TĘCZOWY MINI BOX (cz. 18)
We wrześniu 1992 roku redakcja "TĘCZOWEGO MUSIC BOX-u" otrzymała propozycję emisji krótkich programów dla młodych widzów w czwartki o godz.19.00. Miały być one częścią składową „WIECZORYNEK” z jednoczesną emisją krótkich filmów animowanych. Czas antenowy 24-minutowy był dzielony po połowie. Pozostały czas antenowy przed „WIADOMOŚCIAMI” był do dyspozycji Biura Reklamy.
TĘCZOWY MINI M-1
TĘCZOWY MINI BOX-1 (emisja 3.9.1992)
Pierwszy premierowy 10-minutowy program prowadzony był przez Julię WOLSKĄ.
W programie przedstawiliśmy piosenki „CHOCHLIKÓW”: „Sposób na upał”, „Roześmianą piosenkę”, „Na cztery i na sześć” i „Podwórkowy młyn”.
TĘCZOWY MINI M-2
TĘCZOWY MINI BOX-2 (emisja 10.9.1992)
Drugi program z tego cyklu, który prowadziła Julia WOLSKA poświęcony był młodej wokalistce Agnieszce KOWALCZYK z Kielc.
TĘCZOWY MINI M-3
TĘCZOWY MINI BOX-3 (emisja 17.9.1992)
Trzeci program „WIECZORYNKI DLA DZIECI” rejestrowany był w przedszkolu przy ul. Kajakowej w Warszawie, do którego uczęszczała moja córka Joasia. Inicjatorem zabawy o misiach był aktor TOMASZ MARZECKI. Program zakończył się teledyskiem piosenki „NIEDŹWIADKI – NIEJADKI” w wykonaniu Tomka MARZECKIEGO i zespołu „CHOCHLIKI”
TĘCZOWY MINI M-4
TĘCZOWY MINI BOX-4 (emisja 24.9.1992)
W dniu 24 września 1992 roku kamera "TĘCZOWEGO MINI BOXU" zawędrowała do studia radiowego S7. Redaktor Barbara KOLAGO i Marek HOJDA uczyli wraz z zespołem "CHOCHLIKI" utworu pt. "ROZEŚMIANA PIOSENKA". Marka HOJDĘ wspomagali muzycy - Adam LEWANDOWSKI na perkusji i Mariusz BOGDANOWICZ na gitarze basowej. Na koniec audycji został zaprezentowany teledysk, który zarejestrowaliśmy wcześniej podczas sesji filmowej w Zakopanem.
TĘCZOWY MINI M-5
TĘCZOWY MINI BOX-5 (emisja 1.10.1992)
Piąty 10-minutowy program „TĘCZOWEGO MINI BOXU” prowadzony był przez Julię WOLSKĄ.
W programie przedstawiliśmy piosenki „CHOCHLIKÓW”: „Roześmianą piosenkę”, „Szkolny pociąg”, „Kochajmy ptaki” i „Piosenkę stu zakątków świata”.
TĘCZOWY MINI M-6
TĘCZOWY MINI BOX-6 (emisja 8.10.1992)
Szósty program z tego cyklu, który prowadziła Julia WOLSKA poświęcony był OLDZE SAWIC, debiutującej wokalistce, członkini zespołu dziecięcego „CHOCHLIKI”. Drugim talentem Olgi obok śpiewania – było pisanie wierszy. Może dlatego, że jej mama była polonistką w szkole. W programie piosenki w wykonaniu Olgi i „CHOCHLIKÓW”. Dziś mogę poinformować, że Olga MULLAY (SAWINC) wyszła za mąż za Szkota, mieszka w Szkocji i jest bardzo szczęśliwą mężatką.
Z tym programem wiąże się jeszcze zabawna historyjka. Kiedy na początku pracowałem w Redakcji Dziecięcej TVP nie mogłem znaleźć miejsca w przedszkolu na mojej córki Joasi. Rozwiązanie się znalazło gdy zostałem rytmikiem w przedszkolu. W nagrodę za ładne śpiewanie na moich zajęciach zaprosiłem jedną 5-letnią dziewczynkę Matyldę do udziału w "Tęczowym Music Boxie" i to właśnie tą, która śpiewała razem z Olgą piosenkę "Czary mary".
TĘCZOWY MINI M-7
TĘCZOWY MINI BOX-7 (emisja 15.10.1992)
W siódmej „Wieczorynce” pt. „CHORA ŁAPKA” wystąpił aktor TOMASZ MARZECKI. Rejestracja programu ponownie odbyła się w przedszkolu przy ul. Kajakowej w Warszawie. W inscenizacji zabawy z zajączkami w lesie wzięła udział młodsza grupa „CHOCHLIKÓW” oraz kompozytor głównego motywu muzycznego „CHOREJ ŁAPKI” - MAREK STEFANKIEWICZ.
TĘCZOWY MINI M-8
TĘCZOWY MINI BOX-8 (emisja 22.10.1992)
W studiu radiowym kompozytor piosenki "KOCHAJMY PTAKI" - MAREK HOJDA i red. BARBARA KOLAGO uczyli tej piosenki razem z zespołem "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-9
TĘCZOWY MINI BOX-9 (emisja 29.10.1992)
Jesienią 1992 roku TĘCZOWY MINI BOX gościł w szkole muzycznej Fundacji "OSTOJA" w Warszawie. Dzieci w tej szkole uczą się grać na instrumentach klawiszowych. Obecni byliśmy podczas lekcji i popisów najzdolniejszych uczniów.
TĘCZOWY MINI M-10
TĘCZOWY MINI BOX-10 (emisja 5.11.1992)
TĘCZOWY MINI BOX był emitowany w czasie "Wieczorynki" 5 listopada 1992 roku o godz.19.00. Julia WOLSKA prezentowała piosenki "CHOCHLIKÓW": "Kochajmy ptaki", "Nasza gra", "Kto kocha deszcz?" i "Dbajcie o kwiatki".
TMB (53)
TĘCZOWY MUSIC BOX-53 (emisja 8.11.1992)
TĘCZOWY MUSIC BOX zaprezentował w programie wiele informacji o pierwszym starcie Telewizji Polskiej w Koncercie Młodych Wykonawców Muzyki Klasycznej Eurowizji w Walencji, następnie ciekawostki o ruchu drogowym oraz zaprezentowany został reportaż z wizyty "CHOCHLIKÓW" w Zakopanem. W programie wystąpili: zespół ZGRAJA z Wrocławia, RADIOWE NUTKI, CHOCHLIKI oraz 14-letni pianista Paweł DYBEK.
TĘCZOWY MINI M-12
TĘCZOWY MINI BOX-12 (emisja 19.11.1992)
W ramach "TĘCZOWEGO MINI BOXU" Tomasz MARZECKI bawił się w "Kąciku dla maluchów" z najmłodsza grupą "CHOCHLIKÓW". "Wieczorynka" została zarejestrowana w przedszkolu w Pyrach na warszawskim Zielonym Ursynowie. Emisja odbyła się 19.1.1992 o godz. 19.oo
TĘCZOWY MINI M-13
TĘCZOWY MINI BOX-13 (emisja 26.11.1992)
W studiu Polskiego Radia nagraliśmy kolejny TĘCZOWY MINI BOX. W roli nauczyciela piosenki "DBAJCIE O KWIATKI" wystąpiła osobiście sama kompozytorka BARBARA KOLAGO i jednocześnie współautorka cyklu programów "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", które emituje od marca 1990 roku Program TVP1. Przy nauce piosenki "DBAJCIE O KWIATKI" pomagają w studiu muzycy - Marek STEFANKIEWICZ przy fortepianie, Arkadiusz ŻAK grający na gitarze basowej i Wojciech KOWALEWSKI przy instrumentach perkusyjnych. Śpiewają - Agnieszka JODŁOWSKA i "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-14
TĘCZOWY MINI BOX-14 (emisja 3.12.1992)
TĘCZOWY MINI BOX był emitowany w czasie "Wieczorynki" 3 grudnia 1992 roku o godz.19.00. Julia WOLSKA prezentowała piosenki: "DBAJCIE O KWIATKI" (Agnieszka JODŁOWSKA), "JA TAKI MAŁY" (Mieszko PAWLAK i Marek HOJDA), "DOMOWA DYSKOTEKA" ("CHOCHLIKI") i "OWOCOWA PIOSENKA" ("RADIOWE NUTKI").
TĘCZOWY MINI M-15
TĘCZOWY MINI BOX-15 (emisja 10.12.1992)
TĘCZOWY MINI BOX 15 prezentuje piosenki wykonywane przez Ewę DOBRZYNIECKĄ. Program prowadzi Julia WOLSKA a oglądać będziemy piosenki: "Bezdomne koty", "Zając malowany" i "Okulary".
TMB (54) MAJOWA NUTA - 1
MAJOWA NUTA-1 (emisja 6.12.1992)
Na początku lat 90-tych dzięki programowi „Tęczowy Music Box” zaczęły być modne relacje z festiwali dziecięcych dla wokalistów i tancerzy w Koninie i Kielcach. W maju 1992 roku zapadła decyzja o powołaniu w Częstochowie nowego festiwalu tylko dla wokalistów. Eliminacje zaczęły się w maju i może dlatego festiwal został nazwany „MAJOWĄ NUTĄ”. Inicjatorem konkursu wokalnego był Stanisław ZIELIŃSKI, który przy poparciu red. Barbary KOLAGO, reżysera Mariana PYSZNIKA i moim – zaproponował organizację KRAJOWEGO FESTIWALU MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI „CZĘSTOCHOWA 1992”. Efekt naszej wspólnej pracy Stanisława Zielińskiego i ekipy „TĘCZOWEGO MUSIC BOXU” był znakomity. Młodzi telewidzowie TVP1 dostali prezent Mikołajkowy, bowiem 6 grudnia 1992 roku odbyła się premierowa emisja, popularnego do dziś Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „MAJOWA NUTA”. Koncert Galowy poprowadził Jerzy POŁOŃSKI, a wystąpili w nim młodzi wokaliści tacy jak: Ewa Wlazłowska, Maja Jawor, Monika Bociek, Małgorzata Burcan, Katarzyna Chojnacka, Ilona Jeziorska, Agnieszka Kowalczyk, Anna Bzowska, Ewelina Pałgan, Magda Cuglewska, Agnieszka Młynarek i Katarzyna Stasiuk. Z częścią z nich spotkałem się w studiu telewizyjnym podczas pracy, są znani na estradach w Polsce i za granicą. Z pewnością nasi internauci są ciekawi co robią uczestnicy Koncertu Galowego I Krajowego Festiwalu „MAJOWA NUTA” po 28 latach…
TĘCZOWY MINI M-16
TĘCZOWY MINI BOX-16 (emisja 17.12.1992)
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia '92 - "TĘCZOWY MINI BOX" zawitał z MONIKĄ BORYS i zespołem "CHOCHLIKI" do Centrum z zabawkami "KIDI LAND" na Placu Konstytucji w Warszawie. Przy rejestracji programu była niezła zabawa i trzeba było sklep zamknąć. Ale było kolorowo i wesoło. Na koniec rejestracji doszedłem do wniosku razem z Jarkiem KUKULSKIM i Marianem PYSZNIKIEM, że warto było...
TĘCZOWY MINI M-17
TĘCZOWY MINI BOX-17 (emisja 31.12.1992)
Na "Sylwestrową Wieczorynkę 31.12.1992" antena TVP1 przygotowała program z Markiem HOJDĄ i naukę piosenki " Domowa dyskoteka" (sł. Anna Bernat, m. Aleksander Pałac). W studiu Markowi HOJDZIE towarzyszył zespół "CHOCHLIKI".
TMB (55) KONCERT NOWOROCZNY 1993 cz.1
TĘCZOWY MUSIC BOX 55 (emisja 3.1.1993)
Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 w dniu 3 stycznia 1993 emitowała "KONCERT NOWOROCZNY TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. W Koncercie udział wzięły zespoły: PANTERA, CHOCHLIKI, RADIOWE NUTKI oraz goście z Austrii - SBAFF i U-10. Gościnnie z CHOCHLIKAMI wystąpiła Irena WOŹNIACKA. Jak zwykle prowadzenie koncertu objął KRZYSZTOF TYNIEC. W ramach współpracy EBU - fragmenty koncertu były emitowany w Telewizji Austriackiej.
TMB (56) KONCERT ZIMOWY 1993 cz.2
KONCERT ZIMOWY TMB (emisja 7.2.1993)
MONIKA BORYS i MAREK HOJDA byli gwiazdami Koncertu Zimowego "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU" w Sali Kongresowej w Warszawie. Koncert prowadził KRZYSZTOF TYNIEC, a udział wzięły zespoły: PĘDZIWIATRY, CHOCHLIKI, RADIOWE NUTKI, PANTERA oraz soliści: Joanna BOGUCKA i Agnieszka JODŁOWSKA.
TMB (56 EXTRA) „CHOCHLIKI” i Monika BORYS
Tradycją Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 były Koncerty Galowe w Sali Kongresowej w Warszawie. Widownia liczyła ponad 2000 miejsc, a szósty koncert był rejestrowany wozem transmisyjnym. Każde widowisko miało swoją Gwiazdę. Jedną z nich podczas "KONCERTU ZIMOWEGO" w 1993 roku była Monika BORYS, a gospodarzem ze strony dzieci - zespół "CHOCHLIKI". Koncerty były organizowane wspólnie ze Stołeczną Estradą. Scenariusz: Barbara Kolago i Aleksander Pałac, reżyseria: Marian Pysznik
TĘCZOWY MINI M-18
TĘCZOWY MINI BOX-18 (emisja 7.1.1993)
Kto kiedyś oglądał "MISIA Z OKIENKA"?
W programie rozmowy z BRONISŁAWEM PAWLIKIEM, ARTUREM BARCISIEM i TOMASZEM MARZECKIM o kolędowaniu w czasach ich dzieciństwa. Pomiędzy rozmowami nowe kolędy śpiewa zespół "CHOCHLIKI": „Rozśpiewały się obłoki”, „Dzieciątko, dzieciąteczko” i „Jest taki wieczór”.
TĘCZOWY MINI M-19
TĘCZOWY MINI BOX-19 (emisja 14.1.1993)
Na Dobranoc w Wieczorynce "TĘCZOWY MINI BOX" ponownie z Tomkiem MARZECKIM. W "KĄCIKU DLA MALUCHÓW" prezentacja trzech piosenek: "Niedźwiadki - niejadki", "Chora łapka" i Popatrzcie na jamniczka".
TĘCZOWY MINI M-20
TĘCZOWY MINI BOX-20 (emisja 21.1.1993)
Marek HOJDA podsumowuje w programie styczniowym "TĘCZOWEGO MINI BOXU" tzw. "nauki piosenek" w okresie od września do grudnia 1992 roku. A były nimi: "Roześmiana piosenka", "Kochajmy ptaki", "Dbajcie o kwiatki" i "Domowa dyskoteka".
TĘCZOWY MINI M-21
TĘCZOWY MINI BOX-21 (emisja 28.1.1993)
W programie Agnieszka JODŁOWSKA wraz z zespołem "CHOCHLIKI" rozmawia z redaktorem "Sztandaru Młodych" Dariuszem MICHALSKIM znanym też pod pseudonimem "Metronom". Pan red. D. Michalski jest twórcą przyznawania nagród dziennikarskich dla ludzi i instytucji kultury. Taką właśnie doroczną nagrodę otrzyma wkrótce "TĘCZOWY MUSIC BOX". Przy okazji w programie został ogłoszony konkurs dla telewidzów - jakie zespoły występujące w naszych programach są oni w stanie rozpoznać.
TĘCZOWY MINI M-22
TĘCZOWY MINI BOX-22 (emisja 4.2.1993)
Jest to program inauguracyjny ZGADYWANEK MUZYCZNYCH. Emisja tych programów planowana była w czwartki w ramach "Wieczorynek TĘCZOWEGO MINI BOXU" o godz. 19.00. Pierwszy program poprowadził Andrzej BUTRUK. W teleturnieju muzycznym brały udział dwie drużyny. Po każdej poprawnej odpowiedzi - na tablicy odsłaniana była jedna nutka melodii. Zespół, który pierwszy odgadł tytuł melodii - wygrywał teleturniej. W programie udział wzięli przedstawiciele zespołów: NASTOLATKI z Woźnik oraz KLEKS z Kielc. Ekspertem w programie był prof. Andrzej BANASIEWICZ. Udział w zadawaniu pytań brali również kompozytorzy Edward PAŁŁASZ i Romuald TWARDOWSKI.
TĘCZOWY MINI M-23
TĘCZOWY MINI BOX-23 (emisja 11.2.1993)
"Wieczorynkę" z Tomaszem MARZECKIM oparliśmy na "Piosence o rybkach". Przy fortepianie Tomkowi MARZECKIEMU i "Chochlikom" akompaniował Krzysztof HEERING.
TĘCZOWY MINI M-24
TĘCZOWY MIN BOX-24 (emisja 18.2.1993)
W lutym 1993 roku Naczelna Redakcja Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 wprowadziła nową formułę pod nazwą - "ZGADYWANKI MUZYCZNE" w ramach czwartkowych TĘCZOWYCH MINI BOX-ów emitowanych o godz.19.00. W programie tym brały udział dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. W oglądanym programie walczyła drużyna zespołu tanecznego "NOWINKA" ze Skwierzyny z drużyną szkoły podstawowej z Kielc. Czy było łatwo odgadnąć melodię? Proszę oglądać program do końca... "Zgadywanki muzyczne" prowadził Andrzej BUTRUK, a ekspertem muzycznym był Edward PAŁŁASZ.
TĘCZOWY MINI M-25
TĘCZOWY MINI BOX-25 (emisja 25.2.1993)
W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" Marek HOJDA uczył piosenki " pt. "W moim mieście pada śnieg" (z repertuaru "Pędziwiatrów"). W studiu asystowały mu dzieci w zespołów "Pędziwiatry' i "Chochliki".
TMB (57) METRONOM
TĘCZOWY MUSIC BOX (emisja 7.3.1993)
TĘCZOWY MUSIC BOX - obchodzi swoje Trzecie Urodziny. Przyznawane są doroczne nagrody muzyczne "METRONOMY". Nagrody w 1993 otrzymali m.in.: JERZY OWSIAK, RYSZARD RYNKOWSKI, PROGRAM II TVP, "POLSKIE ZOO" i ZPR-y. Jest to jednocześnie program wspomnieniowy dla wielu osób... Zespół "CHOCHLIKÓW" przeprowadził wywiad z Jurkiem OWSIAKIEM - dyrygentem Największej Orkiestry Świątecznej, a Krzysztof Tyniec przeprowadził wywiad z Gabrysią OWSIAK obecnie z zawodu muzykiem - Jurka bratanicą. W programie wystąpił Big Band BEDNARSKA "BBB" pod dyrekcją Jana PTASZYNA WRÓBLEWSKIEGO. I na koniec odbyła się inauguracja cyklu koncertów ogólnopolskich "ODKRYWAMY TALENTY". Pierwszy koncert odbył się w Gdańsku. Gościnnie w programie wystąpił też Zespół Folklorystyczny "PRUSZKOWIACY".
TMB (57 EXTRA – Oprawa TVP1 o przyznaniu METRONOMU)
Pod koniec 1992 roku „TĘCZOWY MUSIC BOX” – program Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP1 została nagrodzony przez „Sztandar Młodych” i środowisko twórców „METRONOMEM” – nagrodą specjalną za promocje kultury polskiej w mediach. Nagrodę tę wręczył red. Dariusz MICHALSKI z Polskiego Radia.
TĘCZOWY MINI M-26
TECZOWY MINI BOX-26 (emisja 4.3.1993)
W ramach czwartkowych TĘCZOWYCH MINI BOX-ów emitowanych o godz.19.00 przedstawiliśmy kolejne "ZGADYWANKI MUZYCZNE". W programie tym brały udział dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. W oglądanym programie walczyła drużyna ze szkoły podstawowej w Brześcach oraz przedstawiciele Rewii Dziecięcej "SYLABA" z Wyszkowa. "Zgadywanki muzyczne" prowadził Andrzej BUTRUK a ekspertami muzycznymi byli prof. Andrzej BANASIEWICZ i Edward PAŁŁASZ.
TĘCZOWY MINI M-27
TĘCZOWY MINI BOX-27 (emisja 11.3.93)
W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" przedstawiliśmy "BAJECZKĘ O MUZYCZNEJ WRÓŻCE" pióra Doroty GELLNER. Rolę Muzycznej Wróżki zagrała Małgorzata BORATYŃSKA, a asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-28
TĘCZOWY MINI BOX-28 (emisja 18.3.1993)
Kolejne ZGADYWANKI MUZYCZNE przedstawiliśmy w ramach "TĘCZOWEGO MINI BOXU w dniu 18.3.1993. W programie, który prowadził Andrzej BUTRUK wystąpili przedstawiciele zespołu GAUDEAMUS z Józefowa i przedstawiciele Teatru Muzycznego PANTERA z Warszawy. Ekspertami byli prof. Andrzej BANASIEWICZ i Romuald TWARDOWSKI.
TĘCZOWY MINI M-29
TĘCZOWY MINI BOX-29 (emisja 25.3.1993)
W "TĘCZOWYM MINI BOXIE" Józef MIKA z towarzystwie przedstawicieli Rewii Dziecięcej "SYLABA" i "CHOCHLIKÓW" uczy piosenki "Prosimy was o uśmiech". Przy fortepianie zasiada Paweł PERLIŃSKI.
TĘCZOWY MINI M-30
TĘCZOWY MINI BOX-30 (emisja 1.4.1993)
Dwóch chłopaków z "CHOCHLIKÓW" wymyśliło kilka żartów w reżyserce studia i przed kamerami na PRIMA APRILIS.
TMB (58)
TĘCZOWY MUSIC BOX 58 (emisja 4.4.1993)
Program "Tęczowy Music Box" prowadzi Krzysztof TYNIEC. W programie m.in. Magdalena Vasco i Maciej Szyszkowski ze Szk. Baletowej z Gdańska, "MODRAKI" z Kartuz, "JAROMIRY" z Warszawy, Zespół Muzyki Dawnej z Krakowa, "Cantores minores" i "Gospel", wywiad z Pawłem Dybkiem i prof. Bronisławą Kawalla. W relacji koncertu "Odkrywamy Talenty " z Olsztyna wystąpili: zespoły TATAMI, MUZA, KEEP SMILING, Agnieszka ZALEWSKA, Anna RUCIŃSKA i DUET DISCO.
TĘCZOWY MINI M-31
TĘCZOWY MINI BOX-31 (emisja 8.4.1993)
W czwartkowych wieczorynkowych "ZGADYWANKACH MUZYCZNYCH" udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na pytania muzyczne. Po każdej odpowiedzi odsłaniały się nuty melodii, którą trzeba było odgadnąć. Program prowadził Andrzej BUTRUK. W oglądanym programie walczyła drużyna zespołu „POWSINOGA” z Radomia z drużyną zespołu "JAROMIRY" z Warszawy. Czy było łatwo odgadnąć melodię? Proszę oglądać program do końca... Arbitrem muzycznym był prof. Andrzej BANASIEWICZ.
TĘCZOWY MINI M-32
TĘCZOWY MINI BOX-32 (emisja 15.4.1993)
W "BAJECZCE o PIŁCE OLI" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO i Aleksandra PAŁACA - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-33
TĘCZOWY MINI BOX-33 (emisja 22.4.1993)
W czwartkowej Wieczorynce "TĘCZOWEGO MINI BOXU" emitowane były "ZGADYWANKI MUZYCZNE". Udział brały dwie drużyny - jedna z Pałacu Młodzieży z Gdańska - druga ze szkoły podstawowej nr 35 z Radomia. Tym razem nasz konsultant prof. Andrzej BANASIEWICZ zaproponował remis - ale jak do tego doszło - trzeba oglądać program do końca. Prowadził Andrzej BUTRUK.
TĘCZOWY MINI M-34
TĘCZOWY MINI BOX-34 (emisja 29.4.1993)
W wiosennym programie "TĘCZOWEGO MINI BOXU" Józef MIKA uczył piosenki pt. "WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE" z tekstem Ewy ZAWISTOWSKIEJ i muzyką Stanisława MARCINIAKA. Przy fortepianie zasiadał Marek STEFANKIEWICZ.
TĘCZOWY MINI M-35
TĘCZOWY MINI BOX-35 (emisja 6.5.1993)
Wieczorynkowy program ze "ZGADYWANKAMI MUZYCZNYMI" bywa czasem zaskakujący. Do turnieju muzycznego przystąpiły dwie grupy - pierwsza ze szkoły podstawowej nr 100 z Warszawy i druga z Młodzieżowego Domu Kultury z Saskiej Kępy również z Warszawy. Po 15 sekundach - melodia została rozszyfrowana. Zespół z Saskiej Kępy nie zdążył przystąpić do odpowiedzi na pytanie. Przy okazji można było zobaczyć występ laureatek Grand Prix z Portugalii - (9-letniej Lenki ZUCHNIAK - 7-letniej Kasi LIEBCHEN) - w repertuarze odgadywanej piosenki. Program prowadził Krzysztof MIELAŃCZUK, który lekko się zmartwił, że turniej prowadzony przez niego tak szybko się skończył.
TĘCZOWY MINI M-36
TĘCZOWY MINI BOX-36 (emisja 13.5.1993)
W "BAJECZCE o RYBKACH" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-37
TĘCZOWY MINI BOX-37 (emisja 20.5.1993)
W "ZGADYWANKACH MUZYCZNYCH" prowadzonych przez Krzysztofa MIELAŃCZUKA udział wzięły dwie drużyny: Zespół "KURTYNKA" z Pałacu Młodzieży w Katowicach i uczniowie szkoły podstawowej nr 20 w Warszawie. Ekspertem muzycznym był prof. Andrzej BANASIEWICZ.
TĘCZOWY MINI M-38
TĘCZOWY MINI BOX-38 (emisja 27.5.1993)
W majowym programie „TĘCZOWEGO MINI BOXU” Józef MIKA uczył piosenki „CZEREŚNIE i DZIECI”. W programie udział wzięły zespoły „KURTYNKA” z Katowic i „CHOCHLIKI”. Dzieciom przy fortepianie akompaniował Marek STEFANKIEWICZ.
TĘCZOWY MINI M-39
TĘCZOWY MINI BOX-39 (emisja 3.6.1993)
"ZGADYWANKI MUZYCZNE" emitowane 3.6.1993 miały bardzo ciekawy i zaskakujący przebieg. Walczyły ze sobą dwie drużyny - szkoła podstawowa nr 31 z Kielc i społeczna szkoła podstawowa nr 20 z Warszawy. W ostatniej chwili, po małym błędzie Warszawiaków - wygrała drużyna z Kielc. Ale było napięcie... Warto zobaczyć ten program... Takich programów Telewizja Polska już nie realizuje...
TĘCZOWY MINI M-40
TĘCZOWY MINI BOX-40 (emisja 17.6.1993)
W "BAJECZCE o KACPERKU" pióra Doroty GELLNER i muzyką Barbary KOLAGO - w roli Muzycznej Wróżki wystąpiła Małgorzata BORATYŃSKA. Asystowały jej dzieci z zespołu "CHOCHLIKI".
TĘCZOWY MINI M-41
TĘCZOWY MINI BOX-41 (emisja 24.6.1993)
W czerwcowym programie „TĘCZOWEGO MINI BOXU” KRYSTYNA PROŃKO uczyła piosenki „DZIECI ŚPIĄ, DZIECI ŚNIĄ”. W programie udział wziął zespół „CHOCHLIKI”. Dzieciom na gitarach akompaniowali Marek PIECZAR i Marek POPÓW.
TMB (60) KONCERT GALOWY – DZIEŃ DZIECKA 1993
TĘCZOWY MUSIC BOX (emisja 6.6.1993)
KONCERT GALOWY - DZIEŃ DZIECKA 1993
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie KONCERT GALOWY "TĘCZOWEGO MUSIC BOXU", który prowadził KRZYSZTOF TYNIEC. W koncercie udział wzięły zespoły: PANTERA z Warszawy, FALA z Gdyni, PEKSNI z Łotwy i CHOCHLIKI jako gospodarz oraz soliści: Monika BOCIEK, Kamil OLAS, Piotr SZULC, Agnieszka ZALEWSKA i Kasia CHOJNACKA. Gościem z Japonii ze szkoły YAMAHY była Ayako NAKANE.
TMB (61) KONIN 1993 cz.1
KONIN cz.1 (emisja 12.6.1993)
Rozpoczęła się realizacja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zaplanowano pełną rejestrację telewizyjną i wstępną emisję trzech odcinków po 50 minut – co w sumie daje 150 minut emisji premierowych z możliwością wielokrotnych powtórek w TVP1 i TVP POLONIA. Do pracy zabrała się bardzo silna ekipa z Krzysztofem JAŚLAREM jako reżyserem. Scenografią zajął się MAREK GRABOWSKI, kierownictwem muzycznym Zbigniew GÓRNY, a prowadzeniem Jerzy KRYSZAK. Realizacja telewizyjna w wozie transmisyjnym oddana została w ręce Mariana PYSZNIKA, a mnie wspólnie z Barbarą KOLAGO - na głowie została reszta czyli koordynacja, redakcja z montażem i przygotowanie „KONINA” do emisji.
W części 1 wystąpili: „ZGRAJA” z Wrocławia, „PANTERA” z Warszawy, „HAND TO HAND” z Warszawy, Fabian ŁUKASIK ze Staszowa, „PLĄS” ze Słupska, Adriana GROCHOWALSKA ze Szczecina, „KRASKI” ze Szczecina, Anna POLOWCZYK ze Środy Wielkopolskiej, „CARMEN” z Częstochowy, „GWARKOWIE” z Lubina, „NOWINKA” ze Skwierzyny i „RYTM” ze Szczecina.
TMB (62) KONIN 1993 cz.2
KONIN cz.2 (emisja 13.6.1993)
W części 2 wystąpili: „PIEGUS” z Kalisza, „PĘDZIWIATRY” z Łodzi, „CARO DANCE III” z Siedlec, Kabaret „BARAK” z Wrocławia, Teatr Muzyczny „PANTERA” z Warszawy, „FANTAZJA TAP DANCE” z Włocławka, Katarzyna KAJDZIK z Opola, Rewia Dziecięca „SYLABA” z Wyszkowa, „CARO DANCE IV” z Siedlec, Karolina CHRUSCIEL z Siedlec, „KLASA” z Tarnowa i „STYL” ze Szczecina.
TMB (64) KONIN 1993 cz. 3
KONIN cz.3 (emisja 18.7.1993)
W części 3 wystąpili: „KAMIONEK” z Warszawy, „ZEZ” z Jastrzębia, „PECH” z Opola, Dominika OWSIK i Marta GŁOWACKA z Płocka, „ZGRAJA” z Wrocławia, „PĘDZIWIATRY” z Łodzi, „FANTAZJA TAP DANCE” z Włocławka, „DESTIP” z Łodzi, „ZEZ” z Jastrzębia i „PIEGUS” z Kalisza.
TMB (63) CZĘSTOCHOWA 1993 - 2
CZĘSTOCHOWA 1993 (emisja 11.7.1993)
„MAJOWA NUTA” to KRAJOWY FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI „CZĘSTOCHOWA 1993” dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 7-11 lat oraz 12-15 lat. Dyrektorem i pomysłodawcą tego festiwalu, który odbywał się na początku w Filharmonii Częstochowskiej - był kompozytor i pedagog Stanisław ZIELIŃSKI.
W drugiej edycji majowej w 1993 roku udział wzięli:
Kategoria 7-11 lat: Joanna WŁODARCZAK, Joanna DEMBLER, Ewelina PAŁGAN, Monika BOCIEK, Monika MŁYNARCZYK, Małgorzata BURCAN i Olga MACH.
Kategoria 12-15 lat: Katarzyna KAJDZIK, Ilona JEZIORSKA, Gabriela KASZCZYSZYN, Katarzyna CHRUŚCIEL, Izabella PRZYBYLSKA i Piotr KOWALCZYK.
TMB (65)
ROZŚPIEWANE LATO TMB-65 ( emisja 25.7.1993)
Latem 1993 roku na antenie TVP1 emitowane były programy muzyczne rejestrowane w różnych obiektach Polski. "ROZŚPIEWANE LATO" - to tytuł programów wakacyjnych, których Koncerty Galowe odbywały się w ramach całorocznego cyklu "ODKRYWAMY TALENTY" przygotowywanego na antenę ogólnopolską przez Ośrodek TVP w Gdańsku. Przedstawiam koncert zarejestrowany w Bielsku-Białej, a udział w nim wzięły zespoły: „ART” z Bielska-Białej, „JARZĘBINKI” z Bielska-Białej, „RYTM” z Bielska-Białej, „SIMSON” z Żywca, Zespół Gimnastyki Akrobatycznej z Ustronia, Zespół Instrumentalny z Witkowic, „DELFINEK” z Żywca, „ART.-2” z Bielska Białej, „MAŁE STOKROTKI” z Bielska-Białej, Zespół Instrumentalny z Jaworza i „REKIN” z Żywca.
TBM (66)
ROZŚPIEWANE LATO TMB-66 ( emisja 1.8.1993)
Przedstawiam koncert zarejestrowany w Poznaniu, a wzięły w nim udział zespoły: „ŁEJERY” z Poznania, chór „SKOWRONKI” z Poznania, orkiestra akordeonistów „KOTLIN” z Kotlina, „CEPELIA” z Poznania, „SZAFIRKI” z Piły, „MOOVING STARS” z Poznania, „EKSPRESJA” z Gniezna, „NOWINKA” ze Skwierzyny, „LA BAMBA” z Poznania i soliści: Dominika NAROŻNA, Joanna JERMAK i Piotr SZULC.
TMB (67)
ROZŚPIEWANE LATO TMB-67 (emisja 15.8.1993)
Przedstawiam koncert zarejestrowany w Łodzi, a udział w nim wzięły zespoły: KRAJKI, SEZAMKI, STONOGA, MIŚ, SIKORKI, OSKAR, PĘDZIWIATRY, AKSEL oraz wokaliści Mieszko BARTCZAK i Kasia CHOJNACKA.
TMB (68)
ROZŚPIEWANE LATO TMB-68 (emisja 22.8.1993)
Przedstawiam koncert zarejestrowany w Katowicach i Krakowie, a udział w nim wzięły zespoły: MINI PAKA z Tych, WESOŁE NUTKI z Żor, PRYM z Tychów, MAK z Zabrza, KURTYNKA z Katowic, SUPEŁEK ze Sławkowa, ZEZ z Jastrzębia, TIP TOP z Tychów, IKA ze Skawiny, KRAKOWIAK z Krakowa, DZIECI PANI KASI z Krakowa oraz Społeczna Szkoła Baletowa z Krakowa.
TMB (69)
TUCHOLA 1993 (emisja 29.08.1993)
W ramach "ROZŚPIEWANEGO LATA" na antenie TVP1 zaprezentowany został reportaż z I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Sygnałów Myśliwskich "TUCHOLA 1993". W festiwalu udział wzięły delegacje z Włoch i Słowenii. Podczas tego festiwalu podjęto decyzję o stałej współpracy organizatorów festiwali piosenki dziecięcej w Tucholi i w Battipaglii (we Włoszech). W kolejnych latach polska utalentowana młodzież śpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "VERDINOTE" w Battipaglii. Między innymi laureatka GRAND PRIX kolejnego festiwalu w Tucholi - Alicja BACHLEDA-CURUŚ była gościem na festiwalu "VERDINOTE".
W inauguracyjnym Koncercie Galowym w Tucholi udział wzięli: Monika MUSCOLINI z Włoch, Beata CENDROWSKA, Anna CHYLEWSKA, Izabella KŁOS, Agata DABROWSKA, Magda KRUPA, Maja CERGOL ze Słowenii, Agnieszka CERAFICKA i zespół wokalny z Włoch. Pomiędzy piosenkami nasi młodzi sygnaliści prezentowali sygnały myśliwskie.
TMB (70)
XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”
KIELCE 1993 cz.1 (emisja 5.9.1993)
Wiosną 1993 roku podjąłem się za życzenie Chorągwi Kieleckiej i Kwatery Głównej ZHP przygotowania Koncertu Galowego XX Jubileuszowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej "KIELCE 1993". Prowadzącym został nasz sprawdzony przyjaciel TMB i aktor - Krzysztof TYNIEC. Została przygotowana z nową aranżacją piosenka finałowa z repertuaru zespołu harcerskiego "SŁONECZNI" z Katowic. Była to moja kompozycja i nosiła tytuł "SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI". Choreografię zaoferował się przygotować dla pełnego składu uczestników festiwalu Zbigniew SKRZECZKO - przyjaciel naszego programu z Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. W koncercie Jubileuszowym w pierwszej części wystąpili: PIAST z Brzegu, DRUŻYNA z Bytomia, POWSINOGA z Radomia, Marysia WIĘCKOWSKA z Tomaszowa Mazowieckiego, BUZIAKI z Gorzowa Wlkp. WOŁOSATKI z Kielc, TEMPERAMENT z Malborka, Monika GROCHOWALSKA z Tomaszowa Mazowieckiego, TRZPIOTY z Kielc, Rewia Dziecięca SYLABA z Wyszkowa, TIRLITONKI z Kołobrzegu, PIAST z Brzegu i w finałowym utworze "SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI" - wszyscy uczestnicy festiwalu.
TMB (71 A)
XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”
KIELCE 1993 cz.2 (emisja 6.9.1993)
Relacja z Koncertu Galowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „KIELCE 1993” składała się z dwóch części po 50 minut. Prowadzenie koncertów zostało urozmaicone aktorsko przez Krzysztofa TYŃCA. W loży honorowej moi kamerzyści wypatrzyli Waldemara PAWLAKA - śpiewającego razem z „WOŁOSTKAMI”, który krótko po Festiwalu Kieleckim został Premierem. W drugiej części Gali wystąpili – „WARTAKI” z Gorzowa Wlkp., „EFEKT” ze Zduńskiej Woli, „IKI” z Ciechocinka, „JELONKOWE RÓZKI” z Krępic, Marta CZERSKA z Odrzywołu, „PEDZIWIATRY” z Łodzi, zespoły folklorystyczne w wiązance tańców, „NASTOLATKI” z Woźnik Śląskich oraz „WOŁOSATKI” z Kielc.
Po Koncercie Galowym kadra instruktorska z Chorągwi Kieleckiej ZHP potwierdziła, że nasze zobowiązania dane rok wcześniej zostały wykonane. Wszystkim podobał się szczególnie finał i choreografia wszystkich wykonawców w nowej wersji mojej kompozycji „SZŁA PIOSENKA Z HARCERZAMI” do tekstu Ireny KWINTO. Pokazaliśmy wzór, z którego wszyscy następni uczestnicy wraz z kadrą festiwalową powinni korzystać. I tak się dzieje do dnia dzisiejszego… Zawsze najładniejsze są wspólne FINAŁY. Reżyserem i realizatorem tv był Marian PYSZNIK. Głównym choreografem – Zbigniew SKRZECZKO.
TMB (71B)
XX JUBILEUSZOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „KIELCE 1993”
KIELCE 1993 cz.3 (emisje w formie klipów – wypełniacze pomiędzy programami TVP1)
W wiązance klipów zaprezentowano:
„PIAST” z Brzegu (polonez),
Marysia WIĘCKOWSKA z Tomaszowa Mazowieckiego,
”WOŁOSATKI” z Kielc,
„EFEKT” ze Zduńskiej Woli,
”BUZIAKI” z Gorzowa Wlkp.,
”POWSINOGA” z Radomia,
„PIAST z Brzegu (mazur),
”IKI” z Ciechocinka,
Polskie tańce regionalne i narodowe – Krakowiacy, Śląsk, Opoczno, Rzeszów i Łowicz https://youtu.be/P-S1kiGqY0Y
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz