za promocje kultury polskiej w mediach. Nagrodę tę wręczył red. Dariusz MICHALSKI z Polskiego Radia.

https://youtu.be/VAPXuEtQQ8k


TĘCZOWY MINI M-26

TECZOWY MINI BOX-26 (emisja 4.3.1993)

W ramach czwartkowych TĘCZOWYCH MINI BOX-ów emitowanych o godz.19.00 przedstawiliśmy kolejne "ZGADYWANKI MUZYCZNE". W programie tym brały udział dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. W oglądanym programie walczyła drużyna ze szkoły podstawowej w Brześcach oraz przedstawiciele Rewii Dziecięcej "SYLABA" z Wyszkowa. "Zgadywanki muzyczne" prowadził Andrzej BUTRUK a ekspertami muzycznymi byli prof. Andrzej BANASIEWICZ i Edward PAŁŁASZ.

https://youtu.be/dAAVBQu_kKg


TĘCZOWY MINI M-27

TĘCZOWY MINI BOX-27 (emisja 11.3.93)

W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" przedstawiliśmy "BAJECZKĘ O MUZYCZNEJ WRÓŻCE" pióra Doroty GELLNER. Rolę Muzycznej Wróżki zagrała Małgorzata BORATYŃSKA, a asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/pSGWe24iBfs


TĘCZOWY MINI M-28

TĘCZOWY MINI BOX-28 (emisja 18.3.1993)

Kolejne ZGADYWANKI MUZYCZNE przedstawiliśmy w ramach "TĘCZOWEGO MINI BOXU w dniu 18.3.1993. W programie, który prowadził Andrzej BUTRUK wystąpili przedstawiciele zespołu GAUDEAMUS z Józefowa i przedstawiciele Teatru Muzycznego PANTERA z Warszawy. Ekspertami byli prof. Andrzej BANASIEWICZ i Romuald TWARDOWSKI.

https://youtu.be/rb-e2DwfnzI


TĘCZOWY MINI M-29

TĘCZOWY MINI BOX-29 (emisja 25.3.1993)

W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" Józef MIKA z towarzystwie przedstawicieli Rewii Dziecięcej "SYLABA" i "CHOCHLIKÓW" uczy piosenki "Prosimy was o uśmiech". Przy fortepianie zasiada Paweł PERLIŃSKI.

https://youtu.be/Itj95LnpZEs


TĘCZOWY MINI M-30

TĘCZOWY MINI BOX-30 (emisja 1.4.1993)

Dwóch chłopaków z "CHOCHLIKÓW" wymyśliło kilka żartów w reżyserce studia i przed kamerami na PRIMA APRILIS.

https://youtu.be/BAoXoo3jlOU


TMB (58)

TĘCZOWY MUSIC BOX 58 (emisja 4.4.1993)

Program "Tęczowy Music Box" prowadzi Krzysztof TYNIEC. W programie m.in. Magdalena Vasco i Maciej Szyszkowski ze Szk. Baletowej z Gdańska, "MODRAKI" z Kartuz, "JAROMIRY" z Warszawy, Zespół Muzyki Dawnej z Krakowa, "Cantores minores" i "Gospel", wywiad z Pawłem Dybkiem i prof. Bronisławą Kawalla. W relacji koncertu "Odkrywamy Talenty " z Olsztyna wystąpili: zespoły TATAMI, MUZA, KEEP SMILING, Agnieszka ZALEWSKA, Anna RUCIŃSKA i DUET DISCO.

https://youtu.be/EX5LEdcuP7A


TĘCZOWY MINI M-31

TĘCZOWY MINI BOX-31 (emisja 8.4.1993)

W czwartkowych wieczorynkowych "ZGADYWANKACH MUZYCZNYCH" udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. Program prowadził Andrzej BUTRUK. W oglądanym programie walczyła drużyna zespołu „POWSINOGA” z Radomia z drużyną zespołu "JAROMIRY" z Warszawy. Czy było łatwo odgadnąć melodię? Proszę oglądać program do końca... Arbitrem muzycznym był prof. Andrzej BANASIEWICZ.

https://youtu.be/oNW7FD0ZIZI


TĘCZOWY MINI M-32

TĘCZOWY MINI BOX-32 (emisja 15.4.1993)

W "BAJECZCE o PIŁCE OLI" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO i Aleksandra PAŁACA - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/HAiLudWVOV8


TĘCZOWY MINI M-33

TĘCZOWY MINI BOX-33 (emisja 22.4.1993)

W czwartkowej Wieczorynce "TĘCZOWEGO MINI BOXU" emitowane były "ZGADYWANKI MUZYCZNE". Udział brały dwie drużyny - jedna z Pałacu Młodzieży z Gdańska - druga ze szkoły podstawowej nr 35 z Radomia. Tym razem nasz konsultant prof. Andrzej BANASIEWICZ zaproponował remis - ale jak do tego doszło - trzeba oglądać program do końca. Prowadził Andrzej BUTRUK.

https://youtu.be/HQDvGiGaRVg


TĘCZOWY MINI M-34

TĘCZOWY MINI BOX-34 (emisja 29.4.1993)

W wiosennym programie "TĘCZOWEGO MINI BOXU" Józef MIKA uczył piosenki pt. "WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE" z tekstem Ewy ZAWISTOWSKIEJ i muzyką Stanisława MARCINIAKA. Przy fortepianie zasiadał Marek STEFANKIEWICZ.

https://youtu.be/cjZ2vHSwvy0


TĘCZOWY MINI M-35

TĘCZOWY MINI BOX-35 (emisja 6.5.1993)

Wieczorynkowy program ze "ZGADYWANKAMI MUZYCZNYMI" bywa czasem zaskakujący. Do turnieju muzycznego przystąpiły dwie grupy - pierwsza ze szkoły podstawowej nr 100 z Warszawy i druga z Młodzieżowego Domu Kultury z Saskiej Kępy również z Warszawy. Po 15 sekundach - melodia została rozszyfrowana. Zespół z Saskiej Kępy nie zdążył przystąpić do odpowiedzi na pytanie. Przy okazji można było zobaczyć występ laureatek Grand Prix z Portugalii - (9-letniej Lenki ZUCHNIAK - 7-letniej Kasi LIEBCHEN) - w repertuarze odgadywanej piosenki. Program prowadził Krzysztof MIELAŃCZUK, który lekko się zmartwił, że turniej prowadzony przez niego tak szybko się skończył.

https://youtu.be/BzfHetvdS7Y


TĘCZOWY MINI M-36

TĘCZOWY MINI BOX-36 (emisja 13.5.1993)

W "BAJECZCE o RYBKACH" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/CoWYvCyiaQA


TĘCZOWY MINI M-37

TĘCZOWY MINI BOX-37 (emisja 20.5.1993)

W "ZGADYWANKACH MUZYCZNYCH" prowadzonych przez Krzysztofa MIELAŃCZUKA udział wzięły dwie drużyny: Zespół "KURTYNKA" z Pałacu Młodzieży w Katowicach i uczniowie szkoły podstawowej nr 20 w Warszawie. Ekspertem muzycznym był prof. Andrzej BANASIEWICZ.

https://youtu.be/V6Q3tv346k8


TĘCZOWY MINI M-38

TĘCZOWY MINI BOX-38 (emisja 27.5.1993)

W majowym programie „TĘCZOWEGO MINI BOXU” Józef MIKA uczył piosenki „CZEREŚNIE i DZIECI”. W programie udział wzięły zespoły „KURTYNKA” z Katowic i „CHOCHLIKI”. Dzieciom przy fortepianie akompaniował Marek STEFANKIEWICZ.

https://youtu.be/15Y6SZgrmH8


TĘCZOWY MINI M-39

TĘCZOWY MINI BOX-39 (emisja 3.6.1993)

"ZGADYWANKI MUZYCZNE" emitowane 3.6.1993 miały bardzo ciekawy i zaskakujący przebieg. Walczyły ze sobą dwie drużyny - szkoła podstawowa nr 31 z Kielc i społeczna szkoła podstawowa nr 20 z Warszawy. W ostatniej chwili, po małym błędzie Warszawiaków - wygrała drużyna z Kielc. Ale było napięcie... Warto zobaczyć ten program... Takich programów Telewizja Polska już nie realizuje...

https://youtu.be/jN7HuLng5zg


TĘCZOWY MINI M-40

TĘCZOWY MINI BOX-40 (emisja 17.6.1993)

W "BAJECZCE o KACPERKU" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".

https://youtu.be/NVY-vXFHKhs


TĘCZOWY MINI M-41

TĘCZOWY MINI BOX-41 (emisja 24.6.1993)

W czerwcowym programie „TĘCZOWEGO MINI BOXU” KRYSTYNA PROŃKO uczyła piosenki „DZIECI ŚPIĄ, DZIECI ŚNIĄ”. W programie udział wziął zespół „CHOCHLIKI”. Dzieciom na gitarach akompaniowali Marek PIECZAR i Marek POPÓW.

https://youtu.be/F8caJwm05-4


TMB (60) KONCERT GALOWY – DZIEŃ DZIECKA 1993

TĘCZOWY MUSIC BOX (emisja 6.6.1993)

KONCERT GALOWY - DZIEŃ DZIECKA 1993

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie KONCERT GALOWY "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", który prowadził KRZYSZTOF TYNIEC. W koncercie udział wzięły zespoły: PANTERA z Warszawy, FALA z Gdyni, PEKSNI z Łotwy i CHOCHLIKI jako gospodarz oraz soliści: Monika BOCIEK, Kamil OLAS, Piotr SZULC, Agnieszka ZALEWSKA i Kasia CHOJNACKA. Gościem z Japonii ze szkoły YAMAHY była Ayako NAKANE.

https://youtu.be/AtAgyxCqY1Y


TMB (61) KONIN 1993 cz.1

KONIN cz.1 (emisja 12.6.1993)

Rozpoczęła się realizacja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zaplanowano pełną rejestrację telewizyjną i wstępną emisję trzech odcinków po 50 minut – co w sumie daje 150 minut emisji premierowych z możliwością wielokrotnych powtórek w TVP1 i TVP POLONIA. Do pracy zabrała się bardzo silna ekipa z Krzysztofem JAŚLAREM jako reżyserem. Scenografią zajął się MAREK GRABOWSKI, kierownictwem muzycznym Zbigniew GÓRNY, a prowadzeniem Jerzy KRYSZAK. Realizacja telewizyjna w wozie transmisyjnym oddana została w ręce Mariana PYSZNIKA, a mnie wspólnie z Barbarą KOLAGO - na głowie została reszta czyli koordynacja, redakcja z montażem i przygotowanie „KONINA” do emisji.

W części 1 wystąpili: „ZGRAJA” z Wrocławia, „PANTERA” z Warszawy, „HAND TO HAND” z Warszawy, Fabian ŁUKASIK ze Staszowa, „PLĄS” ze Słupska, Adriana GROCHOWALSKA ze Szczecina, „KRASKI” ze Szczecina, Anna POLOWCZYK ze Środy Wielkopolskiej, „CARMEN” z Częstochowy, „GWARKOWIE” z Lubina, „NOWINKA” ze Skwierzyny i „RYTM” ze Szczecina.

https://youtu.be/OhlZuslXeNs


TMB (62) KONIN 1993 cz.2

KONIN cz.2 (emisja 13.6.1993)

W części 2 wystąpili: „PIEGUS” z Kalisza, „PĘDZIWIATRY” z Łodzi, „CARO DANCE III” z Siedlec, Kabaret „BARAK” z Wrocławia, Teatr Muzyczny „PANTERA” z Warszawy, „FANTAZJA TAP DANCE” z Włocławka, Katarzyna KAJDZIK z Opola, Rewia Dziecięca „SYLABA” z Wyszkowa, „CARO DANCE IV” z Siedlec, Karolina CHRUSCIEL z Siedlec, „KLASA” z Tarnowa i „STYL” ze Szczecina.

https://youtu.be/kwIYM8DiIQs


TMB (64) KONIN 1993 cz. 3

KONIN cz.3 (emisja 18.7.1993)

W części 3 wystąpili: „KAMIONEK” z Warszawy, „ZEZ” z Jastrzębia, „PECH” z Opola, Dominika OWSIK i Marta GŁOWACKA z Płocka, „ZGRAJA” z Wrocławia, „PĘDZIWIATRY” z Łodzi, „FANTAZJA TAP DANCE” z Włocławka, „DESTIP” z Łodzi, „ZEZ” z Jastrzębia i „PIEGUS” z Kalisza.

https://youtu.be/-08eYSphXDI


TMB (63) CZĘSTOCHOWA 1993 - 2

CZĘSTOCHOWA 1993 (emisja 11.7.1993)

„MAJOWA NUTA” to KRAJOWY FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI „CZĘSTOCHOWA 1993” dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 7-11 lat oraz 12-15 lat. Dyrektorem i pomysłodawcą tego festiwalu, który odbywał się na początku w Filharmonii Częstochowskiej - był kompozytor i pedagog Stanisław ZIELIŃSKI.

W drugiej edycji majowej w 1993 roku udział wzięli:

Kategoria 7-11 lat: Joanna WŁODARCZAK, Joanna DEMBLER, Ewelina PAŁGAN, Monika BOCIEK, Monika MŁYNARCZYK, Małgorzata BURCAN i Olga MACH.

Kategoria 12-15 lat: Katarzyna KAJDZIK, Ilona JEZIORSKA, Gabriela KASZCZYSZYN, Katarzyna CHRUŚCIEL, Izabella PRZYBYLSKA i Piotr KOWALCZYK.

https://youtu.be/x-auM_XENqU


TMB (65)

ROZŚPIEWANE LATO TMB-65 ( emisja 25.7.1993)

Latem 1993 roku na antenie TVP1 emitowane były programy muzyczne rejestrowane w różnych obiektach Polski. "ROZŚPIEWANE LATO" - to tytuł programów wakacyjnych, których Koncerty Galowe odbywały się w ramach całorocznego cyklu "ODKRYWAMY TALENTY" przygotowywanego na antenę ogólnopolską przez Ośrodek TVP w Gdańsku. Przedstawiam koncert zarejestrowany w Bielsku-Białej, a udział w nim wzięły zespoły: „ART” z Bielska-Białej, „JARZĘBINKI” z Bielska-Białej, „RYTM” z Bielska-Białej, „SIMSON” z Żywca, Zespół Gimnastyki Akrobatycznej z Ustronia, Zespół Instrumentalny z Witkowic, „DELFINEK” z Żywca, „ART.-2” z Bielska Białej, „MAŁE STOKROTKI” z Bielska-Białej, Zespół Instrumentalny z Jaworza i „REKIN” z Żywca.

https://youtu.be/UZbixUgGf2Y


TBM (66)

ROZŚPIEWANE LATO TMB-66 ( emisja 1.8.1993)

Przedstawiam koncert zarejestrowany w Poznaniu, a wzięły w nim udział zespoły: „ŁEJERY” z Poznania, chór „SKOWRONKI” z Poznania, orkiestra akordeonistów „KOTLIN” z Kotlina, „CEPELIA” z Poznania, „SZAFIRKI” z Piły, „MOOVING STARS” z Poznania, „EKSPRESJA” z Gniezna, „NOWINKA” ze Skwierzyny, „LA BAMBA” z Poznania i soliści: Dominika NAROŻNA, Joanna JERMAK i Piotr SZULC.

https://youtu.be/SJLdepk3cd0


TMB (67)

ROZŚPIEWANE LATO TMB-67 (emisja 15.8.1993)

Przedstawiam koncert zarejestrowany w Łodzi, a udział w nim wzięły zespoły: KRAJKI, SEZAMKI, STONOGA, MIŚ, SIKORKI, OSKAR, PĘDZIWIATRY, AKSEL oraz wokaliści Mieszko BARTCZAK i Kasia CHOJNACKA.

https://youtu.be/4L5po6_3HKE


TMB (68)

ROZŚPIEWANE LATO TMB-68 (emisja 22.8.1993)

Przedstawiam koncert zarejestrowany w Katowicach i Krakowie, a udział w nim wzięły zespoły: MINI PAKA z Tych, WESOŁE NUTKI z Żor, PRYM z Tychów, MAK z Zabrza, KURTYNKA z Katowic, SUPEŁEK ze Sławkowa, ZEZ z Jastrzębia, TIP TOP z Tychów, IKA ze Skawiny, KRAKOWIAK z Krakowa, DZIECI PANI KASI z Krakowa oraz Społeczna Szkoła Baletowa z Krakowa.

https://youtu.be/MJwkc1MRDQk


TMB (69)

TUCHOLA 1993 (emisja 29.08.1993)

W ramach "ROZŚPIEWANEGO LATA" na antenie TVP1 zaprezentowany został reportaż z I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Sygnałów Myśliwskich "TUCHOLA 1993". W festiwalu udział wzięły delegacje z Włoch i Słowenii. Podczas tego festiwalu podjęto decyzję o stałej współpracy organizatorów festiwali piosenki dziecięcej w Tucholi i w Battipaglii (we Włoszech). W kolejnych latach polska utalentowana młodzież śpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "VERDINOTE" w Battipaglii. Między innymi laureatka GRAND PRIX kolejnego festiwalu w Tucholi - Alicja BACHLEDA-CURUŚ była gościem na festiwalu "VERDINOTE".

W inauguracyjnym Koncercie Galowym w Tucholi udział wzięli: Monika MUSCOLINI z Włoch, Beata CENDROWSKA, Anna CHYLEWSKA, Izabella KŁOS, Agata DABROWSKA, Magda KRUPA, Maja CERGOL ze Słowenii, Agnieszka CERAFICKA i zespół wokalny z Włoch. Pomiędzy piosenkami nasi młodzi sygnaliści prezentowali sygnały myśliwskie.

https://youtu.be/1cNjDytRrsI


TMB (70)

XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”

KIELCE 1993 cz.1 (emisja 5.9.1993)

Wiosną 1993 roku podjąłem się za życzenie Chorągwi Kieleckiej i Kwatery Głównej ZHP przygotowania Koncertu Galowego XX Jubileuszowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej "KIELCE 1993". Prowadzącym został nasz sprawdzony przyjaciel TMB i aktor - Krzysztof TYNIEC. Została przygotowana z nową aranżacją piosenka finałowa z repertuaru zespołu harcerskiego "SŁONECZNI" z Katowic. Była to moja kompozycja i nosiła tytuł "SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI". Choreografię zaoferował się przygotować dla pełnego składu uczestników festiwalu Zbigniew SKRZECZKO - przyjaciel naszego programu z Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. W koncercie Jubileuszowym w pierwszej części wystąpili: PIAST z Brzegu, DRUŻYNA z Bytomia, POWSINOGA z Radomia, Marysia WIĘCKOWSKA z Tomaszowa Mazowieckiego, BUZIAKI z Gorzowa Wlkp. WOŁOSATKI z Kielc, TEMPERAMENT z Malborka, Monika GROCHOWALSKA z Tomaszowa Mazowieckiego, TRZPIOTY z Kielc, Rewia Dziecięca SYLABA z Wyszkowa, TIRLITONKI z Kołobrzegu, PIAST z Brzegu i w finałowym utworze "SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI" - wszyscy uczestnicy festiwalu.

https://youtu.be/UefGfcRioR0


TMB (71 A)

XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”

KIELCE 1993 cz.2 (emisja 6.9.1993)

Relacja z Koncertu Galowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „KIELCE 1993” składała się z dwóch części po 50 minut. Prowadzenie koncertów zostało urozmaicone aktorsko przez Krzysztofa TYŃCA. W loży honorowej moi kamerzyści wypatrzyli Waldemara PAWLAKA - śpiewającego razem z „WOŁOSTKAMI”, który krótko po Festiwalu Kieleckim został Premierem. W drugiej części Gali wystąpili – „WARTAKI” z Gorzowa Wlkp., „EFEKT” ze Zduńskiej Woli, „IKI” z Ciechocinka, „JELONKOWE RÓZKI” z Krępic, Marta CZERSKA z Odrzywołu, „PEDZIWIATRY” z Łodzi, zespoły folklorystyczne w wiązance tańców, „NASTOLATKI” z Woźnik Śląskich oraz „WOŁOSATKI” z Kielc.

Po Koncercie Galowym kadra instruktorska z Chorągwi Kieleckiej ZHP potwierdziła, że nasze zobowiązania dane rok wcześniej zostały wykonane. Wszystkim podobał się szczególnie finał i choreografia wszystkich wykonawców w nowej wersji mojej kompozycji „SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI” do tekstu Ireny KWINTO. Pokazaliśmy wzór, z którego wszyscy następni uczestnicy wraz z kadrą festiwalową powinni korzystać. I tak się dzieje do dnia dzisiejszego… Zawsze najładniejsze są wspólne FINAŁY. Reżyserem i realizatorem tv był Marian PYSZNIK. Głównym choreografem – Zbigniew SKRZECZKO.

https://youtu.be/UnkFVs4CiwI


TMB (71B)

XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”

KIELCE 1993 cz.3 (emisje w formie klipów – wypełniacze pomiędzy programami TVP1)

W wiązance klipów zaprezentowano:

„PIAST” z Brzegu (polonez),

Marysia WIĘCKOWSKA z Tomaszowa Mazowieckiego,

”WOŁOSATKI” z Kielc,

„EFEKT” ze Zduńskiej Woli,

”BUZIAKI” z Gorzowa Wlkp.,

”POWSINOGA” z Radomia,

„PIAST z Brzegu (mazur),

”IKI” z Ciechocinka,

Polskie tańce regionalne i narodowe – Krakowiacy, Śląsk, Opoczno, Rzeszów i Łowicz https://youtu.be/P-S1kiGqY0Y

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz